Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 21:35, 19 kwi 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
paniprzyroda napisał(a)
Doniczkowy perfekcjonizm, bardzo miły dla oka
U mnie susza i wiatr. Szachownica Uva Vulpis rośnie mi już kilka lat i mnoży się. Ale zrobić jej ładne zdjęcie, to trzeba na ziemi leżeć
Do kostkowatej zrobiłam drugie podejście i mam, chociaż kwitnie nierówno.
Pod ściółką z trawy nie buszują Ci nornice?
Zdradź sekret podpierania dalii, ładnie proszę


Ten wiatr mocno wysusza ziemię, wiem coś o tym. Ogród warzywny mam w szczerych polach wiec tam wody zawsze brakuje. Z gryzoniami jest problem nawet bez ściółki dlatego zrobiłem skrzynie na warzywa korzeniowe z metalową kratą na spodzie, ciekaw jestem czy pomoże ? Będę informował bliżej jesieni.

Na farmach dalii rośliny są podtrzymywane zazwyczaj przez siatki rozpięte na palikach. W jednym z odcinków Gardeners World ładnie to jest pokazane (od 18 min. )

https://www.youtube.com/watch?v=ktH65CBi8co

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
asica 21:36, 19 kwi 2020


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3830
Jakie odmiany pomidorów wysiałes? U mnie koktajlowe i koktajlowe żółte, jako obowiązkowe do sałatek. Poza tym ja bardzo lubię pomidory gruszkowe. Dodatkowo wydaje mi się, że one mniej chorują. Jako jedyne przetrwały mi jednego roku zaraze. Inne odmiany kupiłam wlasciwie przypadkiem :Brutus, Abruzzo, costello.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Gardener27 21:44, 19 kwi 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
sylwia_slomczewska napisał(a)

U mnie po dwóch sezonach wyginęły


Domyślasz się dlaczego ? Z ich cebulkami trzeba uważać podczas pielenia jak z krokusami, łatwo można je uszkodzić.

sylwia_slomczewska napisał(a)
Świetny pomysł na pomidorowo Poszalałeś z daliami Ja rzodkiewek nie przerywam bo nigdy nie rosną w równym tempie więc jak potem podbieramy te dorodne to drobniejsze maja miejsce rosnąć na następny zbiór


Najlepiej rzodkiewkę siać punktowo, wtedy nie trzeba przerywać ale Twój patent też dobry.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 21:55, 19 kwi 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
asica napisał(a)
Cóż powiedzieć. Pięknie jak zwykle. Susza jak u mnie Pomysły ciekawe (szubienice). Ciekawa jestem efektów.


Myślę że moje wspólne podpory na pomidory się sprawdzą, zaoszczędzę na palikach Wystarczy tylko krzaczki podwiązać na sznurkach i gotowe.

asica napisał(a)
Jakie odmiany pomidorów wysiałes? U mnie koktajlowe i koktajlowe żółte, jako obowiązkowe do sałatek. Poza tym ja bardzo lubię pomidory gruszkowe. Dodatkowo wydaje mi się, że one mniej chorują. Jako jedyne przetrwały mi jednego roku zaraze. Inne odmiany kupiłam wlasciwie przypadkiem :Brutus, Abruzzo, costello.


Z koktajlowych mam sprawdzoną Maskotkę. Mam również sadzonki polnych Beta i jeszcze jedną najpóźniejszą odmianę ale nie znam nazwy.
Gruszkowe miałem 3 lata temu ale były zielone i mi nie podeszły ale koleżanka poczęstowała mnie w pracy żółtymi to były bardzo smaczne. Muszę sprawdzić te odmiany które wymieniłaś.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 22:04, 19 kwi 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Magleska napisał(a)
zaciekawiły mnie te szubiennice do pomidorów -świetny pomysł

donice i dodatki zawsze chwytają za serce-piękne je masz

muszę pozmieniać dekoracje w swoich donicach ,bo wiosenne już mi zmarniały



Madziu w Twoich skrzyniach takie podpory na pomidory też by się sprawdziły, Adam Frost z GW ma podobne.

Ja też już myślę o zmianach w donicach, hiacynty praktycznie przekwitły, bratki jak zrobi się cieplej ugotują się jak zawsze a żywot tulipanów też krótki.

Ziemia czeka a po sadzonki na targ zawsze jeżdżę, może w maju już będzie można robić zakupy.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 22:09, 19 kwi 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
BasiaLT napisał(a)
Wszystko ściółkujesz skoszoną trawą? Jaką grubą warstwę dajesz? U mnie też susza masakryczna.


Cały warzywnik mam wyściółkowany. Zawsze rozsypuję cienką warstwę by trawa wyschła, później dosypuję kolejne i tak do końca sezonu.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
BasiaLT 08:04, 20 kwi 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Hmm... muszę przetestować w tym roku. Dzięki za radę.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
anabuko1 10:38, 20 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Gardener27 napisał(a)




Jak zwykle bardzo ładne kompozycje kwiatowe
Sporo masz tych ładnych szachownic.
Ja też ściółkuje rożne miejsca.
I też mam suchooo .Ziemia jak popiół.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
mirkaka 11:38, 20 kwi 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Witaj, pięknie jak zawsze, wszystko u Ciebie piękne, dorodne, wykarmione
Przemku, czym wyściółkowałeś pole pod dalie?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
greglis 12:07, 20 kwi 2020


Dołączył: 02 maj 2011
Posty: 542
Wpadłam się przywitać, po kilku latach nieobecności odkrywam nowe dla mnie ciekawe ogrody. Twoje nasadzenia w donicach mnie urzekły , pomidorowe pole zauroczyło a i na daliowe rarytasy czekać będę .
____________________
To będzie zaczarowany ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies