Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Anda 21:27, 30 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33457
Widoki u Ciebie jak zawsze piękne dalie cudowne. Ciekawe, czy nowe piwonie zakwitną. Ciemiernikow masz moc. U mnie teraz czas miodunek, ciemierniki i przylaszczki już przekwitły. Coraz bardziej podobają mi się rośliny do półcienia i cienia
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AsiaK_Z 21:46, 30 mar 2019


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Ale dobrze trafiłam Nic dodać, nic ująć kolorów moc
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Rumianka 21:50, 30 mar 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10262
Wiedziałam, że znajdę tu ukojenie...
a że na czworakach, to normalne...jak słonko wyżej, to ogrodnik niżej... i tego nie zmienimy, bo kochamy takie zmęczenie...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Zana 21:59, 30 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ja musiałam się zmobilizować i 40 km za kółkiem przytomnie do domu przejechać, bo eM raczył się piwkiem przy robocie. A jutro powtórka z rozrywki.

Kolorów moc, pięknie
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
asiak 22:03, 30 mar 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Jak zwykle pięknie U Ciebie nie ma efektu wow, bo zawsze jest WOW
____________________
AsiaDziałeczka Asi
anpi 22:05, 30 mar 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8152
Ile u ciebie kwiecia Przemku!Sasanka cudna ,też poluję na jakąś czerwoną
Spore już masz te kępki ciemierników.Ja też dziś cały dzień w ogrodzie...i plecki boląAle mam z tyłu głowy twój wykancikowany trawniczek przy warzywniaku ...to mus harować!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Gardener27 15:59, 31 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Agnieszka Wczorajsza pogoda była znakomita na prace ogrodowe, słonecznie, ciepło i bez wiatru. Udało mi się wypielić cały ogród warzywny, 12 godzin z gracą w dłoniach Dziś się relaksowałem na zakupach ogrodowych a obecnie na leżaku.

Madzia Oj tak, to była bardzo pracowita sobota Zmęczenie ogromne, dziś zakwasy ale efekt jest i to najbardziej cieszy ogrodnika

Ewa Długo zastanawiałem się nad kłączami piwonii. Pani w szkółce polecała serdecznie twierdząc że w ubiegłym roku brała i nawet część z nich jej zakwitło ale uprawiała w doniczkach.

Ja z tymi cieniolubnymi roślinami mam problem, muszę się doszkolić u Ciebie.

Asia Ty zawsze dobrze trafiasz a nawet jesteś jeden krok przed wszystkimi



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 16:13, 31 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Elisa Całą zimę czekaliśmy na te prace ogrodowe więc nie ma co teraz narzekać. Najgorsze prace ziemne, potem to sama przyjemność

Anula Myślałem że bliżej masz swoje królestwo od miejsca zamieszkania. Teraz z nawadnianiem będziesz spokojniej spała a wszystko będzie rosło w oczach.
Piwkiem to ja się dziś będę raczył przy smażeniu kiełbasek nad ogniskiem.

Asia Serdecznie dziękuję. Ogród budzi się do życia, z każdym następnym dniem jest coś nowego.

Ania Wczoraj moje sasanki znalazły miejsce docelowe, wybrałem im osłonięte i półcieniste miejsce.
Dziś na zakupach wpadły kolejne ciemierniki do koszyka, ostanie 5 sztuk i jeszcze na promocji więc jak tu nie kupić
Trawnik pochłania mnóstwo uwagi a jeśli chcemy mieć takie proste linie to nie da się inaczej jak na kolanach.




____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Anda 16:18, 31 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33457
Ale sasanki lubią słońce, one nawet na skalniakach dają radę.

Co do roślin lubiących cień to nie mam ich zbyt wielu, bo jeszcze mam mało cienia w ogrodzie. One bardzo często mają piękne, ozdobne liście i to mnie w nich pociąga

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardener27 16:25, 31 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Kasia Staram się zawsze by ogród wyglądał schludnie, porządek trzeba trzymać zawsze by nie robiły się zaległości bo później nie można wyjść na prostą.

Dorota Trawnik bez podlewania w okresie upałów niestety marnieje, ma płytki system korzeniowy więc jego możliwości są ograniczone. Ja w ubiegłym roku płaciłem ogromne rachunki za wodę, darń podlewałem sporadycznie bo ważniejsze były dla mnie rośliny na rabatach.

Agatka Niestety taki już urok tej wertykulacji, by trawnik wyglądał dobrze pierw musi trochę postraszyć. Swój zasiliłem nawozem, trochę w tym tygodniu padało więc myślę że w połowie kwietnia będą lepsze widoki.

Kamila Jest trochę zachodu z tymi liniami, trzeba wszystko dokładnie odmierzać, mozolna praca ale efekt cieszy.

Renata Widziałem, będzie elegancko, najważniejsze że jesteście zadowoleni.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies