Gdzie jesteś » Forum » Balkonowe » Sundaville (Mandevilla, Dipladenia)

Pokaż wątki Pokaż posty

Sundaville (Mandevilla, Dipladenia)

MagdaK 18:05, 29 wrz 2013


Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 81
Kilka słów o tym pięknym pnączu. Mam ją pierwszy rok od lipca, koloru czerwonego. Rośnie na parapecie balkonu, na parterze mam balkon, piękne kwiaty i nawet urosła troche nie chciałabym jej stracić, a skoro idą przymrozki myślę o jej przezimowaniu. Obecnie mam możliwość przetrzymać ją w mieszkaniu, ale nie wiem czy nie bedzie jej za ciepło i za sucho? Zraszałabym ją nawet codziennie jeśli trzeba, a może dobrze by było zrobić jej mini szklarnię, np okryć folią? żeby nie traciła wilgotności? Temp w mieszkaniu to około 25 stopni. Udało się Wam przetrzymać Sundawillę w taki sposób?
____________________
Gardenarium 19:02, 29 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wg mnie będzie miała za małą wilgotność, nie dasz rady tak koło niej chuchać. one najlepiej mają w szklarni gdzie z natury jest duża wilgotność, ale spróbować nie zaszkodzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:04, 29 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na forum czytałam opinie o tej roślinie jako o największym rozczarowaniu

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2755-moj-zielony-magiczny-swiat?page=9#post_3

Inne opinie pod hasłem w wyszukiwarce

http://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=Sundaville&search_in=posts&commit=Szukaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MagdaK 19:16, 29 wrz 2013


Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 81
Dziekuję bardzo za odpowiedź szkoda jak się nie uda ale spróbuję suche mieszkanie zimą to moja największa udręka
____________________
MagdaK 10:45, 11 paź 2013


Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 81
Trzymam sundaville w domu już od1 października, pąki i kwiaty powoli spadają może to na nie pora? liście chyba na razie ok. Wypuszczają się młode długie pędy (wąsy), jakby z powodu za małej ilości światła.
____________________
Sebek 17:18, 12 paź 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Chyba przeżywa przeprowadzkę i aklimatyzuje się w nowym miejscu - co niestety się wiąże ze spadaniem liści i kwiatów- po prostu przeżyła szok
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
MagdaK 23:01, 12 paź 2013


Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 81
Pewnie tak bo część pąków się rozwija, wypuszczają się młode pędy, część rośnie i spada a inne od razu spadają, taki nierównomierny rozwój. Mam nadzieję, że jakby nie było dożyje do lata.
____________________
MagdaK 21:13, 17 paź 2013


Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 81
Moja Sundavilla tak wyglądała 3 tyg temu. Jakoś rośnie, ma mniej kwiatów i niepokojące zmiany


Może Wy wiecie co to jest?



A tu inne, gnicie przy pąkach

____________________
AgnieszkaGie 12:23, 03 lis 2013

Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 16
Udało mi się dwa lata temu przezimować sundavillę. Ona potrzebuje chłodnego zimowania jak większość tarasowych. U mnie stała z kaktusami, oleandrami i daturami na parapecie w nieogrzewanym garażu, temp od 0 do 10 stopni. Podlałam delikatnie może z 3 razy jak już widziałam, że ziemia mocno przeschła. Oczywiście zgubiła sporo listków, za to jak wiosną ruszyła z kopyta to urosła przez sezon 2x więcej niż w poprzednim roku i kwitła aż do przymrozków. Niestety potem się przeprowadziłam i nie miałam już jej gdzie trzymać zimą.
____________________
Astusia86 16:25, 15 sie 2016

Dołączył: 28 wrz 2015
Posty: 15
Witam. Widzę, że wątek już mocno przedawniony, ale może ktoś mi da kilka wskazówek. Zakupiłam kilka sztuk Dipladenii. Chciałabym, żeby dotrwała do przyszłego roku. Mam pytanie. Obecnie stoi w ogrodzie w doniczkach (nie w gruncie). Czy biorąc ja do przezimowania powinnam ją jakoś poobcinać czy zostawić taką jaka jest? Z góry dziękuję za odpowiedź, o ile ktoś tu zajrzy po takim czasie. Pozdrawiam Daria
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies