Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Astrantia major - jarzmianka większa

Pokaż wątki Pokaż posty

Astrantia major - jarzmianka większa

ziele 18:49, 17 lip 2016


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Jarzmianki pasowałyby do moich obecnych nasadzeń. Bardzo mi się podobają białe. Czy białe są do dostania w odmianach? Jeżeli tak, to które z nich są najładniejsze? Które mają największe kwiaty?
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Mary 19:34, 19 lip 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Też szukałam białych odmian jarzmianek. Najpierw znalazłam w paru miejscach w internecie coś pod nazwą Alba. Ale nie wiem, czy to rzeczywiście nazwa odmiany. Ale Alba wpadała (na zdjęciach) w taki różowy odcień. Szukałam dalej i znalazłam Shaggy i White Giant.
Kupiłam jedną z nich. Shaggy, o ile dobrze pamiętam. Mogę zrobić zdjęcia jak wrócę z urlopu.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 19:34, 19 lip 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Też szukałam białych odmian jarzmianek. Najpierw znalazłam w paru miejscach w internecie coś pod nazwą Alba. Ale nie wiem, czy to rzeczywiście nazwa odmiany. Ale Alba wpadała (na zdjęciach) w taki różowy odcień. Szukałam dalej i znalazłam Shaggy i White Giant.
Kupiłam jedną z nich. Shaggy, o ile dobrze pamiętam. Mogę zrobić zdjęcia jak wrócę z urlopu.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
kasia_c 09:03, 20 lip 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
W książce Danusi widziałam te piękne kwiaty i też mi się zamarzyły.
Jak myślicie, które jarzmianki będą najlepiej pasować do hortensji pink anabelle? Może w okolicy będzie jeszcze czerwony berberys(przesadzę go tam jak nie będzie sobie radził w innym cienistym miejscu).
Na początku myślałam o ciemno różowych lub bordowych, ale potem pomyślałam, że z berberysem to może jednak białe do przełamania?
Miejsce pomiędzy horensjami i bukszpanami.


Ewentualnie przesadzę te berberysy bo mają za dużo cienia chyba i trochę zielenieją


____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Sebek 16:11, 20 lip 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kasia - różowe bardziej powinny pasować do tego zestawu







____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kasia_c 22:00, 20 lip 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
No wła$nie tak myślałam że taki ciemny róż lub nawet bordo. Widziałam takie zdjęcie w artykuje Danusi o jarzmiankach. Bordowa jarzmianka i szałwia omszona super połączenie. Dziękuję za rade.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
ziele 07:08, 21 lip 2016


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
MariBere napisał(a)
Też szukałam białych odmian jarzmianek. Najpierw znalazłam w paru miejscach w internecie coś pod nazwą Alba. Ale nie wiem, czy to rzeczywiście nazwa odmiany. Ale Alba wpadała (na zdjęciach) w taki różowy odcień. Szukałam dalej i znalazłam Shaggy i White Giant.
Kupiłam jedną z nich. Shaggy, o ile dobrze pamiętam. Mogę zrobić zdjęcia jak wrócę z urlopu.

Bardzo proszę Cię o zdjęcia jak już wrócisz.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 07:11, 21 lip 2016


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
kasia_c napisał(a)
No wła$nie tak myślałam że taki ciemny róż lub nawet bordo. Widziałam takie zdjęcie w artykuje Danusi o jarzmiankach. Bordowa jarzmianka i szałwia omszona super połączenie. Dziękuję za rade.

Ciemną jarzmiankę - bordo mam i nie przypadła mi do gustu. Może mi się odmiana trafiła nieciekawa? niewysokie łodygi, kwiaty malutkie nierzucające się w oczy. Może gdyby było jej więcej to wtedy dałaby efekt? Na razie rozsadzę i zobaczę w następnym roku.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Mary 13:28, 31 lip 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Aniu (ziele)

Biała odmiana moich jarzmianek to jednak, według rachunku, White Giant.

Kupiłam 10 szt. Z tych 10, jedna jest jakaś inna, wyższa i zakwitła mi już na początku czerwca. Jej kwiaty i liście są zdecydowanie większe od pozostałych.

Zdjęcia z czerwca. Przepraszam, że mało ostre, ale tylko takie mam. Kwiaty na wysokich łodygach, jakieś 80cm.


Teraz zaczyna kwitnąć ponownie i wygląda tak.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 13:38, 31 lip 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Pozostałe jarzmianki są o wiele mniejsze, mają drobniejsze kwiaty na niskich łodyżkach. Jakieś 40-50cm.
Na "Giant" to raczej nie wygląda.


Porównanie: mniejsze i większa razem.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies