Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Raczkujący ogród Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Raczkujący ogród Iwony

isia33 00:38, 06 mar 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Witam, mam na imię Iwona, jestem mamą dwóch łobuziaków: synek ma 3 latka a córcia roczek. O ogrodzie marzę od kilku lat ale ciągle coś stoi na przeszkodzie. Pierwszym spowalniaczem był mój mąż, chciał tylko trawnik, następnymi dwie ciąże z problemami, potem maluchy i praca. W ogrodzie zaczęłam coś robić dzięki darowiznom teściowej i mamy - ale to był i jest straszny chaos. W międzyczasie coś tam poczytałam, kupiłam, posadziłam i zrobiłam to, co większość początkujących, dużo i po jednej roślince. Kolejnym spowalniaczem jest moje niezdecydowanie, raz chcę to, raz tamto i nadal stoję w punkcie wyjścia. No i najgorszy spowalniacz - nie mam za grosz zmysłu artystycznego ):



Uploaded with ImageShack.us

To jest widok na trawnik przed domem, widoczny z kuchni i salonu na piętrze. Mało tego a chciałabym, żeby pulsowało życiem.




Uploaded with ImageShack.us

Po drugiej stronie kostki jest długaśna ale bardzo wąska i płytka rabatka, zaledwie 40 cm szerokości.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
isia33 00:43, 06 mar 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451


Uploaded with ImageShack.us

Tak wygląda front, w kostce jet rabatka, pod oknami takie 2 trójkąty. Nie podoba mi się ich kształt ale trudno, nie można już nic zrobić. Te trójkąty i rombik są już obsadzone, niestety bardzo chaotycznie.



Uploaded with ImageShack.us

To jest widok z tarasu na warzywniak i drzewka owocowe.




Uploaded with ImageShack.us

A to widok od strony drogi.
Ok, uciekam. Córcia właśnie obudziła się na nocną porcję mleka.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
badara 08:20, 06 mar 2011


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
isia33 napisał(a)



Witaj Iwono,domek jest bardzo ładny ,ale może troszke za dużo tej kostki ,byłoby wiecej miejsca na rośliny

____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
zbigniew_gazda 08:35, 06 mar 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Iwonko witamy w klubie. Masz bardzo ładny domek i otoczenie prawie puste . A więc jest pole do popisu. Napewno nasze ogrodniczki Ci doradzą. Trzeba by pewno przedłożyć plan "z góry" .Będę śledził Twoje ogrodnicze postępy .Pozdrawiam.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hanka_andrus 09:15, 06 mar 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Kostka jest ok ,i łatwa do utrzymania,ale pustynią niestety jest.Sama przekonałaś się,że coś tu nie gra.Gorzej ,że jest o tym przekonany Twój małżonek.Dzieci zapewne czują się tu bezpiecznie,przestrzeni dużo,jest nad tym nadzór.Tę wąską rabatkę musisz zagospodarować jak najprędzej.I nie jakimiś trawkami.Muszą to być silne akcenty zielone.Przy czerwieni tej kostki.i płotu....chyba inaczej się nie da.Czekam na propozycje od innych forumowiczów.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Matka 09:17, 06 mar 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Ja również witam, masz duże pole do popisu i przestrzeń do zagospodarowania-nasze fachowe główki cos Tobie doradzą-nie bój nic!juz się nie mogę doczekać efektówtez mam małe bąble(3jkę) ale chęci i zaangażowanie duże!uwierz mi-ogród wciąga i już niedługo Twój kawałek będzie piękny!

Oby do wiosny-a ona juz niedaleko!
____________________
U Matki
Danusza 09:45, 06 mar 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
witaj w gronie zapalonych maniaków
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Sebek 09:53, 06 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Trafiłaś w dobre ręce, więc na pewno pomożemy Ci w realizacji. Jak zaczniesz się na prawdę nim zajmować to nawet nie będziesz wiedziała, kiedy się ogród zrealizował. Tak myślę, że tej kostki jest zdecydowanie za dużo. Myślę, że powinniście zostawić drogę na podjazd, a resztę wyciąć, a dróżkę do domu zrobić falowaną - będzie całkiem inny efekt. Na rabacie wyspowej fajny byłby akcent w postaci fontanny oraz dobrego oświetlenia w postaci kilku lamp. Dom masz w nowoczesnym stylu i myślę, że ogród także powinien taki być.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Emilianoparm... 10:14, 06 mar 2011


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
mi tu nie pasuje falująca ścieżka bo będzie wyglądała nieciekawie w zgeometryzowanym otoczeniu...może dac jej ciekawy geometryczny zygzak dla odmiany?ale zgadzam się co do tego że jest dużo kostki nie dość że jednolitej to jeszcze w zasadzie połowa z niej nie pełni żadnej funkcji bo ogród nie jest po to żeby wykręcać po nim samochodem
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
hanka_andrus 10:17, 06 mar 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Sebek,nie zapominaj ,że tu musi być akceptacja Męża,który jest zwolennikiem kostki i trawnika.
A za płotem.......tyle zieloności!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies