Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Witam serdecznie Ogrodowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Witam serdecznie Ogrodowisko

dorota2 12:25, 07 lut 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 77
Witam Wszystkich bardzo serdecznie, mam na imię Dorota i wraz z rodziną mieszkam w Nowym Sączu, nasz ogród jest przekazywany z pokolenia na pokolenie, należał jeszcze do moich pradziadków ale wtedy jak to w większości ogrodów bywało, miał funkcje głównie uprawne a nawet hodowlane, i spacerowały w nim głównie kurki i hasały króliki i jeszcze inne pierzasto-futrzaste zwierzaki. Dziadek mój był ogrodnikiem z zawodu ale szewc w dziurawych butach chodzi i jego prace bardziej można było podziwiać w zieleni miejskiej niż w jego ogrodzie ,niestety. Dzisiaj ogród tworzy moja mama i ja , oj przeszłyśmy przy nim nie mało, ale ciężka praca cieszy kiedy daje efekty. Powolutku(bardzo)zaczyna się wyłaniać jego zarys, a dzięki ogrodowisku zobaczyłam oczami wyobraźni jak może on wyglądać. W ogrodzie nie ma zbyt dużej różnorodności roślinnej, ale teraz wiem że jest to, zaleta i łatwiej będzie go ogarnąć, to taki ogród z mchem i paprocią, hortensjami ogrodowymi i bukietowymi, rododendronami , świerkami i bylinami, mamy też warzywnik i kilka drzewek owocowych.
____________________
dorota- Ogród z mchu i paproci
Gardenarium 12:49, 07 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Super fajny opis Będę kibicować
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dorota2 12:55, 07 lut 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 77
dzięki Danusiu, u nas w Nowym Sączu piękna wiosna, mam nadzieję że w Warszawie też na +
____________________
dorota- Ogród z mchu i paproci
dorota2 13:14, 07 lut 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 77
Działka nasza nie jest położona niestety wśród pięknych pól i lasów tak jak bym sobie marzyła ,a w centralnych punktach miasta, niedaleko głównej ulicy, a co gorsza za płotem mam tzw." wylęgarnię " jak nazywa to miejsce mój kolega (mam nadzieję że nikogo tą nazwą nie urażę) czyli oddział położniczy, sąsiedztwo mało malownicze i ruchliwe, od drugiej strony stadion piłkarski sandecja, jupitery ze stadionu oświetlają mi cały ogród i nie muszę dodawać że głośno jest.
____________________
dorota- Ogród z mchu i paproci
dorota2 13:17, 07 lut 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 77
a tak było jeszcze kilka dni temu i to mam nadzieję ostatnie zdjęcie w zimowej aurze
____________________
dorota- Ogród z mchu i paproci
dorota2 13:18, 07 lut 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 77
____________________
dorota- Ogród z mchu i paproci
dorota2 13:23, 07 lut 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 77
a tak wygląda to miejsce dzisiaj dzisiaj a tak było w lecie, proszę nie zwracajcie uwagi na bałagan i różnego rodzaju składowiska, miałam niedawno remont domu i do dzisiaj się nie odsprzataliśmy
____________________
dorota- Ogród z mchu i paproci
dorota2 13:31, 07 lut 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 77
____________________
dorota- Ogród z mchu i paproci
Monika1202 21:57, 15 mar 2014


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Witam cieplutko wiosennie
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies