Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na dawnym nasypie kolejowym...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na dawnym nasypie kolejowym...

filipkam 18:28, 04 sty 2014


Dołączył: 25 gru 2013
Posty: 67
Witam.
No i wreszcie założyłem swój wątek. Działkę od ponad 40 lat uprawia moja Babcia. Od 3 lat zmieniam, dosadzam, projektuję, upodobałem sobie styl angielski i "luźny " z elementami ogrodowiskowymi. Czeka mnie jeszcze dużo pracy, ale się cieszę, bo to kocham. Na terenie ogrodu mam dosyć dużą skarpę ze świerkami i wiśniami, warzywnik i część ozdobną z czterdziestoletnim bukszpanem czekającym na wiosenne formowanie. Wygląd ogrodowiskowych bukszpanów mobilizuje mnie, abym zrobił coś ze swoim. Myślę o zaokrągleniu go i uformowaniu w chmurki, ale połączone ze sobą. Zobaczymy czy się uda.

Rabata różana coraz mniej różana. Temperatury zimą weryfikują, na stałe zagościły na niej tylko 4 nieznane mi odmiany. Łuk stanął tu dla róży, mam nadzieję, że w końcu się rozsypie, albo uda mi się przekonać Babcię do usunięcia go. Róża oczywiście nie chce piąć się po nim, ma własny pomysł na swoją formę.



I iryski, też NN:

____________________
Filip - Na dawnym nasypie kolejowym...
AgnieszkaW 19:27, 04 sty 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Filipie, świetnie, że się odważyłeś pokazać swój ogród
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Madzenka 19:32, 04 sty 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Filipie witaj. Dlaczego chcesz usunąć pergolę, posadż na niej powojnik albo drugą róże
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
mira 22:00, 04 sty 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Witaj! założyłeś wątek super
te irysy przepiękne, a pergola jak marzenie bo dzieli przestrzeń tylko trzeba ją wykorzystać
lubię chwasty łąkowe i co gorsza coraz bardziej
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
filipkam 10:01, 05 sty 2014


Dołączył: 25 gru 2013
Posty: 67
Agnieszko, dziękuje, biegnę z rewizytą.

Madżenko, ta pergola stała kiedyś przy domku i wtedy rosły przy niej wiciokrzewy, ale została zastąpiona mniejszą, drewnianą. Na tą nie było pomysłu, więc wylądowała tutaj. Powojniki w tym miejscu nie mają szans, jeden już rośnie, ale czeka go przeprowadzka na inne, wilgotniejsze stanowisko z nogami w cieniu. W sezonie potrafi być u mnie strasznie sucho, górna część znajduje się na dawnym nasypie wysokości 3-4 m albo i więcej, w najgorszych miejscach 30 cm pod warstwą gleby jest piasek. W tych warunkach powojniki niezbyt sobie radzą.

Mira, dziękuję, irysy odwdzięczyły się za przeprowadzkę zza domku, nikt nie pamiętał, że są takie ładne. Co do chwastów to mam nawet przygotowane miejsce na łąkę kwietną, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Rabata różana latem:



I powrót wiosny - tulipanki:



____________________
Filip - Na dawnym nasypie kolejowym...
makkasia 17:34, 05 sty 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
No nareszcie mogę się u Ciebie z Tobą się przywitać
Stylowi "luźnemu" blisko mu do natury
Jest dość wymagający bo trzeba pilnować aby jedne rośliny nie wypierały drugie...
czekam na więcej zdjęć
Pozdrawiam
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
monteverde 17:40, 05 sty 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć Filipie nie usuwaj łuku może przy niej nie rośnie róża pnąca, zrób jak pisze Marzenka, a będzie ładnie Witaj na Ogrodowisku
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Dorota123 19:02, 05 sty 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Witaj Filipie
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Nikita 21:35, 05 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Witam, Filipie. Widzę,że u Ciebie w ogródku raczej na bogato, tyle roslin. Pergolę zostaw - puść po niej róże, albo jakieś pnącze - będzie ciekawy akcent w ogrodzie. pozdrawiam wieczorowo, będę zaglądała.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
filipkam 10:15, 06 sty 2014


Dołączył: 25 gru 2013
Posty: 67
Makkasia, a jakże, bardzo blisko. Nawet chwasty (oczywiście te ładne ) potrafię przynosić z łąki.

Monteverde, na razie wysiałem nasiona róży pnącej, więc może będę miał siewki do posadzenia. A jak nie, to kupię jakąś różową wiosną.

Dorota_maziarz, witaj w moim wątku.

Nikita, rzeczywiście, trochę ich jest. A wiosną zamówię około 110 sadzonek, mam już przygotowaną listę. Same byliny.

A to rabata przy łuku, obok piwoniowej.
Wczesna wiosna:



Trochę później:

____________________
Filip - Na dawnym nasypie kolejowym...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies