Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki storczyków, storczyki

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki storczyków, storczyki

BasiaLT 19:08, 28 sty 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Bardzo dziękuję za poradę. Pozdrawiam
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Gardenarium 17:01, 10 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Aleksandra_0211 napisał(a)
Witajcie!
Mam pewien problem, otóż we wrześniu dostałam dwa piękne storczyki. Przez pewien czas wszystko z nimi było dobrze. Nawadnialam je raz na tydzień sprawdzając przy tym korzenie czy tego potrzebują czy tez nie. Używałam odzywek w tubkach. Rozcienczalam również odżywkę z woda marki Biopon. Od pewnego czasu liście storczyków zrobiły się opadające i dziwne w dotyku. Są to moje pierwsze storczyki dlatego tez nie wiem co powinnam z nimi w tej sytuacji zrobić.
Mógłby mi ktoś doradzić/podpowiedzieć co się z nimi dzieje i co należy zrobić?
Z góry dziękuje za każda radę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hanka_andrus 17:02, 10 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Nasze storczyki

Przelane, najprawdopodobniej. Wypadałoby wymienić podłoże i przez pewien czas nie podlewać. Ale chyba już za późno na ratunek.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Aleksandra_0211 17:57, 10 lis 2017


Dołączył: 10 lis 2017
Posty: 1
Namaczalam je w wodzie gdy ich korzenie były takie jasne, jakby szare/srebrne.
eda 23:14, 11 sty 2018


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
ja też proszę o pomoc mam ziemiórki czy jest jakiś ziołowy specyfik żeby zachamować wylęganie storczyk ma się świetnie tylko rozlatują mi się owady zastosowałam kleistą żółtą maź - wpadają ,
naklejkę z klejem - kleją się ,
i wybijam co chwila
ale to mało bo nadal są
co robić ? plisss ...

czytałam o aspirynie rozpuszczonej w wodzie i podlewać czy nie zaszkodzi to storczykowi? podobno po trzecim razie pomogło nie wiem czy to wiarygodne ...

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Mazan 09:16, 12 sty 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Eda

Zobacz wątek Naturalne zwalczanie szkodników str 30, ostatni wpis. Jeśli chcesz możesz go sprawdzić.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
abiko 11:32, 12 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8404
Eda u mnie poskutkowała zmiana podłoża, wyparzenie doniczki i dobre przelanie korzeni. Ziemiórki to pikuś przy wełnowcach Powodzenia.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
eda 00:07, 13 sty 2018


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Dziękuję bardzo Walerku i Agnieszko poczytam i wypróbuję pozdrawiam
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Gardenarium 13:28, 21 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
m0nika_89 napisał(a)
Witam. Na moim storczyku zaczely pojawiac sie dziwne plamki. Kompletnie nie wiem skad i co one oznaczaja. Moze moglby mi ktos pomoc i nakierowac co robic, zeby odpowiednio sie nim zajac?
Bylabym wdzieczna za pomoc


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mazan 17:47, 21 lut 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
m0nika_89

Wygląda na tarcznika, ale fotka nie jest wyraźna i dlatego to tylko domniemanie. Możliwy jest inny szkodnik - wełnowiec, na to wskazuje zaatakowany od spodu liść. Przydałoby się foto z bliska.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies