Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 12:03, 22 mar 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
asica napisał(a)
Dawno się nie odzywałam, chociaż zaglądałam . Podsumowanie sezonu - rewelacja. Wiosna chyba najpiękniejsza jest w Twoim ogrodzie.


Uwielbiam każdą porę roku ale wiosna zawsze jest wyjątkowa, po zimie czekamy na pierwsze kolory, cieplejsze dni i śpiew ptaków.

Moje wczorajsze zakupy z myślą o doniczkach.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 12:20, 22 mar 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Wendy79 napisał(a)



O, Panie, uklękłam.
Czekałam,czekałam i się doczekałam. Wiedziałam, że mnie nie zawiedziesz i że szczęka opadnie. Jednakże, z powodu choroby, jakikolwiek gwałtowny ruch głową jest niewskazany, więc kolana poszły w ruch.
Nigdy nie pojmę, jak Ty to robisz, że masz tak wymuskane... Tłumaczenia nie pomogą, nie pojmę i już. U mnie nieobrobione i teraz, jak pogoda taka piękna, siedzę w domu. Jednakże powtarzam sobie, że mam czas, jak mantrę i to mi pomaga. Zresztą, biorąc pod uwagę, zaistniałą na świecie sytuację, może niedługo czeka mnie dłuższe rozstanie z pracą, to tego czasu trochę będzie.
Skrzynie bardzo przemyślane. Rozwiązanie z tymi kołkami/palikami na okrycia włókniną/siatką widziałam w GW. i żałowałam, że nie pomyśleliśmy o takim rozwiązaniu. A przydałoby się teraz...Coś czuję, że nastąpi jeszcze większy rozkwit ogrodów warzywnych, a samowystarczalność w tej kwestii będzie w cenie.

Czekam, aż pokażesz powiększający się ogród warzywny, z rabatami kwiatowymi. Wiesz przecież, ze to mój "konik". Proszę, podeślij namiary na dalie. Z chęcią się skuszę.


Moje tulipany w donicach malutkie, doczekam się kwitnienia w maju może. Chyba za późno je wystawiłam na zewnątrz, ale to mój pierwszy raz, więc się uczę.

Rozgadałam się, więc już milknę (siedzę sama w domu, to nie ma dzioba do kogo otworzyć )
Pozdrawiam serdecznie



Witam serdecznie Współczuję choroby, wiem jak to jest bo zazwyczaj o tej porze roku zatoki mnie dopadają i pomimo idealnych warunków pogodowych za oknem i chęci człowiek musi siedzieć w domu. Zdrowie jednak ważniejsze a praca nie zając Obecnie przyszło ochłodzenie więc ogród tak dynamicznie się nie rozwija, można wiele spraw ogrodowych odłożyć na później.

W warzywniku zlikwidowałem poprzeczne alejki trawiaste przez co jest więcej miejsca pod nasadzenia i z urzędu będzie mniej koszenia pod kątami 90 * co mnie ogromnie cieszy.

Oprócz dużej ilości warzyw i wspomnianych owych dalii będzie również sporo kwiatów jednorocznych takich jak kosmosy, cynie, astry. Powstanie mała ,,farma,, kwiatowa która ma zasilić zapotrzebowanie na bukiety w domu i ogrodzie.

Nigdy nie wiadomo jaka będzie zima, swoje donice z tulipanami zawsze chowam bo się boję że zmarzną. W pojemnikach cebulowe bardzo szybko rosną, daj im trochę czasu .

Pozdrawiam gorąco i dużo zdrówka życzę





____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 12:36, 22 mar 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Katkak napisał(a)
Przemo, u Ciebie jak zwykle pięknie i z rozmachem. Te kule w misie z kwiatami podbiły moje serce . Aż jęzor z zachwytu wywaliłam


Szklane kule używane są przez Norweskich rybaków w pracy. Bardzo długo ich szukałem ale udało się, dołączyły do nich również metalowe. Taki klimacik stworzyłem na tarasie ...

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 12:49, 22 mar 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Agania napisał(a)

Łopatkę i pazurki, i rudego kota udało mi się upolować, ale tej wiewiórki już nie... miałeś szczęście.
Ciemierniki zjawiskowe
Kiedy pokażesz znowu wszystkie wiosenne donice i co tam ogrodzie porabiasz?
Masz ogród jak z obrazka
Ile skrzyneczek zmajstrowałeś tylko dwie będą?


Ruda z innego źródła, w ubiegłym roku robiłem większe zamówienie na zwierzaki, jeszcze wszystkiego nie pokazywałem.

Donice będą pokazywane na bieżąco, one nigdy nie stoją w tym samym miejscu i będzie ich jeszcze więcej

Prace ogrodowe wstrzymało ochłodzenie, miałem poważne plany na ten weekend ale cóż. Tak, skrzynie tylko dwie, zobaczę jak się będą sprawować a potem zadecyduję czy chcę więcej.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 13:24, 22 mar 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Dorota123 napisał(a)
Wchodzę przez szeroko otwartą bramę do Twojego ogrodu, no bo jak nie skorzystać z takiej możliwości. Zgromadziłeś bardzo dużą kolekcję pięknych donic, one zawsze robią na mnie wrażenie. Wspomnienie Twojego warzywnika uzmysławia mi, że chyba nigdy nie widziałam ładniejszego.
Czekam na kwitnienie zgromadzonych cebul.


Dziękuję Doroto za te wszystkie miłe słowa.
Donic i pojemników z każdym sezonem jest coraz więcej. Podoba mi się bardzo że można je swobodnie przestawiać tworząc inne aranżacje i tym samym klimat.

Ogród warzywny nabierze wyglądu pod koniec maja, dużo pracy jeszcze przede mną ale nic tak nie cieszy jak własnoręcznie wyhodowane warzywa.




____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Magleska 14:56, 22 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Przemo piękności do donic zakupiłeś ….

rudy kot -boski czekam na inne ozdoby i obsadzone donice

Pozdrawiam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Ewa777 16:09, 22 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18423
Bardzo fajne zakupy nasionkowe i donicowe również
Chyba muszę dokupić donic - inspirujesz i kusisz
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Gardener27 18:58, 22 mar 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Magleska napisał(a)
Przemo piękności do donic zakupiłeś ….

rudy kot -boski czekam na inne ozdoby i obsadzone donice

Pozdrawiam


Trafiłem na świeżą dostawę kwitnących w ogrodniczym, można było szaleć do woli z zakupami ale mi już miejsca brakuje wiec skończyło się tylko na dwóch paletkach.

W promieniach niedzielnego słońca ...

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 19:11, 22 mar 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ewa777 napisał(a)
Bardzo fajne zakupy nasionkowe i donicowe również
Chyba muszę dokupić donic - inspirujesz i kusisz


Pamiętam Twoje wiosenne donice z ubiegłych sezonów, zawsze było pięknie i kolorowo

Szklerenki czekają na wiosenne rozsady ...

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
anabuko1 20:23, 22 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
Gardener27 napisał(a)


Uwielbiam każdą porę roku ale wiosna zawsze jest wyjątkowa, po zimie czekamy na pierwsze kolory, cieplejsze dni i śpiew ptaków.

Moje wczorajsze zakupy z myślą o doniczkach.




Tyle doniczek radości.
Tyle kolorów i piękności. Tego człowiekowi trzeba najbardziej
Bardzo podobają mi się te kule na stoliku
A i te kolorowe też są urokliwe.
Nasion już sporo kupionych. I fajnie.
Ja też już trochę podkupilam.
Masz rację własne warzywa są najlepsze.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies