Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny

Gardenarium 20:02, 27 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jeszcze pomocny artykuł o odchwaszczaniu, uczcie się mądrej uprawy ogrodu, to na tym polega.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/294-jak-pozbyc-sie-chwastow-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milena7770 10:10, 28 sie 2013

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 152
Aparat się ładuje za chwile porobię zdjęcia.

Danusiu ogrod przy białym domu jest tak piękny, że mnie osobiście nawet wirtualnie nie chce się z niego wychodzić.

Co do ogrodu, skarpy - ogolnie rzecz biorąc, ja wiem że samo sie nie zrobi i nastawiam się na pracę, lubię to, sprawia mi przyjemność, a jak cieszy oko potem jak coś urośnie to serce się raduje.

Nie śmiejcie się, ale mi na razie sporo podrosła tylko kocimiętka bo najłatwiejsza w urpawie chyba i cieszę się jak dziecko jak co rano wychodzę z psem i sobie na nią patrzę. No, ale od czegoś trzeba zacząć.

Njabardziej Wam zazdroszczę tych szkółek z taką ilością pięknych roślin, u mnie marnie pod tym względem. I jakościowo i cenowo też.

Może macie jakiś sprzedawców sprawdzonych na allego, to bym zamówiła sobie. Bo tak w ciemno to nie wiem czy ryzykować.
____________________
Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny
Milena7770 11:35, 04 mar 2014

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 152
Zapadłam się pod ziemię Zdjęć nie było bo aparat w trakcie padł całkiem. I tak zastała mnie jesień i zima i nie było/ nie ma czym zdjęć zrobić. Na dniach powróci z serwisu aparat to będę Was prosić o radę. Bo niby wiem co bym chciała, w jakim kierunku podążać. Wiem co mi się podoba, ale jak próbuję to poukładać w głowie i spisać co na ściągawce to pustka jakaś. Wiem, że kluczem do sukcesu w moim przypadku jest dużo roślin w takim samym gatunku, żeby było to coś widać. Ogromnie podobają mi się kompozycje z żurawek różnych kolorów. Z moją skarpą coś tam zaczełam jesienią działać ale też mi się to nie widzi za bardzo. No nic wkleję zdjęcia mam nadzieję lada dzień i może coś doradzicie,

Najbardziej mnie męczy rabata ze żwirkiem przed domem. Zupełny niewypał !!!!! Zakładana była jako pierwsza i są na niej lawendy ( rabata od północy - większość czasu cień), parę berberysów, azalie japońskie. Wiem że bez foto ciężko, ale podpowiedzcie chociaż co do takiego cienistego miejsca od północy, chcę bez żwirku przykryć czymś całą rabtę.
____________________
Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny
Milena7770 18:22, 09 mar 2014

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 152
Próbuję wkleić jakieś zdjęcia, ale są kiepskie bo z telefonu. Aparatu jeszcze niet. A chcę coś działać od przyszłego tyg i pomału robić jakieś plany. Najpierw pokażę Wam rabatę przed domem. Jest to od północy.
____________________
Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny
Milena7770 18:23, 09 mar 2014

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 152
____________________
Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny
Milena7770 18:27, 09 mar 2014

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 152
Wybaczcie, dopiero się uczę
Cała rabata do przeróbki. Lawendy na pewno, bo przecież w cieniu nie będą, oprócz tego jest tam w tym zwężającym się miejscy 3 berberysy kulki chyba, co to za odmiana nie wiem, jak kupowałam byłam niedoczuczona. To coś na środku nie wiem co to, dostałam w prezencie. I dwie azalie japonońskie. Żwirku tutaj raczej nie chcę. Chciałabym żeby ta rabata była cała przykryta. Poradźcie coś please
____________________
Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny
Milena7770 18:36, 09 mar 2014

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 152
A teraz pokażę też moją skarpę. Coś tam jesienią zasadziłam, ale czy to dobre. Brakuje mi tam wiele. Co by tu dosadzić żeby to w miarę szybko się przykryło roslinami ??? Chciałam też stworzyć małe wrzosowisko, ale zrobiłam to na południowej stronie. Mało tego zaraz te wrzosy zaatakował jakiś grzyb. Nie wiem czy coś z tego będzie jak sądzicie. Na pewno tą odmianę płożącą będę musiała stamtąd zabrać, bo jest jakaś marna no i nie bardzo pasuje.

W ogóle to zaorać wszystko i od nowa. Bo nawet trawa jakaś marna mi wyszła, żółta.
____________________
Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny
Milena7770 10:17, 10 mar 2014

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 152
Wyciągam wątek na początek, może ktoś zaglądnie. A może gospodyni przeniesie go do projektowania?
____________________
Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny
grzeguz 22:05, 11 mar 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
Witaj, życzę powodzenia i przede wszystkim samozaparcia w tworzeniu ogrodu.
Ja się już przeprawiam z moim ogrodem od 3 lat i jak teraz na to patrze to bardzo wiele błędów popełniłem i nadal popełniam. Grunt to dążyć do doskonałości a może kiedyś uda nam się nam zbliżyć do poziomu Mistrzów tego forum.

Masz fajny potencjał na działeczce.

Pozdrawiam
____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
renatamama3 08:22, 12 mar 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Witam u Ciebie .Widzę ,że też masz skarpę i powiem ,że to największe wyzwanie w ogrodzie z 3 mam 2 praktycznie zrobione ,muszę dokupić kilka roślin .A trawnik zostaw ,kup saletrę lub azofoskę i posyp ,trawa potrzebuje nawozu szczególnie wiosną .pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies