Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ..marzy mi się ogród ...

Pokaż wątki Pokaż posty

..marzy mi się ogród ...

madzielena 08:25, 05 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Gosia_S napisał(a)
Dziewczyny, dziś chciałam zrobić akcję warzywa, ale średnio mi się udała Na bazarze udało mi się kupić sadzonki selera, cebulki sałatkowej i sałaty, a i oczywiście 3 dorodne pomidory Pojechałam po pomidorki koktajlowe, a wróciłam ze zwykłymi eh. Za tydzień jadę po pozostałe warzywa i ziółka. W moim warzywniaku są już truskawki, rabarbar, czosnek,lubczyk, zielona pietruszka i mięta
A na parapecie czeka na wsadzenie do gruntu całkiem niezła cukinia i oregano
Będzie pięknie


Ile krzaczków koktajlowych potrzebujesz? Z dużą dozą prawdopodobieństwa będę miała nadwyżkę Oli Polki (żółte) i Chicco Rosso (czerwone) - obie odmiany koktajlowe Sadzonki kupowałaś na dużym Targu czy na Bazarku?
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Gosia_S 10:10, 05 maj 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Hej, kupowałam na dużym bazarze, ale potrzebuję 10 szt. koktajlówek, Madzia, jeśli masz aż taką nadwyżkę to chętnie się nią zaopiekuję A tak przy okazji to mam do wydania juki ogrodowe ok. 5 szt. -masz chęć
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Gosia_S 15:57, 05 maj 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Kasial napisał(a)
Ja mam truskawy, pora, już wschodzący bób (to nasz pierwszy raz), mój mężczyzna zjada dwa kilo na raz sporą mięte. Posiałam oregano, bazylię, rukolę, natkę pietruszki, kolendrę, rozmaryn, lubczyk i szpinak. Jeszcze nic nie idzie, denerwuje się :/ chyba brak mi cierpliwości

Spokojnie, zależy kiedy posiałaś, wszystko potrzebuje czasu Ale myślę że zabawa w ogród i warzywniaczek mocno wciągają, jak wyjdą już siewki na światło to zechcesz mieć jeszcze coś więcej ...
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Kasial 16:04, 05 maj 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Tego się obawiam, że będzie się powiększał. Kiedyś moja babcia miała naprawdę duży. Do wyboru do koloru. Człowiek czasu nie ma, zaganiany, ale jak się tak nasłucham o chemi wszechobecnej, dodawanej do wszystkiego, mam ochotę sadzić wszystko co możliwe. Poza tym jest na wyciągnięcie ręki
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Gosia_S 21:21, 05 maj 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Kasial napisał(a)
Tego się obawiam, że będzie się powiększał. Kiedyś moja babcia miała naprawdę duży. Do wyboru do koloru. Człowiek czasu nie ma, zaganiany, ale jak się tak nasłucham o chemi wszechobecnej, dodawanej do wszystkiego, mam ochotę sadzić wszystko co możliwe. Poza tym jest na wyciągnięcie ręki


Żeby tego uniknąć, zarówno ogromnego ogródka z warzywami jak i dużej ilości rabat, mój kochany mąż wytyczył mi kostką granice w obrębie których mogę się poruszać (oczywiści po wielu konsultacjach i w ostatecznym momencie - kompromis). Nadmienię tylko, że on jest fanem trawnika i nie znosi moich kwiatów, ostatnio walczy ze spryskiwaczami A dla mnie ogród to drzewa, krzewy i oczywiście .. kwiaty, ach i te nasze warzywa z hodowli pod chmurką
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Gosia_S 21:21, 05 maj 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Kasial napisał(a)
Tego się obawiam, że będzie się powiększał. Kiedyś moja babcia miała naprawdę duży. Do wyboru do koloru. Człowiek czasu nie ma, zaganiany, ale jak się tak nasłucham o chemi wszechobecnej, dodawanej do wszystkiego, mam ochotę sadzić wszystko co możliwe. Poza tym jest na wyciągnięcie ręki


Żeby tego uniknąć, zarówno ogromnego ogródka z warzywami jak i dużej ilości rabat, mój kochany mąż wytyczył mi kostką granice w obrębie których mogę się poruszać (oczywiści po wielu konsultacjach i w ostatecznym momencie - kompromis). Nadmienię tylko, że on jest fanem trawnika i nie znosi moich kwiatów, ostatnio walczy ze spryskiwaczami A dla mnie ogród to drzewa, krzewy i oczywiście .. kwiaty, ach i te nasze warzywa z hodowli pod chmurką
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Kasial 09:37, 06 maj 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Sprytne Chyba też muszę jakieś ograniczniki wprowadzić. Natomiast mój M krzywi się jak musi to wszystko podlewać, ale jest jego ukochany bób więc póki co robi to ochoczo jak targam kolejne sadzonki ze sklepu dziwnie na mnie patrzy, ale chyba mu się to podoba, kiedyś będzie mniej trawy do koszenia
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
madzielena 12:34, 07 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Gosia_S napisał(a)
Hej, kupowałam na dużym bazarze, ale potrzebuję 10 szt. koktajlówek, Madzia, jeśli masz aż taką nadwyżkę to chętnie się nią zaopiekuję A tak przy okazji to mam do wydania juki ogrodowe ok. 5 szt. -masz chęć


Gosiu napisałam na pv.
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Gosia_S 21:56, 13 maj 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Chwilę mnie nie było, ale już jestem
Dziś pokażę Wam mój ogródek ziołowo- warzywny, mały ale na szczęście zaspokaja moje potrzeby
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Gosia_S 21:58, 13 maj 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395

Pomidorki koktajlowe
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies