Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

elzbieta_g 17:21, 20 lis 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
Mariolko właśnie wracam z wątku Spotkania i tam natrafiłam na Twój ogród, przepięknie masz nie daj się prosić i wklejaj fotki
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
barbara_kraj... 18:02, 20 lis 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Joku napisał(a)
Być może to wielosił?

Też tak uważam, tyle że nie błękitny, którego pylniki są żółte, a ten ma białe. Może to jest wielosił rozesłany (Polemonium reptans )?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
paniprzyroda 20:26, 20 lis 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Dziewczyny, pozwólcie, że wszystkim odpowiem w jednym poście. Jestem bardzo szczęśliwa, że macie chęć i życzenie zaglądać do mojego wątku, założonego raptem trzy dni temu. Po cichu podziwiam Was za szybkie ogarnianie forum. Ja tej sprawności dopiero się uczę...
Co do błękitnej roślinki, to może rzeczywiście jest to wielosił rozesłany, podobne znalazłam w necie dzięki Waszym podpowiedziom.
Stary ogród rządzi się swoimi prawami, tak został zaplanowany ileś lat temu i tego porządku nie zmieniam od kilku lat. Staramy się w miarę możliwości utrzymać przyzwoicie to, co jest, bo owszem, dom jest mieszkaniem służbowym, to własność LP, ale inwestycje roślinne były nasze, prywatne. Wiele spraw nie zależy tylko od nas i naszych chęci.
Osada jest duża, budowana w latach sześćdziesiątych, stąd zabudowania gospodarcze, które kiedyś pełniły inne funkcje. Część drzewostanu to wiekowe już drzewa, np. lipy, świerki srebrne, jodły, graby, thuje. Niektóre z nich trzeba było przyciąć i uformować, np. lipę na podwórzu, bukszpany wzdłuż alejki wejściowej. Posadzone przez nas 17 lat temu kolejne jodły oraz żywopłoty wydzieliły właśnie owe "pokoje", o których pisała Bogdzia. Poza drzewami cały teren był zagospodarowywany od nowa. Pojawił się miłorząb, metasekwoja, katalpa - to były nowinki. Byliny, krzewy zwoziłam z całego kraju, bo rynek ogrodniczy był ubogi. Każdy nowy nabytek cieszył oko i serce, na szczęście to się nie zmieniło.
Tyle opowieści, zdjęcia będą.

____________________
Dwa ogrody
yolka 20:49, 20 lis 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
paniprzyroda napisał(a)
Kilka zdjęć starego ogrodu.
Jak nazywa się ten ciemnofioletowy rh. Piękny
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
monteverde 20:51, 20 lis 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Może nie tyle rozesłany co późny- polemonium boreale
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
paniprzyroda 21:38, 20 lis 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:15, 20 lis 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826

____________________
Dwa ogrody
Ania74 23:18, 20 lis 2013


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Piękny ogród! Mam jakie takie pojęcie o osadach leśnych i ich wielkości (tych starych) i zdaję sobie sprawę z ogromu pracy jaki włożyliście w to miejsce. A teraz trzeba wszystko zostawić. No cóż. Ja też mam to na uwadze w stosunku do swojej lesniczówki, taka kolej rzeczy. Ale jakby tylko o tym myślała, że za rok może mnie tu nie będzie to w ogóle nie ruszyłabym z miejsca.

Ja również czekam na więcej zdjęć i pozdrawiam!
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
paniprzyroda 23:49, 20 lis 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
yolka - przed chwilą przyniosłam z ogrodu etykietę, wiedziałam, że ją zostawiłam pod rh. A tu psikus. "Rhododendron". I tyle. W opisie to co zwykle, wielkość do której dorasta to 1.50m/1.50m. Może Bogdzia będzie wiedziała.
monteverde - może być polemonium boreale, jest niski. Muszę go przesadzić, mizerny jest, rośnie pod magnolią. Wszystkie rośliny sadziłam, kiedy była jeszcze malutka, bo rośnie u mnie od 15 cm patyczka, z nasionka. Część roślin już zabrałam, a posadziłam cieniolubne.

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:39, 21 lis 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kilka drzewek w nowym ogrodzie posadziliśmy jesienią ub. roku. Wiosną ruszyłam z tym:



I latem:
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies