Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Paeonia - Piwonia

Pokaż wątki Pokaż posty

Paeonia - Piwonia

monteverde 19:32, 22 mar 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Za głęboko posadzona nie jest?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 19:41, 22 mar 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
arcobaleno napisał(a)
Słuchajcie, a jak teraz wiosną zadbać o piwonie? Mam kilka sztuk młodych roślin, są u mnie dopiero drugi rok, jedna tylko kwitła i to JEDNYM kwiatem Spod kory juz im dziobki czerwone widać. Zaczynam powoli (bo znowu mrozy idą) porządkować rabaty i zastanawiam się co im mogę dobrego dać wiosną? Czy sam kompost wystarczy> (mam świeżutko przesiany akurat) czy mogę wokół krzaczków trochę obornika im z ziemią przekopać(od jesieni u nas leży na pryzmie a i też nie był świeży jak go przywieźli)? Jak zasilacie swoje piwonie?

kompost ale i obornikiem przekompostowanym nie pogardzą i podziękują pięknymi kwiatami http://zojalitwin.wordpress.com/2010/09/20/piwonia-chinska/
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
hanka_andrus 19:42, 22 mar 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jak zamierają liście, to choroba grzybowa, najpewniej szara pleśń. Młode listki zamierają i czernieją? Opryskaj na wiosnę jakimś preparatem antygrzybowym..
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
monteverde 19:55, 22 mar 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
nebel napisał(a)
Mam dylemat, czy można śledzić jakiś wątek bez wpisu?
Nie umiem tego dlatego....
piszę co mi przychodzi do głowy

można, klikasz na stronkę np. ostatnią danego wątku i czytasz cofać można się klikając na nr. stron poprzednich jak chcesz przeczytać zaległe
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Ewa567 22:43, 03 kwi 2013

Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 148
A co myślicie o piwoniach drzewiastych? Miałam jedną, rosła kilka lat, ale zmarzła. Przyznam, że nie okrywałam ją. Jakie macie doświadczenia w tym temacie?
____________________
pozdrawiam Ewa
Gardenarium 13:06, 04 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/189-zachwycajace-piwonie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:35, 08 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
AlicyaLK napisał(a)
Witajcie,

planuję założenie rabaty z piwoni, jako że bardzo lubię te kwiaty. Zanim założyłam ten wątek, starałam się doczytać na ogrodowisku, wszystko co zostało już napisane, ale jednak brakuje mi pewnych informacji.

Przede wszystkim chciałabym wiedzieć, jakie odmiany macie i polecacie. Ja bardzo lubię odmiany pełne, ale jestem ciekawa, jak one sprawują się w praktyce. Ciekawi mnie także, czy macie w sowich ogrodach jakieś większe rabaty z tych kwiatów. Ja planuję taką mniej więcej o wymiarach 3 x 5m, w odcieniach różu od jasnego co ciemnego. Myślicie, że to nie jest za duży teren do obsadzenia tylko jednym rodzajem roślin? Jak gęsto je zasadzić, żeby uzyskać efekt takiego jednolitego łanu kwiatów?

Na planie rozrysowałam to w ten sposób:


Mam nadzieję, że znajdzie się jakiś ekspert od piwoni, który mi pomoże.
Z góry dziękuję
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:35, 08 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pszczelarnia napisał(a)
Alicyo, zwróć się wprost do Dzidki, Jasi albo Vity (są na Ogrodowisku): one są specjalistkami.


Ja miałam/mam łan piwoni ale wszystkie NN jak to na wsi, kwitną też w innych terminach (lekka różnica) - myślę, że kwitnienie jest ważne i ew. wysokość, oprócz koloru.

Ładnie wyglądają w masie, szpalerze podwójnym - na pewno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:35, 08 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
AlicyaLK napisał(a)
Super! Dziękuję za podpowedź Zaraz będę szukać wsparcie u wskazanych ekspertów
Raz jeszcze dzięki za wsparcie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hanka_andrus 22:55, 08 maj 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja mam grządkę piwoniową z mieszanych białych i różowych. Długość rabaty 5m, szerokość1m.\
Między sobą prawie bez odstępów, a by się przydały. Rabata ładnie wygląda do momentu kwitnięcia, potem zostają tylko liście, a jesienią, nie ciekawie, jak dla mnie., ni to rude, ni to zielone, taka brudna zieleń. W dodatku nie mam dla nich tła. Moje są wszystkie NN. Kwitną prawie w jednym czasie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies