Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Po prostu ogród:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Po prostu ogród:)

marta_d 10:24, 23 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Masz duże pole do popisu wytyczone rabaty wyglądają bardzo dobrze, nie są wydziwaczone, delikatne fale wydaje mi się, że bardzo tu pasują, ja też jestem na etapie planowania, wydaje mi się, że masz łatwiej, bo ogród powstaje od "zera", u mnie muszę brać pod uwagę co już rośnie i do tego dobierać rośliny. N a pewno będę częstym gościem u Ciebie, bo bardzo mnie ciekawi jak zagospodarujesz sobie ten kawał ziemi, ja zaglądam do wizytówek ogrodów "ogrodowiczan" i szukam inspiracji nie chcę bezmyślnie kopiować innych, ale podpatruję i jakieś pomysły zawsze wlecą do głowy
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
MamaMagda 13:28, 29 kwi 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
wygląda to bardzo ładnie musisz tylko dobrej ziemi podsypać, bo wydaje mi się, że jest kiepska

zrob sobie listę roślin, które byś chciała - nie kupuj bezmyślnie bo będziesz potem mieć problem jak ja - mam coś fajnego i nie wiem co z tym zrobić

papatrz na hortensje, trawy i żurawki - ja jestem ich fanką i zestawienia wyglądają cuuudnie
układaj kaskadowo rośliny i popatrz na dekalog ogrodniczy Danusi
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Sonka 17:04, 03 maj 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
Lnie rabat bardzo fajne, chciałam tylko dodać,ze jeśli będziesz sadzić drzewa wzdłuż dojazdu do domu, to posadź takie, żeby kontrastowały z kolorem elewacji budynku. Widziałam np. klony bordowe na tle jasnej elewacji w podobnej tonacji , ślicznie to wygladało, na tle ciemnej elewacji kolory złote itp., ale Ty tu rządzisz, jeśli mnie posłuchasz nie pożałujesz bo o te drzewa to aż się prosi ta rabata. Dołem coś zimozielonego zależy ile tam słońca i co będzie górą.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
magdalena_wi... 11:43, 06 maj 2014

Dołączył: 30 mar 2014
Posty: 19
TRAWA ZASIANA - WIDOK PRZED WAŁOWANIEM.
Święto Pracy 1 maja spędziliśmy w grupie 4-osobowej bardzo pracowicie.





I powracam do mojej pierwszej rabaty z ostatniego zdjęcia. A może posadzić na niej klona bordowego na pieńku?
____________________
Magdalena http://www.ogrodowisko.pl/watek/4351-po-prostu-ogrod
dolcevita 17:17, 11 maj 2014


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 41
Masz wspaniałą dużą działkę i duże pole do popisu Te rabaty by mi lepej wyglądały jak by były bardziej pofalowane, tak jak tu ktoś już wspomniał, ale ja jestem początkująca i dopiero uczę się poprzez spędzanie mas godzin na ogrodowisku ) Powodzenia życzę!
____________________
Odnawiam ogród
magdalena_wi... 09:09, 13 cze 2014

Dołączył: 30 mar 2014
Posty: 19
Traweczka już jest. Rabaty po maleńku robią się





Przy tym tarasie od srony połudbiowej będzie jakaś kontrukcja i pnące róże. A co wsadzić do tego bukszpanu z dwóch pozostałych stron????
____________________
Magdalena http://www.ogrodowisko.pl/watek/4351-po-prostu-ogrod
marysiak 09:27, 13 cze 2014

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 67
Magda, jestem pod wrażeniem Waszego trawnika. zapowiada się pięknie. A co to za patyki za ogrodzeniem?
____________________
Marysia Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku
magdalena_wi... 09:57, 13 cze 2014

Dołączył: 30 mar 2014
Posty: 19
Dziękuję! Lubelszczyzna czyli plantacje chmielu. Jedna jest uprawiana i zadbana, ale druga niestety kilka lat nie uprawiana a sąsiadom nie spieszy się z jej rozebraniem...
____________________
Magdalena http://www.ogrodowisko.pl/watek/4351-po-prostu-ogrod
safikey 10:46, 18 cze 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
pięknie !!!

trawa przeurocza i taka soczysta!!!

zazdraszczam bo ja dopiero sieję i dosiewam
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 09:43, 23 kwi 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
a cóż taka cisza u Ciebie?

pokazuj ogród!!!
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies