Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z tatarakiem w tle

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z tatarakiem w tle

Mala_Mi 18:55, 04 paź 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Na szambo sypnij kamyk i postaw tę huśtawkę spod garaży Będzie że to specjalnie placyk zrobiony..... po obwodzie szamba coś posadź.. popatrz u dziewczyn które maja ławki czy huśtawki na kamyku.. Polecam ogród Sylwii.. jako pierwszy mi się skojarzył....
Do projektowania sie nie nadaję, ale w razie problemów, głównie bylinowych to zaglądaj do mnie... bo ja bardzo mało zaglądam do innych z braku czasu.
Możesz posadzić liliowce pod płotem od strony rowu..... ale jak chcesz mieć ładnie.. to od betonowego płotu daj coś bardziej reprezentacyjnego przez cały rok. Danusia ostatnio w ogrodzie z lustrem zrobiła ładnie pod płotem

Liliowce możesz dać na skraj trawnika, czyli pomiędzy rowem a trawnikiem. liście tataraku będą konweniować z liliowcami.. a jak liliowce będą brzydkie to wzrok przyciągną nasadzenia pod płotem.. Liliowce poradzą sobie nawet jak rów wypełni sie wodą..
Tataraki zostaw w rowie, oczyszczają wodę.. i zasłąniają brzydkie w rowie.. Jak płynie woda, to nigdy nie będziesz mieć tam ładnie.. a tak wygląda jakbyś oczko wodne miała

To tak sobie pomyślałam ja mimo woli...
Pozdrawiam pomocniczkę..
A o męża się nie martw.. mój ze mnie sie śmiał.... a było podobnie, albo gorzej... i też trawka ma być i drzewka.. i nic uciąć nic przyciąć.. teraz pierwszy do robienia w ogrodzie by było ładnie..... nawet przyleciał Twój ogród oglądać, bo się śmiałam z twoich słów.. I oglądał i się śmiał.. sam już nie wiem z czego.. ale chyba z tego, że tak samo było u nas... Dziś osiągnęłam sukces i dostałam pozwolenie na wyrzucenia dwóch jałowców.. w zamian za mój okaz sandewilli w donicy.. Szkoda jednego i drugiego, ale czasami po prostu trzeba odrzucić sentymenty...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
leon60 20:45, 04 paź 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Witaj
Bardzo podoba mi się pomysł Danusi na rabatkę a co do rowu to Ania asc też dobrze radzi
Będę zaglądać
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
katarzynkak 22:22, 04 paź 2013


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Aniu,
dziekuje za odwiedziny, dobre pomysły i słowa otuchy
Wierzę,ze i mój ogródek kiedys będzie piekny...a mąż bedzie sie pytał, co kochanie dzis robimy w ogrodzie

Odnosnie liliowców to super pomysł,zeby je blisko rowu posadzić. Fajnie bedą pasowały do tataraku, którego ja nie wycinam. Lubie,gdy rów jest zarosniety. Jednak jest to rów melioracyjny, zbierający wodę z okolicznych pól i dlatego musi byc czyszczony przez panów z gminy. Na szczescie tatarak pięknie odrasta i jest go coraz więcej
Musze spojrzec na Danusiną twórczośc w ogrodzie z lustrem.

Aniu z tą ławeczką to też niegłupi pomysł, tylko tam wieje mało łba nie urwie i zapachy tez są nieurocze Zobacze jak to bedzie wygladać, gdy zrobie nasadzenia na przodzie rabaty-tj mi Danusia napisała.

Dziękunje jeszcze raz za odwiedziny i zapraszam cześciej.
ps. pozdrowienia dla męza
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Mala_Mi 22:30, 04 paź 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
1. jak urośnie parawan wokół ogrodzenia mniej będzie wiało..
2. Posadz coś na parawan..
3. zrób atrapę ławki.. albo jak nie wieje siedzimy, a jak wieje uciekamy... zresztą można na niej nei siedzieć a tylko będzie maskować i sensownie uzasadniać plac kamienny
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
katarzynkak 22:37, 04 paź 2013


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Witaj Olu,

mi też pomysł bardzo sie podoba. Mam nadzieję, ze z realizacja nie dam...że będzie ładnie chciałam powiedzieć

Olu a do Ciebie to ja musze chyba na korepetycje ze strzyżenia drzewek sie wybrać. Masz piękny i zadbany ogródek. Będę podglądać troszkę

pozd
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
katarzynkak 23:20, 04 paź 2013


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Ania Ty to masz kobitko głowę na karku

Dzieki
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Aniania 01:05, 05 paź 2013

Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 19
Jak na początek zmian to nieźle ogródek wygląda. Trzymam kciuki i czekam na metamorfozę
____________________
Ania - Dwa ogródki w jednym...
katarzynkak 11:36, 06 paź 2013


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Witaj Aniania

Dziekuje za słowa otuchy.
U mnie akcja ogrodkowa powolna, nie to co u Ciebie
Ale jestem dobrej myśli
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
malgorzata_s... 16:04, 10 paź 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33737
Witaj. Wstąpiłam przypadkiem iwidzę że tu ambitne plany. Domek super a ogród z wielkimi możliwościami. Pozdrawiam , kibicuje i będę zaglądać
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Malgosik 16:27, 10 paź 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Witaj

Na szmbie można posadzić rojnik czy rozchodnik, taki co to się sadzi na zielonych dachach. U mojej mamy ładnie rośnie na szambie, tyle że będzie płasko. A co do ławki, nie załamie się szambo jak jakiś gość tam wskoczy sobie usiąść? (nie wiem jaki zbiornik, u mojej mamy jest betonem przykryty).

A jak zobaczyłam ten narożnik, co ci Danusia buka poleciła, to odrazu nasunęła mi się na myśl kulka na pniu, coś jak miłorząb Mariken, który wolno rośnie i ma ładne liście, a pod nim krzewy. Pomyślałam, że przyciągnie wzrok i od wejścia zasłoni szambo.
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies