Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Co dzisiaj na obiad ?

Pokaż wątki Pokaż posty

Co dzisiaj na obiad ?

Karolinek 17:29, 26 lut 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Ale pycha, uwielbiam paprykę faszerowaną z sosem pomidorowym.
A u mnie na szybko dzisiaj, wczorajsza pomidorowa z ryżem i tortille z szynką, serem i trochę zieleniny plus ketchup.
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
barsos1234 13:41, 31 mar 2014

Dołączył: 31 mar 2014
Posty: 2
Ja mam to szczęście, że mogę nareszcie zrobić normalny obiad bo przez ostatnie dwa tygo miałem generalny remont kuchni i wszystko buło robione w warunkch polowych ale na szczęście się skończyło.
____________________
hanka_andrus 13:49, 31 mar 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja proponuję krupnik plus pieczona kiełbaska z dodatkiem sałaty, szczypioru i rzodkiewek.
Plus kompot z borówki amer.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jotka 14:39, 31 mar 2014


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
hanka_andrus napisał(a)
Ja proponuję krupnik plus pieczona kiełbaska z dodatkiem sałaty, szczypioru i rzodkiewek.
Plus kompot z borówki amer.

Haniu, Ty moje dzisiejsze menu skopiowalas
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
michal_1 12:45, 09 kwi 2014

Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 5
Jeszcze trochę a pojawią się młode warzywa i owoce
____________________
renatamama3 18:29, 12 maj 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Dzisiaj szef kuchni poleca krupnik na skrzydełkach plus domowa pizza


jutro ,krupnik ,nowe ziemniaczki ,jajko sadzone plus mizeria
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
hanka_andrus 19:31, 12 maj 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dzisiaj chyba nikogo nie skopiowałam: pierogi z mięsem drobiowym, farsz z dodatkiem selera, pietruszki i grzybów suszonych, +barszczyk czerwony do popicia.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Malagosia 10:49, 19 sie 2014

Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 10
Dzisiaj na obiad zwykłe placki ziemniaczane z sosem pieczarkowym, ale wyzwanie mam na jutro, chciałabym zrobić coś wybornego, ponieważ przyjeżdżają do mnie znajomi, których nie widziałam od bardzo dawna. Teraz pytanie, czy takie danie - brane oczywiscie z przepisu (nie mam takich czarów w głowie), jest odpowiednie na taką okazję? Macie jakieś wskazówki jak to zrobić by nie zepsuć? Nie jestem mistrzem kuchni - od razu muszę się przyznać...
waldek727 07:50, 18 wrz 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Gołąbki w sosie pomidorowo-kokosowym.

Składniki:

1 główka dowolnie wybranej kapusty o lekko spłaszczonym kształcie,
0,5 kg łopatki wieprzowej + 0,5 kg innego mięsa (karkówka, szynka, wołowina lub drób)
1 duża cebula,
2 jajka
2 ząbki czosnku
2 puszki włoskiego sosu pomidorowego (może być z kawałkami pomidorów)
1 puszka mleka kokosowego,
-sos tabasco
2 szklanki kaszy gryczanej,
-ewentualnie do kaszy niewielka ilość tłuszczu wytopionego ze słoniny lub boczku. Może być masło.

masło lub olej do podsmażenia cebuli, po pół łyżki: cukru, suszonego majeranku, ew. bazylii i łagodnej mielonej papryki, kilka łodyg natki pietruszki, 1 łyżka mąki ziemniaczanej, sól i grubo mielony kolorowy pieprz.

Przygotowanie:

Z główki kapusty zdejmujemy ze 2-3 zewnętrzne liście które później posłużą nam do wyłożenia dna garnka .
Następnie ostrym nożem wykrawamy głąb w ten sposób, aby oddzielić od niego wszystkie liście. Wkładamy kapustę do garnka i zalewamy ją w całości wrzącą wodą z dodatkiem łyżeczki soli. Tak parzymy kapustę na małym ogniu ok 10-15 minut obracając ją w połowie parzenia. Po odlaniu wody i przestygnięciu kapusty zdejmujemy po kolei liście (20-24 szt) ścinając nożem pod bardzo ostrym kątem zgrubiałe ,,nerwy".

Obraną cebulę drobno siekamy i rumienimy na rozgrzanym oleju lub maśle. Do miski wkładamy zmielone mięso, zrumienioną cebulę, 2 (kurze) jajka, pokrojoną natkę pietruszki, majeranek, wyciśnięte 2 ząbki czosnku, sól i grubo zmielony kolorowy pieprz do smaku. Aby uzyskać luźną konsystencję farszu można go przesmażyć na dwóch łyżkach oleju podobnie jak to się robi do spaghetti z dodatkiem mielonego mięsa.

Teraz robimy gołąbki. Każdy liść po kolei napełniamy przygotowanym farszem, który kładziemy blisko nasady i składamy je bardzo ścisło, tak jak kopertę. Dno garnka wykładamy zdjętymi wcześniej naciętymi liśćmi, dodajemy 3 listki laurowe i 3 ziarna ziela angielskiego. Na nich układamy bardzo ciasno gołąbki, jeden koło drugiego aby nam się nie porozwijały. Do połowy objętości zalewamy wrzącą wodą lub wcześniej przygotowanym bulionem. Uzupełniamy włoskim sosem pomidorowym tak aby pokryć wierzchnią warstwę gołąbków. Sos w którym będą się dusiły gołąbki doprawiamy do smaku solą, grubo zmielonym pieprzem, cukrem, bazylią i papryką. Ja na wolnym ogniu duszę gołąbki 1,5 godz. Po tym czasie należy wyjąć gołąbki z garnka i zagęścić sos dodając wymieszaną z mlekiem kokosowym i paroma kroplami sosu tabasco, łyżkę mąki ziemniaczanej. Następnie włożyć gołąbki do sosu posypać zieleninką i jeszcze dusić ok 5 minut.

Pół godziny wcześniej 2 szklanki wypłukanej kaszy gryczanej (4-6 osób) zalewam czterema szklankami osolonej wody. Po 10-ciu minutach od zagotowania wyłączam gaz i pozostawiam całość do całkowitego wchłonięcia wody na żarowej płytce. Do sypkiej kaszy gryczanej dodaję ok 2 łyżek tłuszczu wytopionego ze słoniny lub boczku (niekoniecznie).

Smacznego.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
waldek727 23:12, 10 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Dobre bo polskie!

Kapusta kiszona zasmażana.
Składniki

- 1 kg kiszonej kapusty
- 2 łyżki mąki pszennej
- 20 dag boczku lub słoniny
- 2 średnie cebule
- łyżka miodu
- 2 średniej wielkości grzyby
- 2 liście laurowe
- 5 ziarenek ziela angielskiego
- sól
- pieprz czarny/biały
- przyprawa maggi lub sos sojowy

Kapustę kiszoną odciskam z nadmiaru wody. Po wyłożeniu na deskę całą masę przecinam w 3-4 miejscach i raz wzdłuż. Wrzucam kapustę do garnka, dodaję dwa liście laurowe, 5 ziaren ziela angielskiego, łyżeczkę soli i jedną poszatkowaną cebulę. Całość zalewam wodą i gotuję ok 2 godzin.
Tak, tak, kapusta musi być bardzo miękka i powinna przybrać aksamitny wygląd. W tym czasie kroję w drobną kostkę boczek lub słoninę i wytapiam na małym ogniu tłuszcz na którym po wyjęciu skwarek rumienię na złoto drugą poszatkowaną cebulę. Skwarki wraz z cebulą, łyżką miodu i pieprzem po ok godzinie dodaję do gotującej się kapusty. Na 30 min przed końcem gotowania ścieram na drobnej tarce grzyby i skrapiam kapustę kilkoma kroplami przyprawy maggi. To te dwa składniki dodają kapuście zasmażanej charakterystyczny dla niej posmak. Pod sam koniec przygotowuję złocistą zasmażkę z dwóch łyżek mąki przyrumienionej na tłuszczu po cebulce rozprowadzając ją wodą z gotującej się kapusty. Pozostałość na patelni deglasuję niewielką ilością coca-coli i również dodaję ten smak do kapusty. Dogotowuję na małym ogniu często mieszając tak aby kapusta połaczyła się ze wszystkimi składnikami.
Smacznego!

Tradycyjna wersja z panierowanym kotletem schabowym i z ziemniakami purre.




...oraz z pieczoną na ruszcie białą kiełbasą.


____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies