Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kamienny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kamienny ogród

Gardenarium 19:45, 08 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Na pewno jest słaba gleba i za mało nawoziłaś trawnik. Nie ma opcji, żeby nie doprowadzić trawnika do doskonałości. Ja bym się nie poddawała, no chyba, że faktycznie tam nie pasuje. Ale trawnik jest potrzebny
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
elzbieta_g 20:36, 08 sty 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
Witaj na forum!!ta rabatka ...po prostu cudo masz kolorek domu o jaki walczę będę do Ciebie zaglądać


BaRa napisał(a)


____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
BaRa 06:50, 09 sty 2014


Dołączył: 20 gru 2013
Posty: 295
Domi napisał(a)
Rabatka trawiasta przepiękna. Chcesz mieć cały przedgródek wyżwirowany, tak? Jakie drzewa tam teraz rosną, bo nie rozpoznaję na fotkach?

Te drzewa to katalpy x 'Nana'. Chciałabym w nim dużo traw, które uwielbiam. Coś już zaczęłam projektować, ale nie do końca wiem jak, żeby nie wyszedł badziew jakiś. Ten budynek to biuro męża więc dużo postronnych osób będzie się kręcić to musi być strzał w 10. Postaram się wgrać projekt, który zrobiłam. Muszę stworzyć jakąś małą architekturę, aby ukryć tą koszmarną skrzynkę na środku. Trochę mnie to przerasta...
____________________
BaRa - Kamienny ogród
BaRa 06:57, 09 sty 2014


Dołączył: 20 gru 2013
Posty: 295
Loosiuu napisał(a)
Piszesz, że trzy lata starałaś się o zieloną trawę i efekt był znikomy. Czy mogła byś opisać dokładniej jaka tam jest gleba, nasłonecznienie, czy przy budowie muru, domu, brukowaniu był tam wysypany żwir itp? Jak rosną te rośliny co już tam są? Napisz wszystko co wiesz o tym miejscu.

Ziemię na trawnik nawieźliśmy. Kosztowała fortunę (trawnik z rolki byłby tańszy). Miejsce jest max słoneczne od godz. 11 do zachodu. Za murkiem tak od 13 jest trochę cienisto. Jeśli chodzi o jakiś żwir czy piasek na trawie to nie było nic. Bruk kładliśmy już po mojej kapitulacji dlatego pozwoliłam kłaść małe co nieco. Wtedy już podjęłam decyzję o rewitalizacji terenu porą wiosenną.
____________________
BaRa - Kamienny ogród
BaRa 07:01, 09 sty 2014


Dołączył: 20 gru 2013
Posty: 295
Gardenarium napisał(a)
Na pewno jest słaba gleba i za mało nawoziłaś trawnik. Nie ma opcji, żeby nie doprowadzić trawnika do doskonałości. Ja bym się nie poddawała, no chyba, że faktycznie tam nie pasuje. Ale trawnik jest potrzebny

Po Twojej uwadze Danusiu zastanawiam się czy może wpleść jednak trochę trawnika w kamyki. Mój mąż jest tego samego zdania, że trawnik musi być
Bardzo ciężko nad nim zapanować i ujarzmić, kosztuje tyle pracy, że nie wyrabiam na zakrętach. Za domem mam większy kawałek rekreacyjny z placem zabaw dla synka i ogródkiem owocowo-warzywnym - to chyba za dużo powiedziane - ogodeczkiem
____________________
BaRa - Kamienny ogród
BaRa 07:05, 09 sty 2014


Dołączył: 20 gru 2013
Posty: 295
Dziękuję Roninowi za poprawienie nazwy, jak zauważyłam, że są duże litery to poprawić już nie mogłam
____________________
BaRa - Kamienny ogród
BaRa 10:34, 09 sty 2014


Dołączył: 20 gru 2013
Posty: 295
To mój nieskończony projekt. Dwa zielone punkty to katalpy widoczne na zdjęciach, a te kropki w dużym kwadracie to trawa turzyca buchanana. Dwa kółka z "x" to nieszczęścia wszystkich ogrodów studzienki
____________________
BaRa - Kamienny ogród
Loosiuu 13:11, 09 sty 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Skoro będzie to miejsce oglądane przez różne osoby musi być dopracowane. Dobrze by było gdyby przy okazji było jak najbardziej bezobsługowe. Skoro kochasz trawy dobrze by było zastosować gatunki, które nie będą sprawiały problemu w uprawie np miskanty, prosa, rozplenice... Do tego jakieś turzyce i kilka brył z topiarów i było by dobrze
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
malkul 13:31, 09 sty 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Jestem i zostaję
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
BaRa 07:58, 10 sty 2014


Dołączył: 20 gru 2013
Posty: 295
Loosiuu napisał(a)
Skoro będzie to miejsce oglądane przez różne osoby musi być dopracowane. Dobrze by było gdyby przy okazji było jak najbardziej bezobsługowe. Skoro kochasz trawy dobrze by było zastosować gatunki, które nie będą sprawiały problemu w uprawie np miskanty, prosa, rozplenice... Do tego jakieś turzyce i kilka brył z topiarów i było by dobrze
Świetnie, zgadzam się, ale jak to wszystko poukładać, żeby chaosu nie stworzyć. Jak oglądam zdjęcia, to super, podoba mi się, nawet innym troszkę pomagam stworzyć coś fajnego, ale u siebie gorzej i wszystko mi się wydaje bee
____________________
BaRa - Kamienny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies