Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Limonkowy gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Limonkowy gaj

Sonka 14:35, 01 paź 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Sledzę, bo mam duże podobieństwo w okładzie do Twojego ogrodu, podoba mi się układ linii, co do cyprysika lawsona GW znajomy szkólkarz potwierdził to co napisałam wcześniej.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
limonka 23:30, 06 paź 2013


Dołączył: 17 wrz 2013
Posty: 89
Witam się po przerwie
wstawiam obiecane zdjęcia domu - nie ma się na razie czym chwalić, z przodu mam murowaną donicę:



pewnie bukszpany nie przeżyją zimy

i jeszcze widoczek na kącik przy tarasie, na razie przymiarka śliwy, która w przyszłości będzie obsadzona hortensjami - tylko jest to miejsce bardzo nasłonecznione, czy hortki sobie tutaj poradzą?

____________________
Monika Limonkowy gaj w fazie projektu
limonka 23:34, 06 paź 2013


Dołączył: 17 wrz 2013
Posty: 89
Tej śliwy jeszcze nie posadziłam, czekam aż będzie zrobiona podbitka - może już w tym tygodniu, wtedy ją posadzę ale chyba trochę dalej od domu.

No i to na razie tyle w tym roku. Planujemy ruszyć z robotami wiosną - położyć drewno na tarasie i zrobić ogrodzenie, murowane rabaty oraz murki oporowe ze schodkami, dopiero wtedy będę mogła zacząć ogrodowe szaleństwo. Już się nie mogę doczekać
____________________
Monika Limonkowy gaj w fazie projektu
kasiula79 07:03, 07 paź 2013


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Witaj.
Bardzo ładny,nowoczesny masz domek. Faktycznie pasuje tu minimalistyczny ogród.
Z Ogrodowiskiem uda Ci się stworzyć przepiękny ogród - sama się przekonasz
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
leon60 07:27, 07 paź 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Fantastyczny domek ! Ciekawa jestem jak wygląda ogród z dalszej perspektywy
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
asica 17:53, 07 paź 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
limonka napisał(a)
Witam się po przerwie
wstawiam obiecane zdjęcia domu - nie ma się na razie czym chwalić, z przodu mam murowaną donicę:



pewnie bukszpany nie przeżyją zimy

i jeszcze widoczek na kącik przy tarasie, na razie przymiarka śliwy, która w przyszłości będzie obsadzona hortensjami - tylko jest to miejsce bardzo nasłonecznione, czy hortki sobie tutaj poradzą?


Nie masz się czym chwalić? Masz, masz, przecudnej urody domem.
Dla mnie możesz go jeszcze obcykać, z chęcią pooglądam .
Ogród też będzie piękny, bo jak ktoś wybrał taki fajny projekt domu to i w ogrodzie da radę
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
limonka 20:57, 07 paź 2013


Dołączył: 17 wrz 2013
Posty: 89
Dzięki za miłe słowa
Projekt domu indywidualny, dzięki temu jest dokładnie taki jakiego potrzebujemy
Niestety trudny teren opóźnia zagospodarowanie, różnica poziomów z sąsiednimi działkami jest na prawdę duża, jedynie pociesza mnie to że jesteśmy powyżej sąsiada, dlatego zdecydowaliśmy że nie będziemy robić drenażu, liczymy że dzięki temu spadkowi woda będzie od nas uciekała.
A jak z tymi hortensjami - dają radę w pełnym słońcu?
____________________
Monika Limonkowy gaj w fazie projektu
Gardenarium 21:01, 07 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dadzą radę pod warunkiem zapewnienia odpowiedniej ilości wody, inaczej to i w cieniu nie dadzą rady.

Pewnie założysz nawadnianie więc nie ma się o co martwić. Mam w ogrodzie z lustrem na pełnym słońcu, i rosną jak najęte
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
limonka 23:38, 08 paź 2013


Dołączył: 17 wrz 2013
Posty: 89
Danusiu dałaś mi do myślenia z tym nawadnianiem...
Szczerze to nie myślałam jeszcze o tym, narysowałam sobie tylko plan nasadzeń.
Jak oszacować orientacyjnie koszt takiej inwestycji?
Pewnie trzeba poszperać na forum
____________________
Monika Limonkowy gaj w fazie projektu
Gardenarium 16:40, 20 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, koszt się liczy po zrobieniu projektu, na oko się nie da, bo nie wiadomo jak z odległościami a to się wiąże z kształtem trawnika.

Niektórzy mówią "na oko", ale to jak ktoś za bardzo nie jest profesjonalistą w tym tylko robi na czuja, a nie zawsze to jest dobrze, potem nie działa właściwie (zraszacze nie wychodzą, albo nie podlewa całej powierzchni ogrodu równomiernie.

Masz jakieś nowe zdjęcia? Bo domek jest śliczny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies