Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nadchodzi wiosna - czas na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Nadchodzi wiosna - czas na ogród

dominika_ 19:09, 23 sty 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Tess napisał(a)
Dominika, nic nie pisze, bo nijak się połapać nie mogę w sytuacji. Przeglądałam już wątek z dziesięć razy i nijak bardziej zorientowana nie jestem
Plan widziałam, wiem, gdzie ta altanka. Ale nie wiem, gdzie jest wejście/wjazd na działke czy wejście do ogrodu.
I gdzie jest wejście do altanki?
Może jakiś szkic, albo więcej zdjęć?
Ilość kamieni na tej skarpie mnie przytłacza. Rośnie tam cos więcej, niż płozące jałowce?

Fajnie już z trawnikiem działka wygląda. To już ogród


rosną jedynie:
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
szemusia 19:26, 23 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Witaj Dominiko
Wpadłam na do Twojego ogrodu jakis czas temu, gdy zamieściłaś w dziale projektowania pytanie o obsadzenie altany. Masz ogromny ogród, a więc duże pole do popisu. Podoba mi sie altana, a wielkościa roslinek nie ma się co przejmować - urosną
Pozdrawiam
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
dominika_ 20:15, 23 sty 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Zdjęcia roślinek są z 2013 roku także już troszkę podrosły, dziękuję za odwiedziny.
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Tess 22:02, 23 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Dominiko, pewnie pooglądałaś juz trochę ogrodów, napisz, co ci się podoba. I czy ma być kwieciście czy raczej nie.
Co lubisz.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
dominika_ 22:29, 23 sty 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Tess napisał(a)
Dominiko, pewnie pooglądałaś juz trochę ogrodów, napisz, co ci się podoba. I czy ma być kwieciście czy raczej nie.
Co lubisz.


Hmm... ja odnoszę wrażenie, że siedzę w tych ogrodach dniami i nocami Bardzo lubię zimozielone rośliny, funkie, żurawki, róże, rododendrony, brzozy, magnolie, katalpy, klony, śliwy czerwone, lilie, tulipany, wrzosy i trawy. Z góry przepraszam za ten misz masz wymieniony ale te właśnie rośliny chciałabym mieć w swoim ogrodzie. Z tej racji, że skaczę z wątku na wątek chyba jakoś nie mam żadnej wizji jak to zrobić u siebie. Albo brak mi wyobraźni czy też inwencji twórczej
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
KasiaW76 16:28, 24 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
zmiany suuuper pewnie bardzo cieszy juz obecny efekt
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
ewsyg 20:49, 24 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Dominiko, przyszłam z rewizytą. Mieszkasz w bardzo malowniczym zakątku. Cudne widoki. Zaczynasz jak ja, prawie od zera. Ja też teraz będę zagospodarowywać część użytkową, więc jesteśmy na podobnym etapie. Najtrudniejszy jest projekt i wcale się nie dziwię, że nie wiesz co i jak. niestety nie da się posadzić wszystkich roślin. Ja mam trochę lepiej bo mam już wizję co i jak ma byc i gdzie i jakie roślinki. Oglądaj ogrody ludzi, podpatruj i na pewno coś się z tego wykluje. Może pod magnoliami tak jak u mnie różanka ? Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 22:18, 24 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Na magnolie puściłam powojniki, jak przekwitną magnolie to zakwitną powojniki
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
dominika_ 22:28, 25 sty 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Wymyśliłam że pomiędzy świerki ciut przed nimi wsadzić hortensje limelight, pod nimi funkie- to jest strona zachodnia. Przed sosnami posadzić rododendrony a przed nimi jakieś trawy. Czy to by miało sens?
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
KasiaW76 23:28, 25 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Też planuje limelight kiedyś i Funkie ehhh niech już będzie wiosną bo chce widzieć Twoje nowe nasadzenia.
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies