Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Agatek 07:52, 19 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Gardener27 napisał(a)
Marta Z natury skromny ogrodnik jestem, cały czas się uczę, poszukuję pomysłów i inspiracji. Ten mój cały grajdołek to pole eksperymentalne, zmieniam i ulepszam, czasem się zastanawiam do czego to wszystko zmierza ? Wiele stylów mi się podoba ale wszystkiego nie mogę mieć u siebie, tworzę po swojemu, raz wychodzi lepiej raz gorzej.
...

Agata Witaj Kochana, stali bywalcy pamiętają jakie tu się kokietowania odbywały

Miło, że o mnie pamiętasz
ja myślę, że te kokietowania nie ustały i w tym roku będzie ciąg dalszy
Przemku pewnie wiele razy pytała, masz może jakiś sprawdzony sklep internetowy z roślinkami?
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Magleska 08:04, 19 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
Przemku dzięki -w obi jeszcze nie patrzyłam za donicami-poszukam na str int. co tam mają ...zależy mi ,żeby znaleźć takie podobne jak Ty masz ,ale w odcieniach szarości lub beżu ….na raz nie kupię 20 donic ,więc chciałabym,żeby to była jakaś kolekcja co się ze sobą łączy- i po kilka w sezonie dokupywać

a Twoje wcale nie są babcine ,a śliczne ,tylko do moich szarości i betonów chyba nie pasują
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kokesz 09:38, 19 mar 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Mam pytanie techniczne odnośnie kancików.
eM chce na brzegu rabaty położyć kostkę,bo twierdzi,łatwiej mu się będzie kosić brzeg trawnika jadąc kółkiem po kostce. Mówi, że teraz na samym brzegu trawa jest krótsza bo kółko spada a trawnik jest wyżej od rabaty.
Ja wolałabym bez kostki. Jak to robisz u siebie bo masz idealnie

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
deszczowymaj 16:17, 19 mar 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729


Asia Witam serdecznie, gdzieś Ty była się pytam, co u Ciebie słychać ?
Powiem Ci w sekrecie tak żeby nikt nie słyszał … taki dziwak ze mnie
A tak na poważnie to mam wysyp chwastów w warzywnym ogrodzie na rabatach, przy tych tropikalnych temperaturach jak na marzec idą w oczach, mus pielić.



Jak to gdzie ? cały czas Tu ...

A co u mnie słychać..

szaleje ...wyżywam się ogrodowo,sieje,sadzę,przesadzam tylko szkoda,że jeszcze ogrodu nie mam pod nosem (chociaż mam nadzieję,że nie długo to się zmieni) jak tylko wyremontujemu naszego staruszka achhh marzenie
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Gardener27 20:16, 19 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Agnieszka Mnóstwo pracy przede mną w ogrodzie, jedno kończę, zaczynam następne i tak będzie do samej zimy. Najważniejszy by nie dać się zwariować, w swoim tempie działać a co najważniejsze czerpać z tego przyjemność.

Kanty odświeżam tylko wiosną za pomocą noża/szpadla, potem w sezonie tylko przycinam wąsy nożycami.

Anula Od tamtej pory nie jechałem tamtędy, to nie moja droga, objazd był spowodowany wypadkiem, kilometrów nadłożyłem sporo. Może jeszcze kiedyś będę przejeżdżał obok tego zakładu kamieniarskiego to przystanę i cyknę zdjęcie.
Noc zarywasz, ja o tej godzinie przewracam się z boku na bok, za komplementy dziękuję.

Ewa Wiosna to radosny czas dla ogrodników, radujmy się zatem
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Kokesz 20:19, 19 mar 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Przemo, a jak kosisz trawnik, to jedziesz kółkiem po ziemi? Nie kosisz wtedy krzywo? tzn trawnik od strony rabaty nie jest krócej przystrzyżony?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Wendy79 20:25, 19 mar 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Właśnie te nożyce mnie interesują, bo muszę sobie takie kupić. Jakie masz, czy polecasz.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gardener27 20:32, 19 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Agata Uwielbiam Wasze towarzystwo a tam gdzie ogrodnicy zawsze się dzieje

Zazwyczaj kupuję w stacjonarnych, u mnie wysyp szkółek i ogrodniczych, zamawiam sporadycznie. Jakieś konkretne Cię interesują rośliny ?


Madziu Nie od razu Kraków zbudowano, ja swoje donice kolekcjonuję od lat.
Na pewno znajdziesz coś ciekawego co będzie odpowiadało Twoim wymaganiom.

Renia Kostka na brzegach rabat jest elegancka ale również pracochłonna, trzeba przy niej robić kancik lub obcinać ręcznie wąsy których kosiarka nie obcieła.

Ja mam bardzo prosty i sprawdzony sposób na przycinanie brzegów trawników. Kółka z prawej strony kosiarki jadą po rabacie a te z lewej po trawniku, zazwyczaj podczas tej czynności podnoszę nóż o jedno oczko wyżej niż koszę trawnik.

Asiu Pytałem bo Twój wątek jest zamknięty a nowego wciąż nie ma.
Cieszę się ogromnie że masz swój kawałek ziemi, balkon był stanowczo za mały na wielkie marzenia.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 20:38, 19 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Agnieszka Ja mam takie nożyce za 15 zł Greenlill, jestem z nich mega zadowolony, 5 lat mi już służą. Przycinam nimi nie tylko wąsy traw ale też byliny i posiłkuję się nimi podczas strzyżenia topiarów.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 20:42, 19 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Renia Owszem od strony rabaty jest ciut niżej ale fajnie to wygląda. Trzeba się jednak pilnować z tym koszeniem, chwila nieuwagi i nóż może uszkodzić brzeg trawnika, doświadczenie podczas tej czynności jest również istotne.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies