Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Astrantia major - jarzmianka większa

Pokaż wątki Pokaż posty

Astrantia major - jarzmianka większa

KasiaBawaria 07:35, 15 sie 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mary, dziekuje, ale to nie calkiem odpowiedz na te pytanie.Sa min. 3 biale odmiany. I zastanawiam sie, czy wszystkie maja tak samo biale kwiaty i jezeli nie to jaka jest najbielsza?Bo wlasnie na tym mi najbardziej zalezy.Twoj wpis widzialam.
____________________
Zapraszam na kawe
Mary 12:31, 16 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Kasiu,

Podobnie jak Ty szukałam najbardziej białej jarzmianki.
Pojechałam to ZP. Rozmawiałam z właścicielem i to on polecił mi White Giant jako najbardziej białą. Sadzonki wyraźnie zostały w szkółce pomieszane, bo widzę wyraźnie, że mam różne. No ale nie zmienia to chyba faktu, że powiedział mi, że najbardziej biała będzie właśnie ta odmiana.
Tylko, że ona nie jest biała, jest raczej białozielona.
Sprawdzałam dzisiaj ponownie ich katalog. Mają Shaggy i White Giant. Obie są opisane jako białozielone, White Giant ma dopisek duże kwiaty. Z tych które rosną u mnie cześć jest niższa i ma małe kwiaty kremowe/szarawe, a druga jest wyższa i ma duże białozielone kwiaty. Myślę, że ta niższa to pewnie Shaggy, a wyższa to White Giant.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
KasiaBawaria 22:21, 18 sie 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Dziekuje ci serdecznie. Wlasnie o taka informacje mi chodzilo.Czyli w sumie wszystkie sa podobne do dzikiej, tylko roznia sie wysokoscia.Tylko ta white giant bielsza.Super.
____________________
Zapraszam na kawe
Basia_KRK 00:11, 13 maj 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Gardenarium napisał(a)
Mocny kolorek burgundowy np. odmiany 'Venice', 'Moulin Rouge', 'Ruby Cloud' lub 'Claret'


Powiedzcie proszę, która z ciemnych jarzmianek kwitnie najdłużej/najpewniej/bezproblemowo? Jakie macie doświadczenia? Czytałam na forum, że niektóre kwitną zdecydowanie krótej niż jasne jarzmianki.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
KasiaBawaria 09:01, 13 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Lars u mnie kwitnie bardzo dlugo i rosnie dorodnie.
____________________
Zapraszam na kawe
Basia_KRK 13:41, 13 maj 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Ooo, też piękna, zastanamawiam się nad Venice, Moulin Rouge, no i teraz jeszcz Lars doszedł Muszę gdzieś poczytać o różnicach. Ale wiadomo, wasze doświadczenie najcenniejsze.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
KasiaBawaria 08:46, 14 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U mnie moulin rouge bardzo powoli przyrasta i jest malutka. A mam 3 sadzonki i kazda tak rosnie. A Lars ma duze liscie i rosnie silnie.











____________________
Zapraszam na kawe
Basia_KRK 09:51, 15 maj 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Dziękuję Kasiu, to bardzo cenna uwaga Lars na Twoich zdjęciach, to ta bardziej czerwona, tak?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
KasiaBawaria 10:39, 16 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Tak, ale po pelnym rozkwicie jest ciemnorozowa
____________________
Zapraszam na kawe
dzika_roza 13:33, 10 lip 2020


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Basia, kupiłaś którąś?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies