Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zakochana w ogrodach

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakochana w ogrodach

iwonaal 13:40, 13 lut 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Miskanty w większości będą przeniesione.
____________________
Zakochana w ogrodach
iwonaal 13:44, 13 lut 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905

Papierowa wiklina. U mnie ten brzydki od sąsiadów, tam gdzie niebieska płachta, u Ciebie jedno z pierwszych zdjęć, tak pierwsza strona: berberys, tuja, jałowiec płożący chyba?
____________________
Zakochana w ogrodach
Ivvvona 14:26, 13 lut 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
A który to kąt? Możesz przypomnieć? Może coś wspólnie uradzimy.
Co to jest na ost. zdjęciu?
____________________
W ogródku Iwony
iwonaal 20:39, 13 lut 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Kochani, jakieś propozycje?
____________________
Zakochana w ogrodach
Ivvvona 22:05, 13 lut 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
W tym kącie u mnie to jest strasznie napchane. Na tym zdjęciu nie widać wszystkiego. Jeśli lubisz takie zestawienia, to kopiuj. Może znajdę jeszcze zdjęcie z szerszej perspektywy to wstawię u mnie.
____________________
W ogródku Iwony
Alisonek 22:18, 13 lut 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
iwonaal napisał(a)
I oczywiście to widzę jak wychodzę z domu. Modrzewie są już sąsiadów.

kurka ciasno przy tym wejściu masz.
Ja znam tylko tych obecnych właścicieli (znam,to za dużo powiedziane, po prostu wiem którzy to są)
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
iwonaal 08:44, 14 lut 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Bardzo ciasno, działki są duże ale wąskie, z domu wychodzę prosto na cyprysy.
____________________
Zakochana w ogrodach
Agania 09:28, 14 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
iwonaal napisał(a)

Te graby były dość drastycznie cięte, dostałam je od koleżanki, to już ich trzecie miejsce. ja już widzę oczyma wyobraźni....


Ja też tą bramę już mam w wyobraźni, fajnie będzie wyglądała, będzie takim zaproszeniem do ogrodu

Sąsiedztwo masz takie, że pod kosę bym wsadziła

Rabaty wykańczaj najpierw w bezpośredniej bliskości domu, staraj się posadzić, w samym środku coś wysokiego jak magnoia, katalpa, wiśnię umbraculiwera, sosnę, jodłę koreańską lub śwerka serbskiego, poniżej niższe piętra, derenie, forsycje tawulce, jałowce, thuje wschodnie, swierki gniazdkowe, laurowisnie, bukaszany, hortensje bukietowe, kosodzrzewiny, berberysy, azalie, trzmieliny i trawy najlepiej rozplenice i carexy uzupełniając bylinami

Koniecznie postaraj się jak najszybciej odgrodzić się od sąsiadów, więc żywopłot powinien rosnąć, może być przetykany różnymi iglakami, bo nie musi być monotonny, w tym wąskim przejści wybieraj odmiany wąskie kolumnowe jałowiec arnold, szmaragdy, swierk Cupresina, buk kolumnowy, świerki serbsie kolumna, formy płaczące i zwisłe

Caluski również przesyłam

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
iwonaal 09:33, 14 lut 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Też tak myślę.
____________________
Zakochana w ogrodach
Ivvvona 13:09, 14 lut 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Zapomniałam, że tam jeszcze jest świerk Conica, ale taki kąt można obsadzić różnymi krzewami - według uznania. W samym rogu za wszystkimi krzewami jest jeszcze drzewo bordowe, chyba śliwa wiśniowa. Mam zdjęcie jak kwitnie, wstawię u siebie. U mnie już tak się to wszystko rozrosło, że muszę przycinać, bo wchodziłoby jedno na drugie.
____________________
W ogródku Iwony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies