Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odczyn pH gleby pod trawnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Odczyn pH gleby pod trawnik

Gardenarium 07:17, 29 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
mazilo napisał(a)
Aktualnie przygotowuje się do założenia trawnika z rolki . Aktualne PH to 7.0 . Do zakwaszenia o 1” -do 6.0, chce dodać siarczan amonu 70g/m2 . Całość rozsypie na ziemie i przekopie szpadlem . Pozostawię na 2 tygodnie .
Proszę o poradę czy to dobry pomysł .
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
frezja 07:18, 29 kwi 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
https://www.ogrodowisko.pl/watek/4972-trawnik-z-rolki
____________________
Ewa - Ogrodowy song
mazilo 07:18, 29 kwi 2019

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
Lipa , jest tylko jedno zdanie o siarczanie amonu
Gardenarium 07:18, 29 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zwróć się do stacji badania gleby, niech policzą ile masz nasypać aby obniżyć pH do właściwego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jason 07:18, 29 kwi 2019

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
mazilo napisał(a)
Aktualnie przygotowuje się do założenia trawnika z rolki . Aktualne PH to 7.0 . Do zakwaszenia o 1” -do 6.0, chce dodać siarczan amonu 70g/m2 . Całość rozsypie na ziemie i przekopie szpadlem . Pozostawię na 2 tygodnie .
Proszę o poradę czy to dobry pomysł .


Obniżanie pH to bardziej złożony proces i nie ma tak, że sypniesz raz siarczan amonu i pH spadnie i tak zostanie na zawsze. Może przez pół roku jak będziesz stosował siarczan amonu to efekt końcowy uzyskasz. Nie widzę powodu aby przekopywac rozsypany nawóz.
mazilo 08:31, 29 kwi 2019

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
To może inaczej , czy zamiast siarczanu amonu lepiej zastosować torf odkwaszony ?. Wiąże się to z większym kłopotem i raczej wolałbym tego uniknąć .
Gardenarium 18:54, 19 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Torf odkwaszony nie zakwasi pH gleby, także torf kwaśny nie wpłynie znacząco na obniżenie pH jeśli zostanie rozsypany po wierzchu trawnika.

Jedynie zastosowanie preparatów chemicznych (siarczan amonu, saletra amonowa), ale ile czego i w jakich odstępach - na to powinna wypowiedzieć się stacja badania gleby a nie my. Ja od tego specjalistką nie jestem i nie umiem wyliczyć.
Naraz nie da się tego za jednym zamchem zrobić. bo możesz spalić trawnik zbyt dużą dawką.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mazilo 10:33, 23 maj 2019

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
Podłączę się pod temat
Zawsze marzyło mi się pole golfowe . Z racji iż teren mojej działki za domem wynosi 90m2 postanowiłem zrealizować marzenie .
Cały teren przekopałem i wyrównałem .
Wyniki z badań próbki - PH -7,9 i duża zawartość wapnia . Po konsultacji telefonicznej ustaliliśmy : 1kg/ar siarka pylistej i kolejny raz przekopać -odczekać min 2 tygodnie .. Około 1/2tygodni przed planowanym wyłożeniem trawy w rolce zastosować 2kg/ar nawozu Hydrocomplex Yara. Po przyjęciu się trawy i widocznym przyroście zastosować ponownie nawóz Hydrocomplex Yara ale tym razem 1kg/ar.
Czekam na weekend aby sypnąć siarką.
Czy rzeczywiście muszę ta siarkę przekopać czy wystarczy tylko zagrabić ?
mazilo 15:43, 29 maj 2019

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
Zgodnie z zaleceniami trawnik mam zamiar posypać siarką w weekend i przekopać .
Obecnie wyglada to tak

Mimo odrastających drobnych chwastów całość posypać siarką , czy opryskać środkiem na chwasty i przekopać za 2 tygodnie ?
mgruz 15:50, 04 cze 2020

Dołączył: 26 lip 2017
Posty: 61
Witam, trawka słabo rośnie, nigdy nie było z tym problemu Zbadałem ph kwasomierzem helliga i wyszło 6,8-7 ph

Moje pytanie brzmi, czy mogę jeszcze na trawnik rozyspac siarczan amonu ?

Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies