Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wrzośce i sąsiedztwo?

Pokaż wątki Pokaż posty

Wrzośce i sąsiedztwo?

emila 22:57, 17 sie 2013


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
Czy hortensja i róża może rosnąć blisko wrzośców
____________________
Ogród nasz
AlicyaLK 23:21, 18 sie 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
hortensja raczej tak, bo i te i te lubią kwaśną glebę... a róże, nie wiem niestety...
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Gardenarium 10:48, 19 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Hortensja lubi półcień, wrzośce lubią słońce, ale mogą rosnąć w półcieniu.

Róże do wrzośców nie pasują zupełnie, to nie te klimaty.

Do wrzośców pasują przede wszystkim wrzosy które kwitną w odmiennym terminie niż wrzośce, czyli jesienią, trawy niskie i wysokie, karłowe iglaki.

Popatrz tutaj http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=wrzo%C5%9Bcami

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/60-czas-na-wrzosowisko
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emila 21:40, 19 sie 2013


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
bardzo dziekuję za odpowiedz

też czuje, że te róże to nie bardzo, właściwie to z mężem jesteśmy spacjalistami od przesadzania wszystkiego.

Zdjecia są cudowne, muszę się konieczne dobrze przyjżeć, poniewać chciałabym też przy tym wrzosowisku posadzic jakieś okazy które rosną na ok, 2-2,5 m co stworzy troszkę osłonę od sąsiadów i przysłoni straszny betonowy płot.

Teraz posadzę troszkę a w przyszłym roku znawu troszkę.
Wrzosowisko chciabym w tym miejscu gdzie teraz są róże mam na to ok 6 m, proszę nie patrzeć na trawę bo jest w opałkanym stanie ale już zaczyna się poprawiać.



chyba że Pani Danusia, która okazuje się jest Perfekcyjną Panią Ogrodu by mi cos podpowiedziała, bo na ten beton to nie mogę patrzeć, a wszosy zawsze mogę posadzić w innym miejscu
____________________
Ogród nasz
AgnieszkaW 10:14, 20 sie 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Beton zasłoń żywopłotem z cisa - da piękne tło dla innych roślin
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
AlicyaLK 10:59, 20 sie 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
W najnowszym działkowcu jest trochę informacji o wrzosowiskach i info o książce ogród wrzosowiskowy... może Ci się przyda
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Sebek 11:02, 20 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jeśli słońce świeci od Twojej strony to zamiast cisa, który musiałby być już duży, może być tańsza wersja - tuje Smaragd, świerki serbskie, choiny kanadyjskie - wszystko cięte w jedną, zwartą ścianę.
Całkowicie innym rozwiązaniem może być mata wiklinowa, która rozciągnięta na tym murze od razu go zasłoni - zerknij tutaj na tę realizację Tu jest drewniany płot, ale mata da podobny efekt
http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-z-wrzosowiskiem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
AlicyaLK 11:04, 20 sie 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Sebek, a ta mata to się utrzyma długo? Bo ja mam mieszane uczucia... wydaje mi się, że szybko trzeba będzie ją wymienić... Masz jakieś doświadczenia?
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Sebek 11:17, 20 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie mam, ale kilka lat posłuży. Jeszcze są maty trzcinowe - ponoć bardziej trwałe, mniej ażurowe i kosztują mniej
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
emila 13:13, 20 sie 2013


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
Bardzo dziekuje za odpowiedzi i podpowiedzi bardziej "poszłabym" jednak w rośliny niz na maty wiklinowe - a to taka uwaga ode mnie żartobliwa i prawdziwa.

Sebek zdjecia są piękne. To jest ściana wschodnia, także cały dzień słończe,

____________________
Ogród nasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies