Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Dorota123 19:35, 24 mar 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Gardener27 napisał(a)
Renia Owszem od strony rabaty jest ciut niżej ale fajnie to wygląda. Trzeba się jednak pilnować z tym koszeniem, chwila nieuwagi i nóż może uszkodzić brzeg trawnika, doświadczenie podczas tej czynności jest również istotne.



Piękne te Twoje kanciki, jak ja bym chciała mieć taką piękną i gęstą trawę. Niestety pomimo tego, że co roku dosiewam nasiona i wiosną trawnik jest zadowalający to w lecie co roku wysycha i wygląda jak przyrośnięte siano. Później się trochę regeneruje i zimą znów marnieje. Twój trawnik i piękne kanciki to moje niedościgłe marzenie. Napatrzeć się nie mogę, wygląda wręcz nierealnie,pięknie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Agatek 08:49, 25 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Przemku dziękuję
u nas wertykulacja jeszcze przed nami, ale faktycznie po niej trawnik to obraz nędzy i rozpaczy, jednak później sąsiedzi bardzo go nam chwalili
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Kawa 09:42, 25 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Przemek na kolanach te kanty robi a pojedyncze źdźbła pincetą wyrywa

to jest Mistrz!!!!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kokesz 18:05, 25 mar 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Przemo, trawnik piękny i kanciki jak z pod linijki

mój eM położył jednak obwódkę z kostki granitowej, bał się, że jak będę robić kanciki to jego ukochany trawnik będzie się sukcesywnie zmniejszał i teraz jest baardzo zadowolony
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gardener27 21:07, 30 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Dzień zdecydowanie za krótki bym mógł rozwinąć skrzydła z pracami w ogrodzie popołudniu. Na szczęście w weekendy pogoda dopisuje i można od świtu aż do zmierzchu z drobnymi przerwani na posiłek szaleć do woli Też tak macie ? … do domu wracam na czworakach ale szczęśliwy

Kwiecień coraz bliżej więc tradycyjnie sadzę swoje ubiegłoroczne kłącza dalii jak i nowo zakupione do donic. Pędzę w szklarenkach by później w maju wsadzić do gruntu.



W tym sezonie również zdecydowałem się na kłącza piwonii choć ich jakość ma wiele do życzenia ciekaw jestem efektu ?



Teraz tylko podlewać i czekać ...




____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 21:07, 30 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

W balii powoli budzi się życie, pierwsze kwitną hiacynty, w blokach startowych hosty.



Stoły jak zawsze zastawione doniczkami, lubię te małe bukszpanki wyhodowane z gałązek.



Siewki stipy, matka natura zawsze potrafi zaskoczyć.



Jesienią posadziłem 3 odmiany truskawek, ładnie przezimowały, po wyskubaniu i wypieleniu prezentują się następująco …

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 21:07, 30 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487


Ciemierniki, czuję cały czas niedosyt w ilościach, sadzę namiętnie każdego roku.



W ogrodzie warzywnym mam dużo słońca przez cały dzień, tu cebulowe pierwsze kwitną.



Kolorów na rabatach coraz więcej ...






____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 21:07, 30 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Nabyłem sasanki, kolor bardzo ciekawy.



Uwielbiam …



Bukszpany, w tym roku też o nie walczę.


____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Wendy79 21:14, 30 mar 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Jakoś tak miałam przeczucie, że Cię tu dzisiaj spotkam Pozdrawiam z kolan Chyba nie wstanę z nich... do jutra przynajmniej
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Magleska 21:26, 30 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18297
ja też prawie na czworaka do domu wróciłam …..
dziś dzień pracoholików ogródkowych
ślicznie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies