Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Limonkowy gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Limonkowy gaj

limonka 08:17, 22 lis 2013


Dołączył: 17 wrz 2013
Posty: 89
Marzenko cieszę się bardzo że zajrzałaś, nie ukrywam że często zaglądam do twojego ogrodu i to mi daje nadzieję że może kiedyś i mnie się uda...
____________________
Monika Limonkowy gaj w fazie projektu
bogumila 17:08, 23 lis 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Milutko u Ciebie...niezapisana karta ogrodu daje wiele możliwości...Pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
rere79 21:22, 23 lis 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 114
Witam Limonko! Domek bardzo w moim stylu. Projekt ogrodu też zapowiada się fajnie. Będę kibicować
____________________
Renata
limonka 21:54, 23 lis 2013


Dołączył: 17 wrz 2013
Posty: 89
Witam wieczorową porą Bogusiu, rere witajcie
ponieważ mam teraz chwilkę wolnego czasu rozmyślam sobie na wypełnieniem zaplanowanych rabatek... taką już mam naturę że lubię mieć wszystko dokładnie przemyślane, w domu też mam już od 3 lat zaplanowane jakie kupię lampki, w większości miejsc jeszcze gołe żarówki zapełniam powolutku - z własnego doświadczenia wiem że nie nadaję się do tymczasowych rozwiązań bo tymczasowe rzeczy przez zasiedlenie zostają ze mną na zawsze
Aktualnie rozmyślam o rabacie z rododendronami. Przeczytałam dokładnie Danusi artykuł o różanecznikach i wyguglałam sobie gaulterię jako roślinkę towarzyszącą - całkiem sympatyczna i co najważniejsze niewymagająca
http://zszp.pl/?id=30&nid=580&lang=1
kwitnie w lipcu/sierpniu, a potem całą jesień i zimę zdobią ją owoce. Myślałam jeszcze o bodziszku np. Biokovo ale one kwitną wiosną a potem tam będzie już tylko zielono...
A może ktoś ma pomysł co pasuje na rabatę z cisami i różanecznikami?
____________________
Monika Limonkowy gaj w fazie projektu
limonka 22:02, 23 lis 2013


Dołączył: 17 wrz 2013
Posty: 89
chodzi mi o tę rabatę


będzie ona otoczona niewysokim murkiem, z tyłu cisy - mam obiecane kilka dużych sztuk od teściowej i ze 3 duże rododendrony o bladoróżowych kwiatach
____________________
Monika Limonkowy gaj w fazie projektu
Gardenarium 11:30, 24 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Moim zdaniem należy różaneczniki posadzić w rzędzie, na mijanego nie jest dobrze, przed nimi turzyce zimozielone np. Carex morrovii 'Ice Dance' a przed nimi trzy paski wrzosów i wrzośców, lub jedno albo drugie, albo na przemian po kilkanaście sztuk jednego koloru. Muszą być wyraziste kolory różniące się od siebie. Ziemia kwaśna również dla wrzosowatych

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
limonka 13:27, 24 lis 2013


Dołączył: 17 wrz 2013
Posty: 89
Fajnie dzięki Danusiu obok mam podwyższoną rabatę na której planuję posadzić piękne brzozy pożyteczne, tam myślałam dać wrzosy - nie będzie za dużo szczęścia? Czy może pod brzozy trawki?
____________________
Monika Limonkowy gaj w fazie projektu
Gardenarium 16:07, 26 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pod brzozy trawki i kulki Danica, Trawki jaśniejsze od kulek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sonka 18:16, 26 lis 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
Z Rh podobają mi się i są sprawdzone u mnie Libretto(fiolet, późno kwitnie) American Baunty (czerwony) Simona - kremowo łososiowo biały, delikatne kolory, chcę posadzić Nową Zemblę, bo wypadła mi Kokardia. To silne, zdrowe odmiany.
A i mam carex , tylko zapomiałam jaki, śliczny jeszcze teraz, jutro zrobię zdjęcia.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 18:51, 26 lis 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
podaję linka , można wybrać
http://www.vdberk-rhododendron.pl/boom/rhododendron-duke-of-york
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies