Gdzie jesteś » Forum » Róże » Uprawa róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Uprawa róż

Judyta87 12:51, 01 lut 2014

Dołączył: 01 lut 2014
Posty: 4
Hej! Mam pytanie dotyczące tradycyjnej uprawy róż oraz ewentualnych, nowy technik w tej kwestii...może ktoś mi coś podpowie na ten temat? Będę wdzięczna za każdą informację, bo do piątku muszę napisać prace na ten temat
Tatiana 13:00, 01 lut 2014

Dołączył: 01 lut 2014
Posty: 1
Judyta87 napisał(a)
Hej! Mam pytanie dotyczące tradycyjnej uprawy róż oraz ewentualnych, nowy technik w tej kwestii...może ktoś mi coś podpowie na ten temat? Będę wdzięczna za każdą informację, bo do piątku muszę napisać prace na ten temat


Kochana musisz troszkę uważniej przeglądać stronę. Wystarczyło wpisać do wyszukiwarki hasło "uprawa róż" i wtedy by Ci się wyświetliło kilka fajnych artykułów na tej stronce, dotyczących tego tematu --> http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=uprawa+r%C3%B3%C5%BC

Noi możesz korzystać przecież z pomocy zwykłej wyszukiwarki. Ciekawe artykuły i nowości, na temat upraw poszczególnych odmian kwiatów, znajdziesz też tutaj http://www.podoslonami.pl/energooszczedna-roza/
daro65 14:48, 03 cze 2014

Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 18
Witam.Mam pytanie,podobają mi się róże szczepione na pniu,chciałbym takie zasadzić w przy swoim tarasie.W szkółkach sprzedawane są w donicach,czy wystarczy przesadzic ją do gruntu? Czy mają jakies szczególne wymaganie?
Sebek 23:21, 18 cze 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
daro65 napisał(a)
Witam.Mam pytanie,podobają mi się róże szczepione na pniu,chciałbym takie zasadzić w przy swoim tarasie.W szkółkach sprzedawane są w donicach,czy wystarczy przesadzic ją do gruntu? Czy mają jakies szczególne wymaganie?

Dokładnie - wystarczy przesadzić. Te róże akurat mogą mieć problem z zimowaniem, w tym dziale na pewno znajdziesz o tym informacje - ale na razie ciesz się kwiatami
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 18:52, 07 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
paula_bornikowska napisał(a)
Witam. Mam pewien problem. Dwa miesiace temu zaczelam wynajmowanie domu z ogrodem w angli. Rosna tutaj piekne roze ale nie bardzo wiem jak je pielegnowac. Jedna z nich zaczyna usychac i nie wiem z jakiego powodu.wyrastaja nowe poczki i nowe liscie ale calosc nie wyglada mi najlepiej Zalaczam zdjecie. Prosze bardzo was o pomoc. Bede bardzo wdzieczna. Pozdrawiam


Prosimy o załączenie zdjęcia róży.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewa777 18:27, 12 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
To ja mam pytanie dotyczące mojej róży.
Po zimie próbuję ją odbudować, ale nie widać efektów. Róża wygląda tak:







Inna tak samo traktowana, tzn. opatulona na zimę i nawożona od wiosny wygląda tak:



A teraz pytania. Czy moja róża przemarzła? Czy może coś ją zjada od korzeni?
Czy próbować ją nadal ratować? Czy ją wykopać i w to miejsce posadzić drugą? Ale jeżeli jakiś szkodnik czy grzyb jest w ziemi, to kolejna róża też padnie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Mazan 22:21, 12 sie 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Ewa777

Róża jest opanowana przez szarą pleśń. Zwalczysz stosując Bravo, Teldor, Topsin, Switch, Folpan i in.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Ewa777 00:02, 13 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Obejrzałam zdjęcia róż opanowanych przez szarą pleśń i moja róża tak nie wygląda. Nie ma żadnego nalotu. Oglądałam też listki, nie widać, żeby coś ją jadło.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
monteverde 00:30, 13 sie 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ewa777 napisał(a)
Obejrzałam zdjęcia róż opanowanych przez szarą pleśń i moja róża tak nie wygląda. Nie ma żadnego nalotu. Oglądałam też listki, nie widać, żeby coś ją jadło.

Faktycznie nie widać szarej pleśni a może coś podgryza korzenie? a może spróbuj podlać ja gnojówką z pokrzywy w rozcieńczeniu, albo wrotyczem?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Ewa777 11:24, 13 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Jak można sprawdzić, czy coś podgryza korzenie? Mam wykopać całą różę? Mam na grządce 3 takie same róże. Dwa lata temu wymieniłam różę, bo wyglądała zupełnie tak jak ta, ale nie pamiętam, czy to w tym miejscu, czy w innym (z tych trzech). Wtedy myślałam, że przymarzła, ale może rzeczywiście coś siedzi w ziemi?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies