Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Zły stan roślin po posadzeniu - proszę pomóżcie !

Pokaż wątki Pokaż posty

Zły stan roślin po posadzeniu - proszę pomóżcie !

Gardenarium 20:12, 12 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W dołek podczas sadzenia trzeba dawać żyzną ziemię, kompost zgodnie z wymaganiami. Borówka np. rośnie w bardzo kwaśnej glebie, czy taką dodawałaś?


Z podlewaniem było tak, podlałaś po wsadzeniu i trochę potem, a przecież były u nas prawie tropiki, po 35 stopni nawet. To cud, że rośliny w ogóle żyją.

Teraz to może wyściółkuj je kompostem, podlej obficie, usuń porażone liście.
One niekoniecznie potrzebują nawozów, nie nawozy bo to chemia jest a Ty będziesz te owoce jadła, a więc im są potrzebne nawozy naturalne np. gnojówka z pokrzyw, kompost własnej produkcji,
W piachu i bez podlewania nic nie zaowocuje i nic nie urośnie.

Jak sadzić drzewa i krzewy tutaj porady http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/283-latwe-ogrodnictwo-jak-sadzic-drzewa-i-krzewy

Popatrz na rysunki, poczytaj - jeśli tak nie robiłaś - oto jest przyczyna złego stanu roślin.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paulina_ns 20:36, 12 wrz 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Eh, aż mi głupio, szkoda, że nie trafiłam tutaj wcześniej pytałam sąsiada, dziadka i każdy mi powiedział, że nic się nie robi, że wystarczy podlewać na początku, żeby się tylko przyjęło ;/ , ale mogłam sama pomyśleć, że każda roślina potrzebuje do przetrwania wody...cóż człowiek uczy się na błędach, mam nadzieje, że nie uśmierciłam wszystkiego. Dziękuję za pomoc.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Gardenarium 20:39, 12 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Roślinki żyją i jeśli przejmiesz się ich losem, to na pewno się odwdzięczą, ale pokażą to w następnym roku. Zobaczysz.

Ja bym odkopała lekko koło bryły korzeniowej aby nie uszkodzić korzeni..ale czy masz dostęp do próchnicy, albo kompostu? Jak masz to dodaj w korzenie, Nawet możesz darń skompostować i potem obłożyć, to też żyźniejsze będzie. Zobaczysz jak ruszą, gnojówkę z pokrzyw zrobisz, będziesz podlewała, rób kompost ze skoszonej trawy (każdy ma skoszoną trawę) i użyźniaj glebę wokół drzewek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paulina_ns 20:49, 12 wrz 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Gardenarium napisał(a)
Roślinki żyją i jeśli przejmiesz się ich losem, to na pewno się odwdzięczą, ale pokażą to w następnym roku. Zobaczysz.

Ja bym odkopała lekko koło bryły korzeniowej aby nie uszkodzić korzeni..ale czy masz dostęp do próchnicy, albo kompostu? Jak masz to dodaj w korzenie, Nawet możesz darń skompostować i potem obłożyć, to też żyźniejsze będzie. Zobaczysz jak ruszą, gnojówkę z pokrzyw zrobisz, będziesz podlewała, rób kompost ze skoszonej trawy (każdy ma skoszoną trawę) i użyźniaj glebę wokół drzewek.


Pani Danusiu a trociny wchodzą w grę? Bo mam cały worek trocin, skoszoną trawę również posiadam, bo zawsze po koszeniu wyrzucamy z tyłu działki i wystarczy obsypać, czy też odkopać i dodać w korzenie?
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Gardenarium 21:01, 12 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trociny nie, świeże wręcz zabiorą azot z gleby i bedzie jeszcze gorzej, Kompostuj je gdzieś i dodawaj nawozy azotowe, polewaj wiosną. Muszą się rozłozyć.

Skoszona trawa też powinna być spróchniała, bo zaparzy się przy drzewkach taka świeża.

Jak masz spróchniałą, to w korzenie też dodaj i zrób ściółkę wokół w takich kółkach po pól metra od pnia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:02, 12 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O ściółkowaniu czemu to służy poczytaj tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/379-sciolkowanie-w-ogrodzie

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paulina_ns 22:25, 12 wrz 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Gardenarium napisał(a)
Trociny nie, świeże wręcz zabiorą azot z gleby i bedzie jeszcze gorzej, Kompostuj je gdzieś i dodawaj nawozy azotowe, polewaj wiosną. Muszą się rozłozyć.

Skoszona trawa też powinna być spróchniała, bo zaparzy się przy drzewkach taka świeża.

Jak masz spróchniałą, to w korzenie też dodaj i zrób ściółkę wokół w takich kółkach po pól metra od pnia.



Mam trociny co siedzą w worku, już 3 lata, odkąd zaczęliśmy budowe, a trawa od początku pierwszego koszenia. Dziękuję Pani bardzo za pomoc, mam nadzieje,że uda mi się je jeszcze uratować, jutro zrobię to co Pani napisała i będę regularnie podlewać.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies