Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z tatarakiem w tle

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z tatarakiem w tle

katarzynkak 15:24, 30 wrz 2013


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Dzisiaj też narysowałam plan mojej działki
Co prawda dziełem to nie jest, ale już wiadomo mniej więcej jak mieszkam.
Działka jest ona położona trochę nietypowo-sami zobaczcie.




Przed bramą mam rów melioracyjny, który po deszczach lub po zimie zmienia się w małą rzeczkę. Nawet kaczki tutaj pływają Rów porośnięty jest tatarakiem, który mimo wycinania-ciągle odrasta.







Może podpowiecie mi co zrobić z terenem przed płotem, żeby fajnie to wszystko wyglądało?

Pierwotnie myślałam o posadzeniu wzdłuż płotu liliowca double dream, ale teraz to już sama nie wiem... :-
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Tosia 13:02, 01 paź 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Przybiegłam tak szybciutko z rewizytą..w przerwie w pracy. Masz spory ogród. I duuużo możliwości
Warto wpisywać hasłami w wyszukiwarkę co Cię najbardziej interesuje (jak tak robię) i szukać inspiracji (mam już pokaźny folder)..bo nie sposób przesledzić wszystkie wątki od A do Z. Później tylko decyzja i konsekwencja.

Pozdrawiam
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
katarzynkak 13:41, 01 paź 2013


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Dzięki Tosiu za odwiedziny

Masz racje-tak jest o wiele szybciej, ale ja sie tylko obawiam,zeby potem to wszystko do siebie pasowało i tworzyło spójna całość.

____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Tosia 17:34, 01 paź 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
katarzynkak napisał(a)
Dzięki Tosiu za odwiedziny

Masz racje-tak jest o wiele szybciej, ale ja sie tylko obawiam,zeby potem to wszystko do siebie pasowało i tworzyło spójna całość.



No właśnie Trzeba się zdecydować. Jaki styl ogrodu, jakie rosliny, kolorystyka. I dobrze to zaplanować. Ja po paru latach wiem co mi się podoba i co daje radę w moim dość zacienionym ogrodzie.
Nie wiem czy już czytałaś dekalog?
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2740-ogolne-ogrodnicze-wskazowki-w-projektowaniu-i-realizacji-ogrodow
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
katarzynkak 19:22, 02 paź 2013


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Oczywiście, że czytałam
Mam nawet wydrukowany "ekalog" z pierwszej strony.
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
katarzynkak 15:51, 03 paź 2013


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Witajcie.

Dzisiaj odwaliłam kawał dobrej roboty Opieliłam całą tę rabatę (na zdjęciu jeszcze z trawskiem i chwastami).
Chciałabym jeszcze w tym roku posadzić obwódkę z bukszpanu, buka i 3 hortensje-tak jak mi doradziła Danusia.

Jeśli wsadzę to tak jak na zdjęciu to wyliczyłam 100 szt bukszpana, sadzonego w odległości 25 cm.

nie wiem jeszcze co zrobić z miejscem, gdzie jest szambo, żeby nie był to goły plac i co za szambem, żeby to ładnie pasowało do buka i hortek vanilek? Może ktoś mi podpowie?




Buk- zastanawiam się nad:
1)Buk pospolity Rohan Obelisk
2)Buk pospolity "Dawyck Purple

który lepszy?
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
katarzynkak 15:57, 03 paź 2013


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678


____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Gardenarium 21:17, 03 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
katarzynkak napisał(a)




ta czarna kreska- to obwódka z bukszpanu


Nie po całości, zamknij bukszpan na rogu domu, wokół buka i napisałam, że oddal ją od krawędzi, będzie ładniej wyglądała, a nie na brzegu bo nie będzie miała się gdzie rozrastać.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:19, 03 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Buk oddal od domu na tyle, żeby korona nie wlazła kiedyś w dach. Bukszpan zrób dość gruby, będzie solidna obwódka, hortensje blisko siebie, jakby wyrastały z buka, no i miskanty polecam Variegatus, albo nawet Zebrinus czy Morning Light może być.

A nawet jeszcze lepiej Hakonechloa macra Aureola.

Zamiast buka może być świerk serbski, tylko wypasiony, zgrabny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
katarzynkak 11:06, 04 paź 2013


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Witaj Danusiu.

Bardzo Ci dziękuję za tak dokładną instrukcję, co,jak i gdzie posadzić.
Jutro jade po roślinki i spróbuje wszystko wsadzić.
Bukszpana posadze tak jak mi napisałaś, ale przed tym nieszczesnym szambem. Troche ten trójkąt sie zmniejszy i na pewno będzie pięknie.

Dziękuję.
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies