Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Balkon zimą

Pokaż wątki Pokaż posty

Balkon zimą

enea5 12:59, 14 wrz 2013

Dołączył: 14 wrz 2013
Posty: 1
Witam. Jak wyglądają wasze balkony zimą? Ja nie mam w prawdzie balkonu tylko kratkę za drzwiami balkonowymi. Latem zawsze mam jakies petunie , pelargonie itp.Ale co potem przychodzi zima i szaro buro.Mam pytanie czy są jakieś rośliny zimozielone, które będą się ładnie prezentowały o tej porze roku?Teraz postawiłam kilka wrzosów i hebe. Kiepska ze mnie ogrodniczka nie wiem czy te rośliny przetrwają jedni mówią że tak inni przeciwnie,a jakie sa wasze doświadczenia?Proszę o rady , wskazówki...
dominikaaa 10:22, 20 wrz 2013

Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 6
Jesienią majowe nasadzenia balkonowe nie wyglądają już tak dobrze.
Gardenarium 16:13, 22 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U mnie na zimę zostają w donicach kule bukszpanowe.
Można posadzić iglaki na pniu, podsadzić bluszczem, mogą być kolorowe iglaki np. Chamaecyparis pisifera 'Filifera Aurea Nana', Platycladus orientalis 'Aurea Nana', kosodrzewina z wrzosami , trawy, turzyce.

Moga być kolorowe gałęzie np. derenia białego plus dynie lub wrzosy.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/389-pomysly-na-jesienne-kompozycje-w-donicach

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/293-wrzosowe-aranzacje-nie-tylko-z-trawami
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ptasior789 21:39, 10 lis 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 33
Z mamą zawsze kupujemy rośliny dwa razy w roku, na wiosnę i na jesień.

Normą już są wrzosy:





Taka zmiana roslin to konieczność, zbeszczeszcozne przez wiatry i deszcze surfinie szpecą

Na szczęście ostani rok wygląda to tak jak wygląda, plastikowe skrzynki i badziewne haki odchodza do lamusa




____________________
CebuleKwiatowe 13:40, 27 gru 2013

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Zimą mój balkon jest zupełnie pusty, w zasadzie sprzatam nawet doniczki na wypadek śniegu i mrozu- kilka razy miałam sytuacje,że po prostu popekały.
____________________
justi 15:26, 21 sty 2014


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Ja zimą wtykam do donic ucięte gałązki iglaków ozdabiam świątecznie, później ozdoby zabieram a gałązki zostaja do wczesnej wiosny, aż w sprzedaży pojawia się bratki.









____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
justi 15:32, 21 sty 2014


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263








____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
justi 15:41, 21 sty 2014


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263





można też zawiesić na balkonie karmnik dla ptaków lub ptasie smakołyki jako ozdoby



____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
CebuleKwiatowe 13:48, 11 lut 2014

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
W sumie racja,ponieważ wtedy nie dość że zagospodarujemy miejsce na swoim balkonie,to zrobimy dobry uczynek. Macie w tym roku u siebie karmniki czy całkowicie o tym zapomnieliście?
____________________
inka2 13:16, 17 lut 2014

Dołączył: 12 lut 2014
Posty: 5
Ja mam karmnik - synek nie dałby mi o tym zapomnieć
A dodatkowo robię tak jak justi - zamiast kwiatków gałązki z iglaczków.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies