Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 09:37, 06 sie 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
basia3012 napisał(a)
Dorotko, gratuluję 1200!
Na zdjęciu wyglądasz pięknie, młodziutka dziewczyna, góra 30 lat. Pogratulować urody.
Las hortensjowy zachwycający. Jak z bajki. Hortensje kwitną długo więc będziesz miała tak pięknie aż do jesieni. Zauważyłam tam Limelighty ale chyba jeszcze inne odmiany też są.
Czy naparstnice to ścinasz po przekwitnięciu? Czy do liści czy bardziej? Ja je mam od 2 lat ale już lubię.
Pozdrawiam.
Dziękuję 1200 stron to na prawdę kawał ogrodowej historii. Bardzo miło mi czytać takie słowa tyle że ta dziewczyna już dawno skończyła pół wieku. Jestem już w tym wieku gdy nic nikomu nie muszę udowadniać, jestem spokojna lub spontaniczna w zależności od nastroju.

Mam kilka hortensji limelight, ale w tym roku bardziej zachwycam się wanilią fraise.

Basiu naparstnice są dwuletnie, po przekwitnieniu zbierz nasiona i wysiej w następnym roku. Część z nich możesz od razu wysypać na rabacie. Z tych naparstnic co już kwitły nic nie będzie.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 09:55, 06 sie 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anpi napisał(a)
Dorotko, Ty jak zwykle wracasz z ciekawymi dekoracjami Nie leniuchujesz Cudnie przystrojone lampiony w nadmorskim klimacie i fajny zakątek z orginalnymi bambusowymi ozdobami!!!
Hortensjowy przepych urzekający!!! Sama znowu ich dokupiłam i dostałam. Twoje już wielkie okazy. Altana i jej otoczenie zachęca do posiedzenia w środku, a może nawet bardziej na zewnątrz by mieć cały czas na oku tą białą elegancję i wszystkie bibelotki. Czy te białe lilie przy altanie masz w donicach? Pięknie się to wszystko razem komponuje.
Dziękuję W altanie co jakiś czas zmieniam styl aranżacji. Bambusowe dodatki zrobiłam sama , ja nie mogę bezczynnie siedzieć więc wymyślam sobie lekkie prace. Czasem coś tam mi wyjdzie z pod moich rąk.
Hortensje bardzo lubię, chyba żadna roślina w ogrodzie nie kwitnie tak długo i spektakularnie jak one. Masz rację często ostatnio siedzę przy stoliku w ogrodzie, wtedy mam szerszą perspektywę do ogarnięcia wzrokiem.
Białych lilii specjalnie wiosną dokupiłam, żeby posadzić w donice przy altanie.
Wszystkie wianuszki są już zasuszone, większość z nich ozdobiona kwiatami ze storczyków i ostróżki jednorocznej. One świetnie zachowują swój kolor.






____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 10:07, 06 sie 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Alija napisał(a)


Piękne słowa, właśnie o to chodzi, żeby cieszyć się każdą chwilą.
Piękne zestawienia roślin, bardzo mi się podobają. W ogóle cały ogród, rośliny, kompozycje, ozdoby, wszystko zachwyca.
Z kawką i bez pośpiechu. Celebruję chwile dla siebie. Dziękuję za tyle miłych słów pod adresem mojego ogrodu, to miłe, że inni zauważają to co robię.







____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 10:20, 06 sie 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)

Czas hortesjowego kwitnienia to cudny ogrodowy czas
Pięknie Dorotko masz
chyba swoją murunę poprzesadzać w inne miejsca.
Dekoracje jak zawsze na medal
Hortensje dobrze napojone i dokarmione pięknie potrafią się odwdzięczyć. Ja im jeszcze po deszczach otrzepuję kijem od szczotki wodę z kwiatów, żeby mi nie zbrązowiały za szybko.
Marunę przesadzaj tylko młodą z siewu, marne szanse, że coś będzie ze starego przesadzonego krzaczka. Tak do końca to nie jestem pewna, czy one są wieloletnie, czy dwuletnie.
Te dmuchawce też z mojego ogródka, to nie są mniszki.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
BASIA8 10:26, 06 sie 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630



Kochana co zdjęcie to piękniejsze, ale Ty w tej zieleni czarujesz pięknemBuziam Cię Kochana bardzo, bardzo Mocno.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Dorota123 10:28, 06 sie 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
sylwia_slomczewska napisał(a)
U Ciebie jak zawsze zachwycająco Hortensje zastąpiły lilaki i róże, dają spektakl teraz
Dziękuję teraz to w ogrodzie widać tylko hortensje i jeżówki. Właśnie miałam dziś przesadzić z warzywnika młode, ale już kwitnące jeżówki niestety jest bardzo mokro na takie prace. Z deszczu to ja jestem zadowolona nawet jak mi pokrzyżuje plany.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 10:35, 06 sie 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ryska napisał(a)
Dorotka zestawienie roślin o drobnych kwiatach z bujnie kwitnącymi różami to dla mnie mistrzostwo świata.
Dziękuję ślicznie staram się tak dobierać rośliny, żeby nadawały lekkości tym większym.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
AlinaP 11:05, 06 sie 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Dorotko- Mistrzyni dekoracji i budowania nastroju. Przepięknie! Róże w towarzystwie cudowne. I ta biel wspaniala
Pozdrawiam
____________________
Ala
Basieksp 12:13, 06 sie 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Piękne dekoracje no i te dmuchawce fajny pomysł na ozdoby z bambusa, proste, ładne, funkcjonalne
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Dorota123 13:47, 06 sie 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
BASIA8 napisał(a)
Pyszności już zjedzone koleżanka się zapowiedziała i zanim przyjechała strzeliłam kilka fot. Zawsze piekę dużo tych ciastek, żeby chociaż na tydzień wystarczyło, dodam że to są ulubione ciastka moich wnuków. Ten starszy mówi, że są bardzo smakowite. Chyba nie mogłabym dostać wyższej oceny.
U nas też deszczowa pogoda.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies