Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » "Antyogrodnicy"

Pokaż wątki Pokaż posty

"Antyogrodnicy"

hanka_andrus 19:32, 21 mar 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Antyogrodnicy, to zazwyczaj nie lubiący pracować w ziemi z jakichś powodów. Może uraz z dzieciństwa, trzeba było kopać buraki, albo inne płody rolne?
Rób swoje po troszeczku, a ogródek powstanie ani się obejrzysz.

W Hortulusie w czerwcu będzie czynny labirynt grabowy z wieżą widokowa. Oczywiście ogrodowe założenia w dalszym ciągu będą.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
monteverde 20:52, 21 mar 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Krystian22hr napisał(a)
Witam !
Po długim czasie (wkońcu obiecałem was informować jak przebiega wojna z "antyogrodnikami" )
WIĘC !!!
^^ wiosna tuz tuż ,a ku zdziwieniu wszystkich coś wyrosło przed domem !
Wszyscy zdziwieni ^^ oprócz mnie XD
(może to dlatego ze zasadziłem na jesień 20 tulipanów 10 hiacyntów i trochę krokusów ^^) tyle ze nikogo to nie interesowało co ja tam robiłem wiec nikt nic nie wiem, powiem im w swoim czasie
jestem ciekaw jak im powiem ze kupiłem 90 mieczyków- niech wiedzą ze i tak będę sadził roślinki pomimo tg ze oni są przeciwko ^^

Fajnie, że tak działasz, ale myślę, ze te 90 mieczyków może ich zniechęcić, bo trzeba je przed sadzeniem zaprawić, potem jak przekwitną wykopać wysuszyć, ja bym inne roślinki im przed oczy wsadzała Powiem jedno, ojciec miał działkę, na którą ciężko mu było nas zwabić, a dla nas zbieranie np. wiadra porzeczek czy inne tego typu prace nie tylko były bardzo uciążliwe i marudne jak i głupie przecież można kupić w tej chwili mamy własne ogrody, rodzice nie żyją a ja nie mogę wyjść z ogrodu, bo tak kocham te wszystkie "badzieje" bądź dobrej myśli, do wszystkiego trzeba "dorosnąć"
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
arcobaleno 21:47, 21 mar 2014


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Weź się marudzącymi gadkami nie przejmuj tylko rób swoje - może niekoniecznie na caly hektar od razu się porywac, ale jak zagospodarujesz ładnie jakieś rabaty obok domu to rodzice zobaczą, ze i u nas można
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Krystian22hr 11:56, 22 mar 2014


Dołączył: 19 sty 2014
Posty: 35
monteverde napisał(a)

Fajnie, że tak działasz, ale myślę, ze te 90 mieczyków może ich zniechęcić, bo trzeba je przed sadzeniem zaprawić, potem jak przekwitną wykopać wysuszyć, ja bym inne roślinki im przed oczy wsadzała Powiem jedno, ojciec miał działkę, na którą ciężko mu było nas zwabić, a dla nas zbieranie np. wiadra porzeczek czy inne tego typu prace nie tylko były bardzo uciążliwe i marudne jak i głupie przecież można kupić w tej chwili mamy własne ogrody, rodzice nie żyją a ja nie mogę wyjść z ogrodu, bo tak kocham te wszystkie "badzieje" bądź dobrej myśli, do wszystkiego trzeba "dorosnąć"



Niestety wiem bo już sobie poczytałem o tych roślinkach na roznych forach itd. no ale spróbuje wykorzystać to na moją korzyść ^^ mam nadzieje ze im wiecej pracy w to włoże tym bardziej powinni to docenic (mam nadzieje ) ;/



Ale dziekuje za wpis
____________________
Krystian22hr 11:58, 22 mar 2014


Dołączył: 19 sty 2014
Posty: 35
hanka_andrus napisał(a)
Antyogrodnicy, to zazwyczaj nie lubiący pracować w ziemi z jakichś powodów. Może uraz z dzieciństwa, trzeba było kopać buraki, albo inne płody rolne?
Rób swoje po troszeczku, a ogródek powstanie ani się obejrzysz.

W Hortulusie w czerwcu będzie czynny labirynt grabowy z wieżą widokowa. Oczywiście ogrodowe założenia w dalszym ciągu będą.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości.





No może tez i racja oboje rodzice wychowywali się na gospodarstwach i wspominają non stop jak to trzeba było wstawac rano i isc na pole itd. ale to nie zmienia faktu ze moja babcia tez pochodzi z gospodarstwa i uwielbia prace w ogrodzie


____________________
Krystian22hr 12:02, 22 mar 2014


Dołączył: 19 sty 2014
Posty: 35
arcobaleno napisał(a)
Weź się marudzącymi gadkami nie przejmuj tylko rób swoje - może niekoniecznie na caly hektar od razu się porywac, ale jak zagospodarujesz ładnie jakieś rabaty obok domu to rodzice zobaczą, ze i u nas można







No i wlasnie zrobiłem taki mały pasek przed domem z roślinami cebulowymi ^^ i zakwitły pierwsze krokusy i odziwo mamie się bardzo podobają chciałem dziś(sobota) zrobić zdjęcia i wam pokazac ale jest pochmurno i zaczyna padac a krokusy się zamknęły ;/ wiec może za tydzień wrzuce jakies zdjęcia (bo jutro o 3 rano jade do Wiednia ze szkoły )
____________________
hanka_andrus 12:13, 22 mar 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Udanej wycieczki. Rodzice docenią przede wszystkim Twoją konsekwencję. Nie przejmuj się, rób swoje.
A w Wiedniu też popatrz na roślinki przy okazji i zdjęcia zrób. Będziesz miał czym się pochwalić.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Krystian22hr 21:29, 16 kwi 2014


Dołączył: 19 sty 2014
Posty: 35
WYBACZCIE ZE DOPIERO TERAZ PISZE ALE MIALEM TROCHE "URWANIE GŁOWY"


Więc do rzeczy obiecałem zdjecie wiec prosze :
Może troche za gesto te tulipany ale no coz

Teraz są już duzo wieksze i zaczynają wykształcac pączki kwiatowe ^^
____________________
hanka_andrus 21:30, 16 kwi 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
A jak zakwitną, to będzie szoking!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Krystian22hr 21:39, 16 kwi 2014


Dołączył: 19 sty 2014
Posty: 35
A jezeli chodzi o relacje z Wiednia to było przepieknie ^^ jak na ten czas. Powiem Wam nawet, że tak juz dawno kwitły forsycje jak bylem 23-27 marca to juz prawie przekwitały nie mowiąc o krokusach których juz nie bylo a hiacynty i żonkile w pełni okazałości

I mam takie jedno pytanie czy zna ktos tą rosline poniżej (tą kwitnącą na biało) bo nikt nie wiedział co to jest
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies