Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z tatarakiem w tle

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z tatarakiem w tle

iwonadm 19:30, 24 lis 2013


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
witam Cię serdecznie
mamy chyba taki sam typ mężów
mój też uważa że trawa i thuje to wystarczy by było pięknie
ale powoli powoli mam coraz więcej miejsca na rabaty w przyszłym roku też planuję nowe nasadzenia
pozdarwiam
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
katarzynkak 23:34, 26 lis 2013


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Cześć Iwonko
Dziękuje za odwiedziny i słowa otuchy.
Mój mężulek ciągle gada, że po co to itp. itd, ale widze, ze się cieszy, że ogródek powolutku pieknieje

pozdrawiam
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Tosia 13:41, 05 gru 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Cześć Katarzynko,

widzę, że u Ciebie też przestój
Ja odpuściłam sobie w tym roku zakup hortek, stwierdziłam, że większą szansę za przyjęcie się będą miały po zimie

Pozdrawiam ciepło
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
katarzynkak 18:33, 07 sty 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Witajcie w Nowym Roku.

Co zrobic z tym miejscem?

____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
katarzynkak 19:19, 07 sty 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Na zdjeciu w miejscu otoczonym żywopłocikiem z bukszpanu będzie buk obelisk, koło niego wsadziłam 3 horty bukietowe różowe i jeszcze musze dosadzić trawke hakonechloe.

Prosze o pomoc w zaaranżowaniu dalszej czesci tego miejsca.
Tak jak zaznaczyłam, dalej jest szambo, wysypane cienką warstwą ziemi.
Co zrobić na tym miejscu?
A co za szambem?
Jest tam jeszcze ładny kawałek ziemi, ale znajduje sie za domem i słońce jest tam niewielkie późnym popołudniem.

____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
katarzynkak 19:22, 07 sty 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
katarzynkak 19:24, 07 sty 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
katarzynkak 19:29, 08 sty 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Rabata za szambem ma szerokość około 4 metry, a na samym końcu- w zwężeniu- 2,30 m.
Długość obwódki domu w tym miejscu to prawie 8 m.

Ta część z szambem włącznie jest mocniej nasłoneczniona, natomiast dalsza "chowa" się za domem i słońce jest tam dopiero około 14-15.

Dostałam rade, aby miejsce z szambem wysypać żwirkiem i postawić tam huśtawkę, ale waham się, bo zapaszki są tam niemiłe

Kompletnie nie wiem co z tym miejscem zrobić.
Przód pomogła mi zaaranżować Danusia, ale co dalej?
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Toszka 19:38, 08 sty 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie potrafię ci nic konkretnego podpowiedzieć co zrobić z tym skrawkiem nad szambem, bo tak szczerze mówiąc to nawet trawa ma problem ze wzrostem na tak cienkiej warstwie ziemi... ale tak myślę, że są dwa wyjścia - pierwsze to sypnąć żwir tworząc jakiś geometryczny placyk może nawet łączący się ze żwirową opaską przy domu; dwa - utworzyć coś w rodzaju donic, sypnąć ziemi i choćby obsadzać sezonowymi kwiatami. Bo jak rozumiem jest to "czynny" właz do szamba... czyli dojście musi być.
Wydaje mi się, że obwódka z bukszpanu tylko wokół buka jest błędem - zamyka tę przestrzeń i tworzy oddzielną rabatkę. Chyba lepiej by było by cały ten fragment (szambo i dalsza część) był spójny. Tam dalej w cieniu dobrze będą się czuły cisy i bukszpany A może jakieś kostki, kulki
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gardenarium 20:26, 08 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaz szkic tego miejsca rzut z góry, na zdjęciu co są Twoje rośliny nie mam jak narysować. Bo musiałabym jedno na drugim rysować. A potem przyślij mi link, bo zapomnę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies