Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Jakie zwierzę niszczy mój trawnik?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jakie zwierzę niszczy mój trawnik?

agatanowa 02:22, 28 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
oo, już znaleźliscie odp. wyżej. alez jestem bystra
no coź, powodzenia w zwalczaniu...
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Kasiek 02:25, 28 sie 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Zajrzyj do mnie na watek,znalazlam cos ,co warto przeczytacStr 420.Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Bawarka
ediora 16:08, 28 sie 2013

Dołączył: 21 sie 2013
Posty: 12
Witam po przerwie

Juz wiem kto zagląda do mojego przybytku, otóż są to kuny! Dwie kuny przyłapałam dziś o godz 2.40 w nocy jak przelatywały od sąsiada po przeciwnej stronie ulicy do mnie. Jak się odezwałam obie zamarły a za chwilę czmychnęły na tył ogrodu. Obudzi mnie jakiś dziwny odgłos z ulicy, jakby świsty, skrzeczenie , wstałam sprawdzić co to takiego i z balkonu ujrzałam dwie kuny ( nie jestem w stanie stweirdzić czy domowe czy leśne). Niestety odchody z mojego trawnika w niczym nie przypominają tych, które znalazłam w necie przypisane tym zwierzakom, ale na pewno to one grasują u mnie w nocy.
Nawet się ucieszyłam że poznałam gatunek,ale z drugiej strony to nie one są teraz moim największym utrapieniem, tylko pędraki ( bo to w 100% są pędraki). Znalazłam kogoś , kto zna się na rzeczy, miał z tym już doczynienia i jutro od rana wpada brygada 3 chłopa i robi mi "meksyk z trawnika. To co nie do uratowania idzie aut precz, czyli większość trawy, rozgrzebią mi ziemię i będa lać ostro, a za kilka dni powtórka. Już wiem,że tego od razu nie wytępię, ale mam nadzieję,że chociaż część a może większość da się teraz pozabijać. Pogoda sprzyja, jest cieplutko niech więc brygada działa,a potem zobaczymy. Nicienie tak,ale raczej na wiosnę.
Mathildis 09:40, 29 sie 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
za późno zajrzałam, ale po pierwszych zdjęciach odchodów podejrzewałam właśnie kuny. I jak dla mnie to te "kupki" wyglądają na typowe dla kun
Jeżeli nie masz zbyt dużego trawnika pokusiłabym się o wyzbieranie ręczne, a dopiero potem zlanie Dursbanem. Jeśli dobrze pamiętam chrząszcz majowy ma dość długo cykl rozwojowy -3 letni, a pędraki środkami chemicznymi można zniszczyć tylko w pierwszym roku później oprysk jest mało skuteczny.
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
ediora 12:44, 29 sie 2013

Dołączył: 21 sie 2013
Posty: 12
juz po zabiegu spryskania, mam trawnik 500 m2 a pędraki co 2 cm, tyle tego,ale pocieszam się tym że są małe jednoroczne i może uda się jakoś je opanować. Co 3 dni powtórka spryskiwania i zobaczymy.
barton 07:46, 16 wrz 2013

Dołączył: 16 wrz 2013
Posty: 1
bez cienia wątpliwości to jeż załatwił Twój trawnik . borykam się z tym samym problemem i wydaje mi się że jedynym sposobem jest wyniesienie osobnika odpowiednio daleko żeby mu się nie chciało wracać. a jak ten preparat na pędraki które przyciągają jeże? ; )
ediora 09:28, 16 wrz 2013

Dołączył: 21 sie 2013
Posty: 12
Tak jak pisałam wcześniej, to nie był jeż, tylko kuny i to na 100%- widziałam na wlasne oczy. Trawnika na tą chwilę już nie mamy poszła w ruch glebogryzarka, grabie i chemia. Zobaczymy jaka sytuacja będzie na wiosnę i wtedy posiejemy trawkkę.
Ewa_Barbara 16:18, 18 wrz 2013

Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 1
Jestem Pewna, że to jest jeż. Też mam taki sam problem w tym roku z trawą i mam pędraki. Dodatkowo na mojej działce mieszka od kilku lat jeż i to on zostawia te ślady. Nie walczę z nim gdyż on mi tylko pomaga. Ta trawa, którą on ryje jest i tak już zjedzona od dołu przez te robale. Jak się go pozbędziesz to tylko stracisz na walce z pędrakami. Jeże są fajne.
dee 23:02, 18 wrz 2017

Dołączył: 18 wrz 2017
Posty: 1
Czy wiecie co to jest? Dużo tego w trawie. I pojawia się coraz wiecej. Jak to zlikwidować. To nie jest kret, mrowisko, nornica, dzdzownice.
Mazan 12:50, 21 wrz 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Dee

Prawdopodobnie świerszcz.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies