Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 16:07, 02 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Magleska 16:22, 02 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18736
Ale pięknie ....... u mnie nigdzie wiosennych kwiatuchów nie ma ....chyba na giełdę kwiatową muszę się wybrać
Przepiękne dekoracje stworzyłeś i donice śliczne ...ach i och .... super
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Wendy79 17:14, 02 mar 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
I ja zakupiłam dzisiaj bratki. U mnie w nocy przymrozki i nie wiem czy dadzą już radę na dworze? Po wpisie Karola, obejrzałam ponownie Twoją wizytówkę. Czy te obeliski na pnącza, które masz na rabacie bylinowej przy warzywnym były malowane? Znalazłam podobne na al., ale nie są drogie i się zastanawiam czy brać. Szukam czegoś na groszek pachnący.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
anpi 17:22, 02 mar 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Gardener27 napisał(a)

Przemku,przepiękne przedwiośnie u Ciebie,za
szalałeś z tymi kwiatkami ,oczy same się uśmiechają do nichBardzo podobają mi się Twoje donice,szczególnie te szare kwadratowe i te które zacytowałam.O ile podobne do tych kwadratowych,planowałam sama zrobić,to poszukuję już od jakiegoś czasu właśnie takich jak te drugie,czyli takich pucharowych.Jeżeli mógłbyś zdradzić źródło ich nabycia ( na priv. ),to byłabym wdzięczna.
Moje zimujące w donicach tulipany mają już z 6-8 cm,chyba miały za ciepło na tarasie w styropianowym domku.Teraz stoją odkryte.Ziemia wygląda na bardzo wysuszoną,szczególnie w tych małych doniczkach,myślisz,że trzeba je już zacząć podlewać gdy nocą są jeszcze przymrozki?Pozdrawiam
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Anda 17:33, 02 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Przemku, jak co roku powstałeś wiosnę z przytupem
Pięknie masz, donice z kwiatami odjazdowe i tak ich dużo. I na dodatek słońce przyświeca.
U mnie bratki od jesieni w donicach, poczekam do lata na zmianę nasadzeń
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiolka5_7 17:48, 02 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Jak zawsze Przemku u Ciebie piękne kwiaty i dekoracje,przepięknie !!
U mnie jeszcze zimowe dekoracje,bo jeszcze chwilę muszę poczekać na kwiaty
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gardener27 18:02, 02 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Magda U mnie do czwartku też była bieda z roślinami ogrodowymi. Od wczoraj … BUUUM i gdzie nie spojrzę to już coś jest. Marzec otwarł się na ogrodników a będzie jeszcze lepiej, już ręce zacieram. W każdym pokoju ogrodowym mam inny kolor przewodni, dotyczy to zarówno roślin jak i dodatków. Wszystko jest mobilne więc mogę zmieniać wedle uznania.

Agnieszka Schowaj lub okryj bratki, lepiej na zimne dmuchać, nie wiadomo czym noc zaskoczy. Moje sadzonki przyjechały z Holandii, nie są dobrze zahartowane, wszystko wniosłem do gospodarczego.
Obeliski z tego właśnie źródła, malowałem lakierem, dwa razy zmieniały kolor wedle potrzeb, obecnie leżą gdzieś zapomniane. Powiem tak, ja bym ich nie polecił, mało stabilne, kiepska konstrukcja. Kupiłem je z myślą o różach, nie sprawdziły się. Powędrowały później do warzywnego i właśnie groszek na nich miałem. Coś lekkiego może się po tych podporach piąć ale jak coś jest sztywniejsze i cięższe to nie polecam.

Ania Szare donice i puchary kupiłem u mnie w szkółce, mają też sprzedaż online więc Ci podeślę namiary. Sklep z dodatkami ma obecnie przerwę techniczną ale spokojnie zaraz wrócą bo działają od lat na rynku.
Hartuj w mirę możliwości swoje tulipany na tarasie. Odkrywaj w dzień jak temp. na plusie i zacznij podlewać, na noc okrywaj jak zapowiadają mróz. Zabawa będzie ,,przednia,, ale inaczej się nie da. Kwiaty wynagrodzą Ci włożony trud
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 18:18, 02 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ewa Ja z tą moją wiosną w donicach będę latał jak kot z pęcherzem zimno u mnie zapowiadają na najbliższe dni. Dzisiaj nie mogłem się oprzeć tym kolorom na giełdzie, po zimie zawsze czuję niedosyt.
Owszem słonecznie dziś było ale zimno, rano -5 a w dzień 1 na plusie. Plany ogrodowe miałem wielkie a wyszło jak zawsze, ogród warzywny wciąż nie ruszony, ech …

Wiola Kochana Ty tak szalejesz w ogrodzie że ja jestem pełen podziwu. Nowe rabaty się tworzą, rośliny przesadzasz, przycinasz, rasowy ogrodnik
Ja też mam jeszcze poświąteczne choinki w pojemnikach i już namiastkę wiosny w donicach, taki okres przejściowy bym rzekł.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Wiolka5_7 18:35, 02 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
No trochę poszalałam w ogrodzie ja ogrodowo a ty donicowo
Ale jeszcze hortki i trawy nie cięte ....jeszcze będę szaleć z sekatorem... aż strach się bać
Pozdrawiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Rumianka 18:37, 02 mar 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Przemku, u Ciebie zawsze można "napaść" oczy pięknymi kompozycjami... U nas jeszcze nie widziałam bratków w sprzedaży, ciągłe przymrozki odstraszają sprzedawców, by nie mieć za dużych strat...U nas wiosna zawsze przychodzi znacznie później, więc i ja kiedyś się doczekam, że kupię bratki bez obawy przemarznięcia ich...Pozdrawiam
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies