Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kondziowy ogrod cz II

Pokaż wątki Pokaż posty

Kondziowy ogrod cz II

Kondzio 18:44, 10 lip 2017


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
sylwia_slomczewska napisał(a)
Uwielbiam Wasz ogród i tą bujność i bogactwo, kawałek Raju na ziemi
Zakochana jestem w altanie z woalami, a warzywnik na bogato
Zastanawiam się jak ty się między rośliny na rabatach dostajesz i poruszasz między nimi sprzątając ogród??? nogi nie ma gdzie postawić


Z bujnością nasadzeń jest tak, że jeśli chodzi o plewienie ma i dobre i złe strony. Część roślin w zwartych nasadzeniach (rudbeckie, astry, tojeść orszelinowa, nachyłek okółkowy, odętka wirginijska) pokonają chwasty i nie będzie trzeba między nimi plewić. Między innymi roślinami plewić trzeba, ale należy sadzić je plamami pomiędzy, którymi trzeba zostawiać miejsce do komunikacji i plewienia i ...wkładania dalii, gdy brakuje koloru po przekwitnięciu
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 18:46, 10 lip 2017


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Basilikum napisał(a)
wpaniale warto bylo czekac na ten obiektyw
przeczytalam w wpisie sylwi o altanie z wolami i tak sobiemyle jjakie woly


to jeszcze stary beznadziejny obiektyw. Nowy wypatrzony, ale nie kupiony, bo boli, a w planach jeszcze wakacje...
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 18:49, 10 lip 2017


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Margarete napisał(a)
Konrad całe wieki tu nie zaglądałam ale widzę za to jak zmienia się i dojrzewa wasz ogród. Busz na rabatach, tyle kolorów i faktur, trawnik nienagannie utrzymany, ule, kurki i te wasze "ogrodowe pokoje" za kolejnym przejściem w głąb ogrodu - cudnie .
Cieszę się że ekipa HGTV dotarła wreszcie i do was chłopaki. Z dużą przyjemnością obejrzę wasz ogród oczami Jaki. Gratuluję!
Trąbcie głośno tu na forum kiedy to będzie


Trawnik tylko wygląda tak na zdjęciach. W sposób absolutnie zamierzony, nie używamy chemii i dopuszczamy na trawniku inne rośliny. Jest koniczyna, jest głowienka, a tym samym pożytek dla pszczół i owadów. Elegancji za to dodają kanciki
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 18:51, 10 lip 2017


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Pszczelarnia napisał(a)


Z czego są te stopnie w korze? Świetny element przejścia/dojścia.


Stopnie są z płytek ceramicznych wyglądających jak drewniane deski (zostały po remoncie)
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 18:54, 10 lip 2017


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
GorAna napisał(a)
Konradku, zachwycający ten Wasz ogród
Przepych na rabatach tak wielki, ze trudno wybrać najpiękniejsze ujęcie tego raju
Z niecierpliwością będę czekać emisji odcinka.
Ciekawe, czy Maja zobaczy, (pokaże) Wasz ogród z takim samym uczuciem, jak Wasze?
Pozdrawiam


Maja zobaczyła bardzo wiele i zadała mnóstwo ciekawych pytań, jest ogrom fajnych ujęć, ale program ma tylko 20 minut i zobaczymy, co zostanie ostatecznie w odcinku.
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 18:57, 10 lip 2017


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Pszczelarnia napisał(a)


Nostrzyk z wolami, voilà (wuala)!

Dokąd wyniesiono huśtawkę?




Huśtawka, nie jest wywieziona, nawet jest naprawiona, niby prowizorycznie i niby nikt na niej miał nie siadać, ale się nie złamała po naprawie, mimo użytkowania przez ekipę.
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 18:59, 10 lip 2017


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Basilikum napisał(a)
Kondrad a jak szerokie sa Wasze rabaty? poewnie pisales ze 100 razy


Działka ma szerokość 15 metrów, rabaty bylinowe mają ok.4,5-5 metrów szerokości
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 19:04, 10 lip 2017


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Milka napisał(a)
Cudowna relacja
Tylko jeszcze poproszę o przedogródek, gdzie są bajkowe hortensje, tu mam niedosyt


Hortensje pokazałem, ale zdjęcia przedogródka nie wyszły takie jak Tobie, więc ich nie wstawiałem, ale skoro nalegasz:

____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 19:05, 10 lip 2017


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Pszczelarnia napisał(a)


Też mam niedosyt, bo on mnie zachwycił. Podobnie jak alchemilla z wilczomleczem. I liliowce w takich ujęciach.


Też lubię to połączenie:


____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 19:09, 10 lip 2017


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
mira napisał(a)


Jedna z rozmów z Mają jest przy nostrzyku białym i dotyczy tego, jak piękną i miododajną jest rośliną, która jak wiele dziko rosnących roślin znalazła miejsce w naszym ogrodzie. Nostrzyk pojawił się sam i został I słusznie, skoro wzbudza zainteresowanie wszystkich, a najbardziej pszczół...

Firletka kwiecista 'Alba' jest piękna. W zeszłym roku już miałem zebrać nasiona i dodatkowo wysiać, ale tego nie zrobiłem wysiała się sama. Chcę jeszcze zdobyć odmianę 'Oculata' z różowym oczkiem w środku. Cudnie wygląda z różami.

Na stole był tradycyjnie sernik i wegetariańskie gołąbki z sosem grzybowym.

Teraz kwitnie aster radula 'August Skies' i astry Frikarta, jesienią będzie się działo. Z moich obserwacji tylko jeden aster wymarzł, a gatunków i odmian jest już ok.100.
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies