Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 21:38, 01 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)
achy i ochy zostawiam
Dziękuję Dawno Cię nie było u mnie, miło że znów się pojawiłeś.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
GorAna 21:39, 01 lip 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846

O Matuniu, ale lilie!!
Same cudności
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Dorota123 21:51, 01 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
GorAna napisał(a)
[
Dorotko, wygląda podobnie do mojej Novalis.
Jest umęczona po ulewach, ale ma jeszcze pąki, więc jest nadzieja, że pokaże swoją urodę.
Daj znać, to usunę zdjęcia
Aniu nie usuwaj, będzie do porównania. Chyba to nie jest ta róża, moja nigdy nie miała na jednej łodydze tylu pączków kwiatowych.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:25, 01 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
KasiaBawaria napisał(a)
A powiedz mi, ktore lilie pachna, bo moje niestety nie Piekne widoczki z gory.
Dziękuję Te co teraz pokazuję nie pachną. Pachnące są z Azjatyckich i Orientalnych, one jeszcze nie kwitną.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
alis 22:27, 01 lip 2020


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Pięknie! Ach ta stipa
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Dorota123 22:36, 01 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
abiko napisał(a)
U Ciebie Dorotko jak zwykle kwitnąco i kolorowo. Wiem, że masz cudne lilie do dziś pamiętam ich zapach a dopiero zaczynają. Szczepisz róże.. no proszę. Ja mam w planach również spróbować, ale na podkładce takiej zwykłej dzikiej.. zobaczymy, tylko muszę się jeszcze dokształcić i dopytać

Maruna u Ciebie zawsze cudna, u mnie rosnąć nie chce.. a miałam przecież nawet od Ciebie nasiona. Nie wiem.. pewnie ma za mało miejsca.
Miło mi, że Ci się u mnie podoba i że zapadły Ci w pamięci moje pachnące lilie. U mnie ciągle coś kwitnie, niekwitnący ogród u mnie jest zimą, latem muszę mieć kwiaty.
Z tego mojego szczepienia nie wiadomo czy coś wyjdzie, ale jak to mówią- jak nie spróbuję to się nie przekonam.
Z tą Maruną to różnie bywa. W ubiegłym roku miałam potężną w warzywniku i pozwoliłam jej się wysiać. Myślałam, że będę mieć pełno sadzonek, a tam tylko z 5 sztuk. Ona sama się sieje gdzie chce, a ja ją później przenoszę tam gdzie mi pasuje.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:41, 01 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
GorAna napisał(a)

O Matuniu, ale lilie!!
Same cudności
Lilie dopiero zaczynają, jeszcze sporo będzie do pokazania.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:47, 01 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
alis napisał(a)
Pięknie! Ach ta stipa
Dziękuję To najlepszy czas stipy. Właśni wczoraj przesadziłam młode siewki tej trawy.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 23:16, 01 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Pisałam kilka dni temu o dziwnych bąbelkach w kałuży, które miały galaretowatą konsystencję.
Wczoraj wzięłam się za wyjmowanie żwiru do płukania i o dziwo nie było bąbelków, ani galarety na kamyczkach. Wszystko samo się wyczyściło.
Mimo tego wyjęłam żwir i wypłukałam go w 2 wodach. Dziś rano przyjechały zamówione roślinki.
Polecam producenta, namiar dostałam od Joasi. W ciągu doby przysłali mi roślinki. Zamówiłam 3 pistie, dostałam 4+ małe sadzonki, 1 osokę aloesowatą i dostałam gratis chyba Pontederia fiolet Pływająca. Nie mam przy sobie nazwy, muszę ją sobie zapisać. Pięknie zapakowane, firma jest z Ostrzeszowa. Gdyby ktoś potrzebował dam namiary.

Dla przypomnienia tak wyglądało to kilka dni temu.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
sylwia_slomc... 23:30, 01 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Dorotko dla osoki za płytki ten zbiorniczek Ona powinna się zatopić i tylko końce nad wodę wystawia, bardzo szybko przyrasta. Jak Ci wypuści młode to starą roślinę daj może Agatce? Ona ma jakieś oczko? Mostek ma to może i oczko. A sobie zostaw te malutkie
Co do bąbelków to wygląda jak skrzek żabi, a skoro zniknął to coś wyjadło, może ptak jakiś. Ogród cudny, zachwycający
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies