Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Rumianka 19:05, 06 paź 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10267
No i nie zawiodłam się...tu zawsze ogród "świeci" elegancją... Jesień piękna...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
danuta_szwajcer 08:00, 07 paź 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Dorota123 napisał(a)
Kolor cudowny, każdy zwraca na niego uwagę, tylko wrażenia na moich rodzicach nie robi.

W ubiegłym tygodniu miałam wnuka, dodam że uwielbia dinosaury, więc co jakiś czas kupuję mu następnego. Ostatnio robiliśmy przebranie za dinosaura, był bardzo przejęty pracą. Wycinał kilka elementów, pomagał kleić. Efektem końcowym był zachwycony nawet pozwolił zrobić zdjęcie.





Najpiękniejsze, bezcenne chwile z wnukiem a jak dobrze pamiętam to chyba oczekujesz następnego czy może następną? Dorotko te fotki wstecz jesienne artystyczne masz cudne, do konkursu. Winobluszcz o tej porze też bardzo lubie chodz on jest zbyt inwazyjny. A dlaczego musisz go usunąć?Piękne masz trawy, wszystko przemyślane. U nas dzisiaj niezle przymroziło aż żal, bo tak jeszcze ładnie wszystko kwitło. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Dorota123 20:52, 07 paź 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)


Jesteś wspaniałą babcią! Ileż inwencji w Tobie!
Tak jak Twoje kompozycje, pomysły i realizacja zabaw z wnukiem imponująca
Dziękuję Dziś był pierwszy przymrozek u mnie, ogródek dużo stracił na swoim wyglądzie. Dobrze, że wczoraj zrobiłam zdjęcia. No to zostały tylko trawy i bukszpany. Żal lilii bo nie zdążyły zakwitnąć i razej nic już z nich nie będzie.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:56, 07 paź 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
marba napisał(a)

Dorotko, przepiękne trawy, a ta ostatnia fotka po prostu zjawiskowa.
Dziękuję Basiu, w tej chwili ładne są tylko trawy, resztę zważył przymrozek, posypały się liście z orzechów i te muszę w pierwszej kolejności sprzątnąć.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:04, 07 paź 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)




Dorotka jestem i obserwuje. Wreszcie możesz się cieszyć trawnikiem.
Ja nawozilam jesiennym z nieba podlewa i co tydzień zasuwam z kosiarka.

Winorośla teraz cudowne mam 4 rodzaje więc kolory urzekają.

Posadziłam tulipany. Niezapominajki rozsadzone trzymają się dobrze stercza tan, że żyją. Jestem ciekawa wiosny jak będą kwitły. Posadziłam nie daleko tulipany. Jeszcze mam do posadzenia krokusy, ale jeszcze ma być ciepło to zdążę posadzić.
Miło mi, że zaglądasz Wiosną rabaty będziesz miała cudowne, już je sobie wyobrażam.
Ja też już część tulipanów posadziłam, ale jeszcze około 50 sztuk do zagospodarowania.
W tym roku trawnik mam całkiem niezły. Winorośl po dzisiejszym przymrozku zgubiła prawie wszystkie liście. Z pędów porobię wianki.
W sobotę i w niedzielę prawdopodobnie będę w Warszawie, marzy mi się zwiedzanie Łazienek. Jeszcze nigdy tam nie byłam. Mam nadzieję, że dam radę.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:09, 07 paź 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Rumianka napisał(a)
No i nie zawiodłam się...tu zawsze ogród "świeci" elegancją... Jesień piękna...
Jejku i mnie zatkało, aż nie wiem co napisać. Dziękuję ślicznie za takie słowa.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:27, 07 paź 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
danuta_szwajcer napisał(a)


Najpiękniejsze, bezcenne chwile z wnukiem a jak dobrze pamiętam to chyba oczekujesz następnego czy może następną? Dorotko te fotki wstecz jesienne artystyczne masz cudne, do konkursu. Winobluszcz o tej porze też bardzo lubie chodz on jest zbyt inwazyjny. A dlaczego musisz go usunąć?Piękne masz trawy, wszystko przemyślane. U nas dzisiaj niezle przymroziło aż żal, bo tak jeszcze ładnie wszystko kwitło. Pozdrawiam serdecznie
Na dzień dzisiejszy mam jednego wnuka, ale w każdej chwili może być drugi.
Za pochwałę fotek dziękuję. W tym roku winobluszcz był przepiękny, po prostu bił po oczach swoim kolorem. Niestety posadziłam go na siatce rodziców, a oni nie chcą żeby zdusił siatkę. Trochę go skrócę, ale nie usunę całkiem. Mam siewki z niego i posadzę je przy mojej siatce od strony drogi. Mam nadzieję, że kiedyś będzie u mnie taki.
Dziś też mieliśmy przymrozek, padły: dalie, winobluszcz, jeżówki, lilie z dużymi pączkami, maruny, wilczomlecze, rudbekie, pelargonie. Praktycznie można robić jesienne porządki w ogródku. Nawet hortensje zrobiły się brzydsze. Liczę jeszcze na kwiaty chryzantem, może róże jeszcze nie padły. Dobrze, że traw mam sporo, teraz one będą główną ozdobą ogrodu. Zdjęcia zrobiłam wczoraj.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
danuta_szwajcer 09:37, 08 paź 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Oj szkoda, ze lilie nie zdążyły a widzę na zdjęciu, że jeszcze bardzo duużo pąków a i ciepło ma być jeszcze. Łazienki są piękne i w dodatku o tej porze roku a ma być piękna pogoda i życzę Ci udanego spacerowania i fajnych zdjęć, zajrze by zobaczyc Winobluszcz szybko rośnie chodz zauważyłam, że nie wszedzie się tak pięknie odbarwia. Co to za piękna trawa na ostatnim zdjęciu? Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
greg66 14:57, 08 paź 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Tak jest u Ciebie zawsze elegancko i ze smakiem
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Gardener27 22:24, 10 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Zachwycam się mistrzowskimi dodatkami i starannie skomponowanymi rabatami, zawsze mnie czymś zaskoczysz ciekawym. Podziwiam pomysłowość i wykonanie.

Widzę że trawnik odzyskał blask, piękny zielony dywan. Oczko przy altance daje dużo radości, skrzydlaci goście zawsze mile widziani.

Nie wiem jakim sposobem mieścisz na tych rabatach tyle roślin ? ale jesienią wyglądają również obłędnie.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies