Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Michael my Garden

Pokaż wątki Pokaż posty

Michael my Garden

Michael 15:20, 10 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Chyba, że ktoś ma jakąś inną wizję proszę o pomysły... dodam że chciałbym może trochę podkładów kolejowych dodać gdzyż z nich będą wykonanie schody na taras..
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
Syla 22:04, 10 mar 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Michael napisał(a)
Wymiary tego skrawka ziemi to :





Czy tutaj na rysunku są pokazane trzy poziomy terenu?
Pierwszy ma 4m, drugi 6 a trzeci5m ? dobrze rozumiem? czy ma to inne znaczenie ?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Iwona 07:26, 11 mar 2011


Dołączył: 28 lut 2011
Posty: 69
Ta pierwsza opcja bardziej mi się podoba, ale może się jeszcze okazać że wyjdzie coś jeszcze innego
____________________
Syla 07:44, 11 mar 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Omawiana rabata jest mocno naświetlona ?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
shrekol 10:58, 11 mar 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Iwona napisał(a)
Pozwoliłam sobie zrobic na szybko taka wizualizację, niestety może niezbyt dokładną ze wzgledu na brak niektórych roślin w programie. Tam gdzie jest ten miskant to powinien być zebrinus


Mnie też bardziej ta kompozycja się podoba Tylko chyba pozbył bym się iglaków z pomiędzy miscantów a dał tam hortensja limelight i dorzucił wrzośce, żeby rabata była od wczesnej wiosny do późnej jesieni kwitnąca
____________________
Syla 12:36, 11 mar 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Zrobiłam plan nasadzeń, zgodnie z Twoją prośbą wykorzystując rośliny przez Ciebie wypisane
Wieczorkiem jeszcze to zweryfikuję i zamieszczę. Powiem tak , wykorzystałam wszystkie rośliny z listy , dodając jeszcze kilka innych gatunków lub powielając rośliny z listy.
Zamieściłam wszystkie thuje ale obawiam się, że jest za gęsto aczkolwiek na rysunku są a w realu może ich nie być
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 13:10, 11 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Michael napisał(a)
Przedstawia się następująco :



z lewej str. tylko szmarady osiągnąć aby płotu nie było widać...
z prawej str. sosna wejmutka która rośnie już parę ładnych lat na działce przed nią klon palmowy oraz juka karolińska, w tle zółty duży cyprysik oraz na pierwszym planie "conica' i 'glauca globosa'. Przed nimi macierzanka i coś żółtego (tylko nie wiem co to może jeszcze być) czerwone berberysy, jałowce Blu carper oraz lawenda...


Na tej wizualizacji chyba troszkę za dużo nasadziłeś. Klon pod wejmutką może na lewo w rabatę? I zebrinusa też Cyprysiki żółte i niebieskie prze Smaragdem też się nie zmieszczą. Ale zaszalałeś
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Michael 16:41, 11 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Danusi to była pewna myśl gdyż mam zamiar poszerzyć tę rabatę i zastosować odcięcie. Ta część ma być czymś w rodzaju przedgródka a dopiero od sosny wejście na plac "bojowy" zieleni
Ale muszę konkretnie pomyśleć...
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
Michael 16:43, 11 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Shrekol to zawsze jakaś myśl zobaczymy co da się zrobić... chodzi o to że część iglaków posiadam i chciałbym w pierwszej kolejności je wykorzystać...
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
Michael 16:44, 11 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
A żeby było łatwiej to może ja powiem jakie mam ograniczenia roślinne na stan obecny...

-> Żywotnik zachodni 'Smaragd' - 24szt (ok 80cm)
-> Żywotnik zachodni 'Donica' - 1 szt (śred. ok 40 cm)
-> Żywotnik wschodni 'Aurea Nana' - 1szt (wys. ok 35 cm)
-> Żywotnik wschodni 'Justyna' - 1szt (wys. ok 60-70 cm)
-> Cis pospolity '?' -1 szt. (wys. ok 1m)
-> Świerk kłujący 'Glauca Globosa' - 1szt (malutki 2 letni)
-> Świerk biały 'Conica' - 1szt. (wys. ok 40-50 cm)
-> Jałowiec rozesłany 'Nana' 1 szt ( szer. ok 25cm dłu. ok 70 cm)
-> Jałowiec sabiński 'Variegata' - 1szt. (malutki 1 roczny)
-> bukszpan - 2szt (3 letnie sadzonki)
-> Jałowic nadbrzeżny 'Schlager" 1 szt ( sporawy)
oprócz tego mam jeszcze :
-> dąbrówka
-> azalia czerwona
-> Jałowic skalny 'Skyrocket - 2szt.(ok 80 cm)
-> jałowiec 'Blue star' 1szt. (malutki)

To jest taki założenie + ewentualnie jakieś dokupić...
Jak myślicie coś się da z tego zrobić? Już prosiłem Sylwię o pomoc...
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies