Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ..marzy mi się ogród ...

Pokaż wątki Pokaż posty

..marzy mi się ogród ...

Gosia_S 17:52, 07 kwi 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Madzia widzę, że jesteś bardzo dobrze zorientowana, gdzie? co? i jak? Fajnie
A róże faktycznie posadzone kilka obok siebie robią ciekawe wrażenie.
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Gosia_S 21:22, 07 kwi 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395


Przed domem- strona południowo- zachodnia. Miejsce na rabatę, wstępnie myślałam o rododendronach, ale to nieodpowiednie miejsce dla nich. Hmm teraz myślę sobie, że sugestie Madzi z różami to chyba dobry pomysł ..
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Gosia_S 21:25, 07 kwi 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395


Ot i wspominane nasadzenia w "łezce", a właściwie szkielet do dalszej pracy
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
BEATA_S 22:34, 07 kwi 2014


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
No i jestem.. tak jak obiecałam
Gosiu musisz napisać co Ci się podoba, czy wolisz jak jest kolorowo, czy raczej różne odcienie zieleni + jakiś kolor.
W tej łezce widzę albo jednolity dywan z żurawek, trzmieliny, irgi poziomej np, albo kilka gatunków roślin rozmieszczonych w formie wachlarza.
Iglaki, które posadziłaś to thuja Aureospicata czy inna? Chodzi mi o kolor, bo wydaje mi się, że jest żółto-zielona. Od tego zależy dobranie roślin w nóżkach
A przed domem ja bym zasadziła hortensje Kilka sztuk. Ale ja stronnicza jestem, bo po kilku latach pracy w ogrodzie wyrzucam bez żalu wszystko co kłujące
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Gosia_S 07:43, 10 kwi 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
BEATA_S napisał(a)
No i jestem.. tak jak obiecałam
Gosiu musisz napisać co Ci się podoba, czy wolisz jak jest kolorowo, czy raczej różne odcienie zieleni + jakiś kolor.
W tej łezce widzę albo jednolity dywan z żurawek, trzmieliny, irgi poziomej np, albo kilka gatunków roślin rozmieszczonych w formie wachlarza.
Iglaki, które posadziłaś to thuja Aureospicata czy inna? Chodzi mi o kolor, bo wydaje mi się, że jest żółto-zielona. Od tego zależy dobranie roślin w nóżkach
A przed domem ja bym zasadziła hortensje Kilka sztuk. Ale ja stronnicza jestem, bo po kilku latach pracy w ogrodzie wyrzucam bez żalu wszystko co kłujące



Beatko, bardzo dziękuję Ci za odwiedziny i wspaniałe rady.
Otóż w łezce te iglaki to Cyprysiki (Chameacyparis) Ivonne, faktycznie mają żółto- zielony kolor, jako wypełnienie łezki podoba mi się pomysł z żurawkami
W miejscu przygotowanym pod rabatkę widzę opcję z hortensjami bukietowymi, bo tej odmiany wielokwiatowej boję się, że sobie nie poradzę, ew. róże. Jeśli chodzi o kolorystykę to bardzo lubię odcienie bieli, fioletu, ale uważam że czasami trzeba dodać jakieś kolorowe akcenty dla przełamania, urozmaicenia kompozycji. Zastanawiam się tylko na ten dywan z żurawek to od razu muszę zainwestować w docelową ilość żurawek, czy też one na tyle się rozrastają, że mogę zacząć od mniejszej ilości? Gdybyś jednak miała zamiar coś wyrzucać ze swojego ogrodu, daj tylko sygnał/znak chętnie mogę coś przygarnąć do mojego raczkującego ogrodu
Pozdrawiam serdecznie
Gosia_S
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Gosia_S 07:36, 16 kwi 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Jestem ponownie
Zakupy zrobione ufff... Ostatecznie postawiłam na róże wielkokwiatowe w miejscu przy tujach i berberysach, a także w tej łezce posadziłam malutkie obrzeża z bukszpanu ale nie po całości tylko kawałek z jednej i kawałek z drugiej strony, potem wrzucę kilka zdjęć to ocenicie Kupiłam też piękną hortensję bukietową cytrynowo- limonkową, ale mam delikatny dylemat... co do miejsca, hmm.. muszę to jeszcze przemyśleć...
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Gosia_S 17:15, 16 kwi 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395

Prosadziłam je najbliżej chodnika, niestety pod ziemią ukryta jest podmurówka i tylko tak wyszło
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Gosia_S 17:18, 16 kwi 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395

Obok chodnika po prawej stronie posiany jest trawnik
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Gosia_S 17:19, 16 kwi 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395

..jeszcze wspominane róże
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Gosia_S 17:21, 16 kwi 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395

Moje szafirki
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies