Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Skrzydłokwiat - Spathiphyllum

Pokaż wątki Pokaż posty

Skrzydłokwiat - Spathiphyllum

Gardenarium 17:10, 04 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż zdjęcie tej rośliny, będzie nam łatwiej doradzić Taki jest zwyczaj na forum, że jak jest problem pokazujemy na zdjęciu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwonav23 18:06, 04 kwi 2013


Dołączył: 01 kwi 2013
Posty: 156
Gardenarium napisał(a)
Pokaż zdjęcie tej rośliny, będzie nam łatwiej doradzić Taki jest zwyczaj na forum, że jak jest problem pokazujemy na zdjęciu.

Zrobiłam zdjęcia na szybko

to egzemplarz w lepszej kondycji, ma już kwiaty

i po wyjęciu z wody

ten wygląda jak zwiędły, w rzeczywistości jak ostatnia bida (są jeszcze trzy takie nieszczęśliwe)

kolor doniczki nie ma znaczenia, ale sama zauważyłam, że ten pierwszy ma już dłuższe korzenie.
Czyli Danusia miała rację, wszystko zależało od kondycji, a nie były to młodziaki.
____________________
Pozdrawiam. Iwona
Gardenarium 18:15, 04 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sama nie wiem co Ci doradzić, wydaje mi się, że on więdnie z powodu tego że ma te korzenie w wodzie, no i chyba jest zbyt przerośnięty. A może pożywka jest zbyt mocno skoncentrowana. Może go posadzić do normalnej ziemi do większej doniczki i wtedy się go uda uratować?

Do jakiego poziomu ma zanurzone korzenie w pożywce?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bogumila 19:17, 04 kwi 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
...miałam podobną sytuację przy podziale.Olbrzymią kępę podzieliłam na cztery części i jedna padła.Trzy pozostałe nie ucierpiały...nie wiem dlaczego i po pewnym czasie wyrzuciłam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
iwonav23 19:13, 05 kwi 2013


Dołączył: 01 kwi 2013
Posty: 156
Gardenarium napisał(a)
Sama nie wiem co Ci doradzić, wydaje mi się, że on więdnie z powodu tego że ma te korzenie w wodzie, no i chyba jest zbyt przerośnięty. A może pożywka jest zbyt mocno skoncentrowana. Może go posadzić do normalnej ziemi do większej doniczki i wtedy się go uda uratować?

Do jakiego poziomu ma zanurzone korzenie w pożywce?

Chyba wiem co zrobię. Podciągnę go do góry, a szydełkiem wycągnę przez otwory w dnie jak najwięcej korzeni. Może masz rację, że dławi się w tej wodzie, chociaż poziom wody, zgodnie z założeniami hydroponiki to tylko 1-1,5 cm. Znajdę też ciemniejsze miejsce. Wiem, że gdyby to była młoda roślina szanse byłyby większe.
Do ziemi nie przesadzę, bo to przecież eksperyment, chciałabym, żeby się powiódł, więc trenuję cierpliwość.
Może, ktoś na Ogrodowisku uprawia tą metodą? Chętnie wymienię " poglądy"
____________________
Pozdrawiam. Iwona
iwonav23 19:21, 05 kwi 2013


Dołączył: 01 kwi 2013
Posty: 156
bogumila_bienko napisał(a)
...miałam podobną sytuację przy podziale.Olbrzymią kępę podzieliłam na cztery części i jedna padła.Trzy pozostałe nie ucierpiały...nie wiem dlaczego i po pewnym czasie wyrzuciłam.

Ale masz je jeszcze, kwitną Ci normalnie?
Zostały mi jeszcze dwa duże skrzydłokwiaty rosnące w ziemi. Też się proszą o rozsadzenie, bo nie mieszczą się w doniczkach. Słabo też kwitną. Ale wobec sytuacji, którą opisałam we wcześniejszym poście muszę poczekać, bo inaczej zostanę bez tych pięknych roslin.
____________________
Pozdrawiam. Iwona
bogumila 14:16, 08 kwi 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
iwonav23 napisał(a)

Ale masz je jeszcze, kwitną Ci normalnie?
Zostały mi jeszcze dwa duże skrzydłokwiaty rosnące w ziemi. Też się proszą o rozsadzenie, bo nie mieszczą się w doniczkach. Słabo też kwitną. Ale wobec sytuacji, którą opisałam we wcześniejszym poście muszę poczekać, bo inaczej zostanę bez tych pięknych roslin.
Kwitną przez cały czas,raz więcej raz mniej...ale mam je w ziemi.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
21:16, 15 kwi 2013
Ja bym całą doniczkę zanurzył w letniej wodzie na jakieś pół godzinki i jeśli liście zaczną odzyskiwać turgor to znaczy że było za mało wody, Często tak mi klapały listki ale uprawa w ziemi.
iwonav23 09:42, 16 kwi 2013


Dołączył: 01 kwi 2013
Posty: 156
Jest zdecydowanie lepiej Rzadziej uzupełniam teraz wodę, i to im służy. Dobrze, że dałam przezroczystą doniczkę, świetnie widać jak rosną młode korzenie i ciągną do dolnej części granulatu.
Co do twojej metody, rzeczywiście się sprawdza w przypadku przesuszonych przez zapomnienie egzemplarzy. Ale one nie od razu odzyskują wigor.
____________________
Pozdrawiam. Iwona
Gardenarium 08:29, 18 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cieszę się, że moja rada pomogła, tak czułam że korzenie mają za mało tlenu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies