Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Forsycja

Pokaż wątki Pokaż posty

Forsycja

Vega 19:56, 22 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 48
Dzisiaj kupiłam dwie forsycje, te najzwyklejsze. I zastanawiam się, w jakiej odległości od siebie
je posadzić. Metr czy półtora? Chciałabym, żeby jako dorosłe krzewy stykały się ze sobą, żeby
nie było prześwitu.
Gardenarium 16:16, 23 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czy metr czy półtora to wszystko jedno. To duże krzewy więc nie ma znaczenia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
blackstork 16:17, 23 mar 2014


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Ja kupiłem dwie forsycje pośrednie i jedną bez dodatkowej nazwy, przeczytałem w sieci, że sadzi się 3-4 na metr, więc posadziłem 3 mniej wiecej w odległości 30-40 cm.
____________________
Wojtek - Ogród etapami
Gardenarium 16:23, 23 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Karłowe odmiany np. Maluch sadzi się trzy na metr, duże "normalne" forsycje sadzi się jedną na metr, albo rzadziej.

http://www.zszp.pl/?id=207&rco=Forsythia%20%C3%97intermedia%20%27Spectabilis%27&lang=1
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Vega 10:39, 24 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 48
Dziękuję bardzo za odpowiedź Danusiu. Wprawdzie nadeszła już po fakcie , ale przynajmniej jestem spokojna, że dobrze posadziłam (co 1,30 m).
Szukałam w necie informacji i NIE ZNALAZŁAM! Jestem zaskoczona, że wszędzie piszą jak wysoko rośnie roślina, ale już niekoniecznie o jej szerokości, a w jakiej rozstawie sadzić to wyjątkowo rzadko.
W podanym przez Ciebie linku również nie ma tej informacji.

Kupiona przeze mnie forsycja już kwitnie i ma długie pędy. Pewnie powinnam mocno ją skrócić,
żeby ładnie się przyjęła i zagęściła?
(Przepraszam za kiepskie zdjęcie ale robione komórką przez okno, bo lało)
Nika 09:12, 02 maj 2015


Dołączył: 02 lis 2012
Posty: 12
Forsycje zaczęły przekwitać i niedługo będzie najlepszy moment na ich przycinanie. Zastanawiam się jak to robić, żeby w przyszłym roku pięknie zakwitły - można jak tawuły "za głowę" i na jeża? Czy trzeba to robić selektywnie?
Które odmiany polecacie ze względu na pokrój?
Lacki80 21:59, 07 cze 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 75
Dostalam od mamy mloda forsycje.Posadzilam ja tydzien temu i teraz chce ja przyciac.Moge to teraz zrobic albo dopiero za rok?
____________________
Pozdrawiam :) Izabela
Gardenarium 08:22, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za późno zauważyłam, więc pytanie nieaktualne, ale tnij za rok, po przekwitnięciu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lacki80 18:59, 09 lip 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 75
Danusiu przycielam ja 15czerwca. Nawet fajnie sie przyjela. Zobaczymy czy zakwitnie za rok
____________________
Pozdrawiam :) Izabela
anitan 09:59, 31 lip 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
moje forsycje, przesadzone z innego ogródka, mają około metra. Przycięłam je wiosną ale nadal są rachityczne. Posadzone wzdłuż siatki na pasie zieleni ok 30m poza ogrodzeniem. Ich rola w przyszłości to żywopłot. Posadzenia co około 60cm, póki co są dość rzadkie. No i teraz właściwy problem.
Przed forsycjami jest pas trawy, przestrzeń pomiędzy krzaczkami jest bardzo uciążliwa do koszenia, no i dodatkowo zarasta przeróżnymi chwastami.

Chciałabym pod nóżkami forsycji coś posadzić, co zadarni przestrzeń. Obok przejadę kosiarką trawkę i będzie ok. Jak ten plan ziścić? Czym podsadzić rośliny? Ziemia gliniasta, teren odsłonięty, większość dnia mocno nasłoneczniony.

____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies