Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 22:34, 16 mar 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Magleska napisał(a)
Przemku
co tu napisać innego niż ,że masz pięknie każdą porą roku


Ewa777 napisał(a)
Cudowna porcja wiosennych obrazków
Zachwycam się wszystkimi donicami i dekoracjami w Twoim ogrodzie Cudnie jest



Madziu, Ewo w podziękowaniu krokusy dla Was, pozdrawiam

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:54, 16 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Już się wystraszyłam, że te kwitnące tulipany to ten rok u Ciebie, a to wspominkowe
Piękne dalie masz
Podoba mi się to zestawienie krokusów z czosnkami
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 22:58, 16 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
- Sylwia połowa marca .

Spodobał mi się ten słupek wystający ze skrzyni - dobry patent na włókninę.
Nigdy nie wiem co lepsze czy tak wysoko czy położona bezpośrednio na wysianym czymś.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
asica 12:41, 17 mar 2020


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Dawno się nie odzywałam, chociaż zaglądałam . Podsumowanie sezonu - rewelacja. Wiosna chyba najpiękniejsza jest w Twoim ogrodzie.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Wendy79 14:45, 17 mar 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Gardener27 napisał(a)








O, Panie, uklękłam.
Czekałam,czekałam i się doczekałam. Wiedziałam, że mnie nie zawiedziesz i że szczęka opadnie. Jednakże, z powodu choroby, jakikolwiek gwałtowny ruch głową jest niewskazany, więc kolana poszły w ruch.
Nigdy nie pojmę, jak Ty to robisz, że masz tak wymuskane... Tłumaczenia nie pomogą, nie pojmę i już. U mnie nieobrobione i teraz, jak pogoda taka piękna, siedzę w domu. Jednakże powtarzam sobie, że mam czas, jak mantrę i to mi pomaga. Zresztą, biorąc pod uwagę, zaistniałą na świecie sytuację, może niedługo czeka mnie dłuższe rozstanie z pracą, to tego czasu trochę będzie.
Skrzynie bardzo przemyślane. Rozwiązanie z tymi kołkami/palikami na okrycia włókniną/siatką widziałam w GW. i żałowałam, że nie pomyśleliśmy o takim rozwiązaniu. A przydałoby się teraz...Coś czuję, że nastąpi jeszcze większy rozkwit ogrodów warzywnych, a samowystarczalność w tej kwestii będzie w cenie.

Czekam, aż pokażesz powiększający się ogród warzywny, z rabatami kwiatowymi. Wiesz przecież, ze to mój "konik". Proszę, podeślij namiary na dalie. Z chęcią się skuszę.

Moje tulipany w donicach malutkie, doczekam się kwitnienia w maju może. Chyba za późno je wystawiłam na zewnątrz, ale to mój pierwszy raz, więc się uczę.

Rozgadałam się, więc już milknę (siedzę sama w domu, to nie ma dzioba do kogo otworzyć )
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Katkak 18:17, 17 mar 2020


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Przemo, u Ciebie jak zwykle pięknie i z rozmachem. Te kule w misie z kwiatami podbiły moje serce . Aż jęzor z zachwytu wywaliłam
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Agania 19:20, 17 mar 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gardener27 napisał(a)




Zaprzyjaźniona wiewiórka


Łopatkę i pazurki, i rudego kota udało mi się upolować, ale tej wiewiórki już nie... miałeś szczęście.
Ciemierniki zjawiskowe
Kiedy pokażesz znowu wszystkie wiosenne donice i co tam ogrodzie porabiasz?
Masz ogród jak z obrazka
Ile skrzyneczek zmajstrowałeś tylko dwie będą?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Dorota123 19:29, 18 mar 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Wchodzę przez szeroko otwartą bramę do Twojego ogrodu, no bo jak nie skorzystać z takiej możliwości. Zgromadziłeś bardzo dużą kolekcję pięknych donic, one zawsze robią na mnie wrażenie. Wspomnienie Twojego warzywnika uzmysławia mi, że chyba nigdy nie widziałam ładniejszego.
Czekam na kwitnienie zgromadzonych cebul.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Gardener27 11:54, 22 mar 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
sylwia_slomczewska napisał(a)
Już się wystraszyłam, że te kwitnące tulipany to ten rok u Ciebie, a to wspominkowe
Piękne dalie masz
Podoba mi się to zestawienie krokusów z czosnkami


W donicach tulipany będą kwitły dopiero w kwietniu, myślę że na święta będzie kolorowo

W ubiegłym roku wybierałem dalie głównie pomponowe, w tym postawiłem na talerzowe. Robiąc zamówienie kierowałem się również kolorystyką, będzie dużo pasteli.

Czosnki ogromne już na rabatach, nawet niskie temperatury im nie przeszkadzają tak jak ciemiernikom.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 11:59, 22 mar 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
mira napisał(a)
- Sylwia połowa marca .

Spodobał mi się ten słupek wystający ze skrzyni - dobry patent na włókninę.
Nigdy nie wiem co lepsze czy tak wysoko czy położona bezpośrednio na wysianym czymś.


Prace w warzywniku stanęły, załamanie pogody, zdrowie ważniejsze. Nawet nie ustawiłem skrzyń bo wczoraj zaczęło padać więc wybrałem się na zakupy do moich szkółek w okolicy. Pomimo brzydkiej pogody i panującej sytuacji ludzi pełno, towaru jeszcze więcej, dokupiłem brakujące nasiona.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies