Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

frezja 11:09, 20 maj 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Mari napisał(a)




Muszę zacytować...pięknie
____________________
Ewa - Ogrodowy song
asica 11:44, 20 maj 2019


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Mari napisał(a)


Gdzie kupujesz takie donice do ogrodu?? One są gliniane czy tylko tak wyglądają?

Powiem gdzie ja kupuję: na starociach i na rynku, gdzie sprzedawane są rzeczy używane z tzw. wystawek, u nas akurat głównie z Niemiec.
Możesz kupić donice używane, pokryte białym osadem. Jest na nie prosty sposób:
wkładasz donicę jedną w drugą do dużego pojemnika (np wiadro) . Zalewasz wodą, wrzucasz obierki z ziemniaka lub po prostu pokrojonego ziemniaka. Zostawiasz na noc, a rano biały osad schodzi elegancko, wystarczy umyć .
Takie donice o ile nie mają innych uszkodzeń wyglądają prawie jak nowe.
Zresztą cały ich urok, żeby nie były całkiem nowe
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Kawa 12:06, 20 maj 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
pięknie czosnki mnie oczarowały!!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Gardener27 16:50, 26 maj 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
deszczowymaj napisał(a)
Przemek i co ja mam napisać ..Masz Przepięknościowocudaśnie Wszystko mi się podoba,wypieszczony masz ten ogród na maksa Donice i dodatki bajeczne

Dama słitaśna


Asiu Ty zawsze przychodzisz z taką ilością komplementów, nic tylko dziękować

Donice już w nowej odsłonie, obsadzone kwiatami letnimi.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 17:04, 26 maj 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Doranma napisał(a)


Ja też uwielbiam zawijaski, ale słabo mi wychodzą - bardziej mam zakodowane, by równać do prostej i robię to automatycznie, a bardzo bym chciała mieć tylko krzywe linie w ogrodzie, by było bardziej tajemniczo.

Muza cudna - czeka na pocałunek Hmm, tylko jakoś z tymi donicami niezbyt jej do twarzy - za wysoka. Bardziej bym ją widziała w towarzystwie czegoś, co będzie przed nią nisko, skrywając część jej szyi ...


Lubię tajemnicze ogrody, podzielone na pokoje, które nie odkrywają od razu wszystkiego. Swój właśnie tak prowadzę, bardziej wymusiła to architektura ale i ja dołożyłem od siebie 3 grosze.

Z muzą robiłem wstępne przymiarki, wciąż szukam dla niej odpowiedniego miejsca.

Z cyklu … nowość.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 17:05, 26 maj 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Wiolka5_7 napisał(a)
Nie no Przemek u Ciebie to jest dopiero pięknie wszystko wypielęgnowane,kanty brzytwa, pełno pieknie obsadzonych donic i wogóle cały ogród czaruje kolorami i soczystą zielenią
A nowa muza świetnie się wpasowała


Przez ostatnie dwa deszczowe tygodnie zrobiły mi się ogromne zaległości w ogrodzie, ledwo mogłem trawnik skosić i się na tym kończyło.

Weekend mamy słoneczny więc można działać ale prace idą bardzo powoli.

Przetacznik goryczkowaty pięknie kwitnie o tej porze roku.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 17:24, 26 maj 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Mari napisał(a)


Gdzie kupujesz takie donice do ogrodu?? One są gliniane czy tylko tak wyglądają?


Donice wykonane są z terakoty, trwałe i masywne. Zazwyczaj kupuję w mojej szkółce ale i markety mają bogatą ofertę.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 17:30, 26 maj 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
paradas napisał(a)
Dziękuję bardzo za instrukcję
Jeszcze tylko szybkie pytanko o roślinę obok zdjęcia żółtych irysów (mam nadzieję że dobrze rozpoznałem). Czekam na zdjęcie czosnków


Obok irysów wstawiłem zdjęcie kwitnącej wiśni piłkowanej Amanogawa, słabo u mnie kwitnie ale to młody egzemplarz.

Czosnki mają teraz swój moment, pełno ich na rabatach.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 17:35, 26 maj 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ewa777 napisał(a)
Przemku, pięknie wszystko wygląda. Widać ogrom pracy jaki włożyłeś. A efekt jest powalający. Ilość kwiatów w Twoim ogrodzie mnie zawsze zachwyca, i te piękne donice, i kompozycje
Mam wielką ochotę na jaskry. Chyba też się skuszę.


Moje jaskry już przekwitły, deszcz skrócił ich żywot. Donice obsadziłem nowymi roślinami.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 17:52, 26 maj 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Dorota123 napisał(a)
Ogród jak zwykle pięknie się prezentuje.
Mam pytanie odnośnie traw Rubrum, czy udało Ci się wyhodować je z nasionek?( kiedyś próbowałam, ale nic nie wzeszło)Czy może przezimowały ubiegłoroczne?


Rubrum próbowałem przezimować w garażu ale niestety się nie udało. W tym roku dostałem sadzonki Rubrum ale okazało się że to Vertigo, dumam teraz jak je wykorzystać. Może do irysów będą pasowały …

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies