Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest ściernisko.. czyli ogród mój widzę wspaniały.. ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest ściernisko.. czyli ogród mój widzę wspaniały.. ;)

madeline28 10:20, 24 mar 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 252
hej, masz chyba pecha, bo sami początkujący do Ciebie zaglądają A mnie się najbardziej podoba ta ostatnia wersja... Tam w donicy to chyba jałowiec "blue carrow" . Też planuję sobie takiego zakupić Życzę powodzenia i (jeśli pozwolisz) będę śledzić Twoje poczynania
____________________
Magda http://www.ogrodowisko.pl/watek/4266-nowe-zycie
sigma 10:23, 24 mar 2014


Dołączył: 10 mar 2014
Posty: 21
Aneta1309 napisał(a)
Witaj, nie za bardzo się znam na projektowaniu ale pierwsza wersja bardziej mi się podoba żeby było spójniej nawiązałłabym ewentualnie takimi samymi wypełniaczami pod bukszpany na rabacie wzdłuż furtki i tej którą teraz robicie.


Witaj Bardzo dziękuję za komentarz.. Mnie też się ta obecna wersja bardziej podoba i chyba tak zostanie.. Dosadzę jeszcze wrzośców, żurawki i może między nimi jakies trawki..
Myślałam też o czymś wyższym, kwitnącym, np. rh, lub hortensja, na tych pozostałych rogach, ale boję się, że przerosną i zasłonią tę sosnę w środku..

W szkółkach nie ma jeszcze bylin, dopiero zaczynają sie rh pojawiać, ale już za tydzień-dwa, ma być większy wybór.
____________________
Agnieszka - Tu na razie jest ściernisko..
sigma 10:30, 24 mar 2014


Dołączył: 10 mar 2014
Posty: 21
madeline28 napisał(a)
hej, masz chyba pecha, bo sami początkujący do Ciebie zaglądają


echch... no tak.. bo pewnie do projektowania, zaawansowanym sie juz zaglądać nie chce, bo nie chcą sobie przypominać tych czasów, jak zaczynali walkę na ugorze.. teraz zachwycają się już tylko pięknymi, dopracowanymi ogrodami ) dlatego my, początkujący, musimy się wspierać

____________________
Agnieszka - Tu na razie jest ściernisko..
sigma 10:32, 24 mar 2014


Dołączył: 10 mar 2014
Posty: 21
madeline28 napisał(a)
A mnie się najbardziej podoba ta ostatnia wersja...


no i masz.. a ja zdążyłam już sie ucieszyć, że mi sie ta pierwsza wersja podoba taka, jak jest

madeline28 napisał(a)
Tam w donicy to chyba jałowiec "blue carrow" . Też planuję sobie takiego zakupić


Tak, to blue carrow.. kupiliśmy 2 i 3 thuje smaragd.. Chcemy wsadzić je z drugiej strony działki, w samym rogu, żeby stanowiły żywopłot i wysoki plan dla niższych nasadzeń, które trzeba tam wymyslić.. to bardzo mały kawałek, w dodatku stoi tam kompostownik, więc jeszcze musimy go jakoś zasłonić

to ten róg



madeline28 napisał(a)
Życzę powodzenia i (jeśli pozwolisz) będę śledzić Twoje poczynania


a dziękuję pięknie i bardzo proszę.. Tyle, że za szybko zmiany nie będą następowały pewnie i raczej weekendowo, bo ja sama z małym dzieckiem niewiele mogę zdziałać w tygodniu, a mąż dość późno z pracy wraca..

Lecę do Ciebie poczytać
____________________
Agnieszka - Tu na razie jest ściernisko..
madeline28 11:14, 24 mar 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 252
Ja się nie znam a Ty i tak zrobisz co będziesz chciała
Fajny pomysł na zasłonięcie mało urokliwego miejsca - kompostownika.
Zapraszam do mnie z wielką przyjemnością
____________________
Magda http://www.ogrodowisko.pl/watek/4266-nowe-zycie
madeline28 20:44, 29 mar 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 252
heej, jak tam Twoje postępy w Ogrodzie? Czy u Ciebie też już wiosna?
____________________
Magda http://www.ogrodowisko.pl/watek/4266-nowe-zycie
sigma 21:16, 29 mar 2014


Dołączył: 10 mar 2014
Posty: 21
madeline28 napisał(a)
heej, jak tam Twoje postępy w Ogrodzie? Czy u Ciebie też już wiosna?


Hej

No, wiosna u nas, aż miło.. Pół dnia dziś spędzilismy w ogrodzie, bo rano udało nam się pojechać do Centrum Ogrodniczego.. Porozglądać się, co już jest do dostania.. Ludzisków już masa i sporo roślinek, ale bylin jeszcze niewiele.. Widziałam za to pięęęęęęęęęęękne kule cisów na pniu, ale cena powalająca.. 320zł. sztuka ;/.
Kupiliśmy tylko kilka roślinek, tj. 2 hortensje "Limelight" i 1 "Anabelle", 2 rododendrony "Cunningham`s White", koszyk bratków i 2 nawozy. Po południu trwało sadzenie i iglaków kupionych tydzień temu i dzisiejszych zakupów,. Jutro może porobię zdjęcia i wstawię, choć mamy jechać, porozglądać się jeszcze za kulkami bukszpanowymi.. Do Ikei i do Obi chyba..
____________________
Agnieszka - Tu na razie jest ściernisko..
jolka 21:34, 29 mar 2014


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Macham, pozdrawiam i czekam na fotki
Ceny cisów na pniu faktycznie powalają.
Trzy takie potrzebuję ale chyba poszukam zamienników
Zresztą w moich okolicach w ogóle ich nie ma.

I tak sobie jeszcze myślę o tej przeplatance: blue carrow/ smaragd.
Nie wiem czy by nie lepiej same smaragdy wyglądały..
Ja jakoś sobie zakodowałam Danusine "przykazania",
żeby za bardzo nie mieszać z gatunkami.
Ale to oczywiście kwestia względna, zależy co się komu podoba.

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
sigma 10:14, 30 mar 2014


Dołączył: 10 mar 2014
Posty: 21
Foty zrobione o świcie.. sorry za jakość.. słońce świeci dzis bardzo mocno )

Tutaj dosadzone dwa rh, oraz 3 wrzośce. Pozostaną żurawki (musze się zastanowic nad gatunkami) i wysypanie żwirkiem.



Pod garażem wsadzone 3 hortensje. Pójdzie obwódka z bukszpaników i jeszcze coś pomiędzy, ale pomysłu jeszcze nie mam.
W tle wsadzone iglaki - kompostownik jeszcze nie zasłonięty.





Trochę koloru na ganku



I kocisko wygrzewające się w słońcu )




____________________
Agnieszka - Tu na razie jest ściernisko..
sigma 10:17, 30 mar 2014


Dołączył: 10 mar 2014
Posty: 21
jolka napisał(a)
Macham, pozdrawiam i czekam na fotki
I tak sobie jeszcze myślę o tej przeplatance: blue carrow/ smaragd.
Nie wiem czy by nie lepiej same smaragdy wyglądały..
Ja jakoś sobie zakodowałam Danusine "przykazania",
żeby za bardzo nie mieszać z gatunkami.


Nooo... też za bardzo nie byłam przekonana do tego zestawienia, ale są tylko dwa jałowce - myślę, że źle to nie wygląda. Po bokach brakuje jeszcze po jednym drzewku.. dokupimy thuje. No i trzeba będzie coś na środek wymyślić.
____________________
Agnieszka - Tu na razie jest ściernisko..
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies