Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Gdzieś wśród łąk

Pokaż wątki Pokaż posty

Gdzieś wśród łąk

jambosana 21:50, 18 sie 2013


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Debra napisał(a)
Beato, jak fajnie że założyłaś swój wątek. Nie wiem dlaczego tak długo ukrywałas swój ogród - jest ogromny i bogaty. Ja oczywiście szukałam trzcinników
Znalazłam, ale chyba chętnie obejrzałabym ich więcej, bo masz ich sporo.
Kompozycje z Miskantami wspaniałe.


Debro to tylko zdjęcia, ogród nie jest bogaty... Nie mam trawnika, po prostu koszę to co zastałam, czyli łąkę kwietną ? Mam na niej mlecze, maki, bluszczyk kurdybanek i inne. No zgroza normalnie, a ja nic, z mniszkiem nie biegam. Rabaty na razie tylko po bokach działki i przy domku, środek pusty. Będę zmieniać, ale pomału... Trzcinniki pod brzozą zaniedbałam, ta susza nawet na mojej glinie jest dotkliwa. Więc nie do pokazania, niestety. A Twój ogród stale podglądam, jestem fanką ROD-ów, a Twój wręcz wzorcowy dla działkowców.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
jambosana 21:54, 18 sie 2013


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
agatanowa napisał(a)
Tak, lawendę lubią pszczoły, np. w Chorwacji mozna zakupić miód lawendowy, baaardzo aromatyczny


Na wyspie Hwar mnóstwo lawendy. ale miodu nie pamiętam, za to lawendowy miód widziałam i na Korfu i na Zakintos, ale nie próbowałam. Kupiłam tam oliwę, oliwki, winko, a miody stwierdziłam, że najlepsze polskie, ale teraz żałuję, ciekawam tego smaku lawendowego. Koło mnie pasieka, ciekawa jestem, czy mają dzięki moim lawendom lawendowy miód...
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
jambosana 21:58, 18 sie 2013


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Gabriela napisał(a)
Ale ładny ogród i kompozycje, dodaję sobie wątek żeby zaglądać bez szukania. Czekam na więcej zdjęć "całościowych".


Dziękuję Gabrielo, Twój ogród cudowny, stale podglądam. Całościowych zdjęć mało, bo niestety całościowo to jeszcze nieskończone jest... Ale będę dodawać nowe fotki
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
agatanowa 22:18, 18 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
jambosana napisał(a)


Na wyspie Hwar mnóstwo lawendy. ale miodu nie pamiętam, za to lawendowy miód widziałam i na Korfu i na Zakintos, ale nie próbowałam. Kupiłam tam oliwę, oliwki, winko, a miody stwierdziłam, że najlepsze polskie, ale teraz żałuję, ciekawam tego smaku lawendowego. Koło mnie pasieka, ciekawa jestem, czy mają dzięki moim lawendom lawendowy miód...


Na pewno bardziej aromatyczny (mają sąsiedzi).

Kiedyś spróbowałam miodu tureckiego z pinii (o ile dobrze pamiętam) i od tej pory nie gardzę próbowaniem miodów niepolskich, przeciwnie, zawsze jestem ich ciekawa. Z Chorwacji oprócz lawendowego przywiozłam szałwiowy i mandarynkowy. Szałwiowy bomba do kwadratu! Mandarynkowy chyba dla dzieci bomba
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
jambosana 23:08, 18 sie 2013


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Strażnik ogrodowy



____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Debra 23:12, 18 sie 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Duży strażnik!
Niszczy ogródek, czy jest delikatny?
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
jambosana 23:18, 18 sie 2013


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Debra napisał(a)
Duży strażnik!
Niszczy ogródek, czy jest delikatny?


Teraz jest delikatny, a raczej delikatna, ale w młodości jak coś sadziłam, a potem się z nią nie bawiłam, to z zemsty wykopywała nowe nasadzenia. No bo jak to paniunia bawi się z roślinkami, a nie z nią. W zabawie łamała też młodziutkie drzewka... W tym roku jedynie zapałała nienawiścią do begonii i heliotropów zasadzonych w gruncie. Wykopała...Próby ponownego sadzenia nie powiodły się.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Gardenarium 10:50, 19 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ładnie, ładnie, wpadłam po powrocie. Fajnie że masz swój wątek ogrodowy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
barbara_kraj... 21:49, 19 sie 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
I ja witam A na powitanie coś z Twojego ogrodu - pamiątka z naszego lipcowego spotkania.


Dodam, że żurawki, których sadzonki dostałam przyjęły się, choć mocno podczas mojej ponad dwutygodniowej nieobecności mocno ucierpiały. Ech, gdyby nie ta susza, to piękne byłyby już. Przyjęły się też perovskia i sukulenty.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
barbara_kraj... 21:49, 19 sie 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Beatko, a zdjęcia ułudki nie masz?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies