Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odczyn pH gleby pod trawnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Odczyn pH gleby pod trawnik

Gardenarium 08:09, 02 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podsyp siarczanem amonu i dobrze podlej. Na Wyspach sezon jest dłuższy więc myślę że można. Lepiej dolewaj trawnik wodą, bo same deszcze to za mało.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Minimka 11:02, 19 sty 2017

Dołączył: 05 gru 2016
Posty: 3
Witam,
praktycznie połowę trawnika pokrywają gałęzie dębu. To powoduje, że trawa mi ginie a tłumi ją mech. Czy możecie mi doradzić co z tym fantem zrobić?
Gardenarium 21:01, 19 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Prosta sprawa. Jesienią i w zasadzie cały czas należy się tym zajmować. Trąbiliśmy że na zimę trawnik musi pozostać czysty. A skoro naleciało gałęzi to je pozbieraj. To proste rozwiązanie. Ale wiem - z dębu lecą liście do grudnia, dlatego dębu to sobie nigdy nie posadzę. Żołędzie walą w dach, że spać nie można (jeśli oczywiście dąb jest blisko domu)

Nie zazdroszczę, bo pod dębem co roku trzeba dosiewać i co roku trawnik ginie i rzednie. Masa roboty a efekt żaden.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mazan 16:17, 01 lut 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Dla podkreślenia ważkości problemu dodam do wypowiedzi Przedmówczyni, że dąb jest rezerwuarem garbników, a one działają ograniczająco na wzrost i rozwój wielu roślin w tym traw podobnie do juglonu zawartego w orzechowatych. Dlatego konieczne jest sprzątanie z takich 'dodatków' szczególnie z młodych trawników.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
pm_08 11:10, 07 lut 2017

Dołączył: 31 sty 2017
Posty: 3
A jak zmierzyć ph gleby, są jakieś specjalne mierniki, jaki jest ich koszt?
Gardenarium 12:05, 07 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zwykły kwasomierz glebowy Helliga za mniej więcej 15 zł.

Tak wygląda

Instrukcja jak to się robi jest dołączona.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:25, 17 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
popis11 napisał(a)
Proszę o poradę. Wiem, zę najlepsze PH ziemi pod trawnik to 5,5 - 6,5 ph.
Zakupiłem kwasomierz firmy biowin (poniżej zdjęcia, aby dokonać pomiaru. Zgodnie z instrukcją wybrałem troszkę mej ziemi i po umieszczeniu jej w słoiku dokonałem pomiaru. Miernik jest wyskalowany na 7 PH. Po pomiarze około 1- 2 min wskaźnik na mierniku przesunął się o 2 kreski i wskazywał około 6,8 ph.

I tu moje pytanie i wątpliwości:
1. Czy poniższy miernik może być wiarygodny?
2. Jeśli tak to co zrobić (a może nic nie robić) aby to PH obniżyć?

Piotr.

[zmoderowane]


Nie - taki kwasomierz nie wiem czy dobrze pokazuje. Najbardziej pewny jest zwykły kwasomierz Helliga.
Zdjęcie wycięłam, bo nie jest twojego autorstwa tylko ściągnięte ze strony.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popis11 07:29, 18 lut 2017

Dołączył: 09 lut 2017
Posty: 36
Tak też myślałem, a za pomocą papierków lakmusowych można zmierzyć PH ziemi? Ciężko dostępny jest ten tester heliga.W ogrodniczych sklepach tylko sprzedają coś co własnie kupiłem.
Gardenarium 08:34, 18 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kup przez internet, tam nie ma problemu.

Link na pw.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popis11 15:01, 18 lut 2017

Dołączył: 09 lut 2017
Posty: 36
A, za pomocą papierków lakmusowych można zmierzyć PH ziemi?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies