Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 20:23, 15 mar 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Asia Ja też, witam się serdecznie

Ewa Ostatnio kupowałem deski na dach garażu wiec cena przyprawiła mnie o zawrót głowy, oszczędzisz i to bardzo.

Wydziel poletka pod uprawę warzyw, ścieżki komunikacyjne też możesz ściółkować trawą. Materiału nie braknie, cały sezon przecież kosimy trawniki.

Jola Dla chcącego nic trudnego. Zacznij od paru sadzonek, jedni dalie traktują jak jednoroczne i zostawiają w gruncie inni wykopują. Ja miałem długą przerwę w uprawie dalii, przedtem nie było tak dużego wyboru odmian jak obecnie.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
eVka 20:26, 15 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dokładnie. Do tej pory miałam zwykle grządki ale nie ściółkowałam ich niczym i strasznie zarastały chwastami. W tym roku mam zamiar idealnie odchwaścić glebę i rzeczywiście ściółkować skoszoną trawą, której mam mnóstwo. Dzięki. Wokół ładne obwódki z kwiatów i będzie elegancko
____________________
BasiaLT 20:58, 15 mar 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
U ciebie jak zwykle pięknie i szałowo.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
mira 22:50, 15 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Wygląda na to że tulipany będziemy mieć w tych samych kolorach - ja pokazałam co prawda niebieskie bratki ale tulipany na które czekam są na innym froncie.

Jak zwykle miło było zająć głowę ładnymi kadrami.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Iwonka 09:57, 16 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Gardener27 napisał(a)
Życzę wszystkim miłej niedzieli


Witam donicowego króla Jak zawsze doniczkowo i nie tylko, pięknie jest u ciebie Te drobne bratki uwielbiam, może uda się mieć je znów w tym sezonie.


Gardener27 napisał(a)

Ocynk obłędny, masz szczęście do wyszukania niepowtarzalnych drobiazgów.


Gardener27 napisał(a)
Te donice to Belldeco? Tylko tam znalazłam podobne.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
paniprzyroda 10:31, 16 mar 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gardener27 napisał(a)


Czerwcowa odsłona ...



Coś pięknego, jak w angielskim pokazowym ogrodzie

Czy ciemierniki z donic wysadzisz do gruntu?
____________________
Dwa ogrody
deszczowymaj 10:53, 16 mar 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Przemku jak miło ,że znowu z Nami jesteś nie ma nic piękniejszego jak wiosenne przebudzenie a Ty jak zawsze powracasz z przytupem.
Piękne dodatki ,donice obsadzone w moich ulubionych kolorach ,już nie mogę się doczekać tulipanów
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Kawa 10:58, 16 mar 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
helołłł Przemuś
no wiedziałam zejak wejdę to znowu szczęka mnie zaboli

cudnie wiosennie
a dalie zmówiłam 2 i zobaczymy jak sobie u mnie poradzą
macham
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
ElaS 13:17, 16 mar 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Gardener27 napisał(a)


Basiu nie wiem czy pytanie dotyczące zakupu dalii wciąż aktualne ? Podeślę Ci namiary gdzie w tym roku zamawiałem. Bulwy dobrej jakości, cena też niczego sobie i tyle. Jak zakwitną to dopiero wtedy będę mógł polecić z czystym sumieniem.


Witam wiejski ogród
Czekam w tym roku na tulipany sadzone wg Twojego przepisu.

A kiedy dalie będziesz sadził? Też trochę kupiłam w tym roku.
____________________
Malwowy ogród
nicol21 13:34, 16 mar 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Przemku rozumiem, że dno skrzyni jest wyłożone jakąś siatką żeby gryzonie nie wchodziły? czy samo podwyższenie jest dla nich wystarczającym odstraszeniem?
Grządeczki masz piękne, że hoho. Sama chciałabym takie mieć.

Kolekcja dalii piękna, lubię ich kwiaty, ale krzaki i całą bieganinę koło nich już mniej... moze kiedyś się skuszę jak się napatrzę i pozazdroszczę .
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies