Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 18:47, 29 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
violaskom napisał(a)

Śliczny kolor tych goździków, bo to co na dole to chyba goździki. Podziwiam za odwagę i własnoręcznie zaszczepienie róży. Jaką różę szczepiłaś i skąd miałaś podkładkę? Napisz coś więcej o tym eksperymencie.
Na brzegu tej rabatki rzeczywiście są wieloletnie goździki różowe.

Podkładką była ta róża, w ubiegłym roku była całkiem ładna a w tym porażka. Ona co drugi rok wyglądała dobrze.
Reine des Violetes


Pędy do sczepienia pobrałam z Mary Rose. Wcześnie kwitnie, ma duże mocno pachnące kwiaty.





Kiedyś oglądałam taki filmik o szczepieniu róż i ta metoda wydawała mi się najprostsza.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 18:59, 29 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
KasiaBawaria napisał(a)


Ale woda nie smierdzi? To moga byc trzy teorie:
1) Kwasy humusowe reaguja ze zwirkiem- z wapniem albo ze zwiazkami organicznymi pozostalymi z glonow i wytwarza sie dwutlenek wegla.
2) Glony wytwarzaja pod wplywem slonca tlen
3)Moze wytwarzac sie metan- poniewaz obumarle glony gnija.
Dziś włożyłam do oczka rękę, te pęcherzyki są śliskie, jakby to powiedział mój wnuk "glutowate". Łatwo da się odczepić od kamienia tą galaretę. Woda bez zapachu, czysta. Glony przestały się rozwijać i tak jakby zanikały.
Jak przestanie padać wyjmę żwir i go umyję, może nie będzie już zielenieć woda.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:06, 29 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
asiak napisał(a)
Dorotko stipy rzeczywiście piękne jak i cała reszta Ślicznie u Ciebie, kolorowo, tak jak lubię
A czemu masz stipy dzięki mnie?
Cały czas byłam przekonana, ze nasionka były od Ciebie, Ty się do tego nie przyznajesz. Weszłam na prywatne wiadomości i odszukałam.... nasionka mam z innego wątku też ze słowem działeczka. Tamten wątek już nie "działa" a ja skojarzyłam błędnie, że to od Ciebie.

Maruny, 3 różne gatunki.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 19:20, 29 cze 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
achy i ochy zostawiam
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Dorota123 19:35, 29 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
JoannA napisał(a)
Te banieczki wyglądają jak pęcherzyki powietrza. Może to reakcja tych wapiennych kamieni na kwaśny torf?
Może spróbuj już wyjąć te woreczki z torfem i zobaczysz co się będzie działo.
Czy mi się wydaje czy te glony jakby odrywały się od kamieni?
Nadal upieram się przy roślinkach wodnych
Same te glony nie odrywają się, ale nie są już zielone. Przybierają barwę słomkową. Umyję w wiadrze kamyki i włożę czyste do kałuży. Na razie zostawię torf, bo po wybraniu żwiru wleję czystą wodę.
Zamówiłam roślinki



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:44, 29 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ania111 napisał(a)



Dorotka ,
Bomba
A na jakich patykach to zaszczepiłaś ?
Na tym samym gatunku róży ?
Opisałam na 1029 stronie pierwszy wpis. Nie wiem czy to taki sam gatunek róży, nie znam się, eksperymentuję. Liczę na to że pogoda będzie sprzyjała zrośnięciu się tych dwóch róż. Jak nie wyjdzie to nie będę rozpaczać. Wiem, że będą mi wyrastać niżej pędy ze starej róży i nawet pozwolę im zakwitnąć. Taka jestem dobroduszna.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
GorAna 21:35, 29 cze 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
Dorota123 napisał(a)




Dorotko, wygląda podobnie do mojej Novalis.
Jest umęczona po ulewach, ale ma jeszcze pąki, więc jest nadzieja, że pokaże swoją urodę.
Daj znać, to usunę zdjęcia
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
KasiaBawaria 22:51, 29 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A powiedz mi, ktore lilie pachna, bo moje niestety nie Piekne widoczki z gory.
____________________
Zapraszam na kawe
abiko 22:25, 30 cze 2020


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8404
U Ciebie Dorotko jak zwykle kwitnąco i kolorowo. Wiem, że masz cudne lilie do dziś pamiętam ich zapach a dopiero zaczynają. Szczepisz róże.. no proszę. Ja mam w planach również spróbować, ale na podkładce takiej zwykłej dzikiej.. zobaczymy, tylko muszę się jeszcze dokształcić i dopytać

Maruna u Ciebie zawsze cudna, u mnie rosnąć nie chce.. a miałam przecież nawet od Ciebie nasiona. Nie wiem.. pewnie ma za mało miejsca.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Dorota123 21:27, 01 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Anda napisał(a)
Na czym szczepilas roze?
My przeszczepiamy tylko oczka. Ty cale galazki? Dobrze widzialam?
Pokazałam tą różę w pierwszym wpisie na tej stronie( 1029) Oglądałam kiedyś taki filmik i tam szczepili między innymi całe gałązki. Ten rodzaj szczepienia wydał mi się najprostszy. Prawdę powiedziawszy to nie bardzo liczę na sukces, ale jeśli się uda bardzo mnie to ucieszy.

Moje dzisiejsze lilie.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies