Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co przed tujami?

Pokaż wątki Pokaż posty

Co przed tujami?

ewalm 21:13, 06 maj 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
A co oznacza dokładniej "zioła, dużo ziół"? tzn. jakie zioła?

Pod drewnianymi osłonami ładnie wygladałyby np.funkie 'Halcyon', ze względu na kolor lisci, ale one nie sa biało-zielone.

Albo trzcinnik ciekawie by tam wyglądał.

Coś więcej na temat Twoich upodobań? nowocześnie? śródziemnomorsko? minimalistycznie czy wręcz przeciwnie?
Czy to taras na gruncie czy np. nad garażem podziemnym?
____________________
Ogródek na trzy lata
MamaMagda 21:31, 06 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
a moze tak:
miskanty (morning light) a przed nimi na przemian funkie i zurawki?


Pozdrawiam
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
ew3lina 23:00, 06 maj 2014

Dołączył: 27 kwi 2013
Posty: 42
Kochani dziekuje za wszystkie rady!
Ewalm uzywam codziennie swiezych ziol w kuchni i dlatego koniecznie chce je gdzies wintegrowac:mieta.szalwia,bazylia,rozmaryn,tymian roznego rodzaju i lawenda .
tez myslalam o hostach przy tych drewnianych boksach bo tam jest cien i Halcyon podoba mi sie bardzo.
jesli chodzi o kolor to chcialabym tylko zielony zastosowac i bialy na tarasie . wyjatkiem jest lawenda waskalistna,ktora jest fioletowa(ale tez jest biala edelweiss). podobaja mi sie zielone ogrody gdzie akcenty sa biale.styl nowoczesny i minimalistyczny.
Taras znajduje sie nad garazem podziemnym,glebokosc ziemi 60cm

Mamamagda miskanty tez mi sie bardzo podobaja.myslalam, zeby je posadzic przed tym betonem (to jest wentylacja od garazu podziemnego)
ew3lina 14:48, 07 maj 2014

Dołączył: 27 kwi 2013
Posty: 42
Ewalm a jakie ty cudne zdjecia robisz!!!a co z twoim ogrodem?budowa sie posuwa do przodu?
ewalm 00:07, 08 maj 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
no, dziękuję bardzo.
Budowa nowego ogrodu? To nadal przyszłość. Ale spędziłam święto pracy zagrabiając seradelę celem poprawy gleby Odpadły mi od tego ręce. Można więc powiedzieć, że sprawy posuwają się na przód.

A naniosłabyś wymiary na zdjęcia? To raczej nieduże jest?
Wentylacja to te szare betonowe prostopadłościany? A muszą być zasłonięte? Fajna forma.

Bazylia i rozmaryn to raczej jako jednoroczne - w donicach?
Mięta - bardzo ekspansywna- też donica?
Lawenda, tymianki, szalwia (chodzi o lekarską?) - w gruncie.

Oregano nie? A swojskie typu szczypiorek?
____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 13:59, 08 maj 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
To bardzo inspirujący taras. Jeszcze mam jedno pytanie. Taki mały taras można urządzić jak patio - bez trawnika. Ale jak się ma na przykład małe dzieci to jednak lepiej jest kawałek trawnika mieć. Jak jest u Was? Potrzebny czy niepotrzebny?
____________________
Ogródek na trzy lata
ew3lina 14:46, 08 maj 2014

Dołączył: 27 kwi 2013
Posty: 42
Ewunia jak ja Ci jestem wdzieczna ,za kazda wskazowke jaka mi dajesz.dziekuje.oto wymiary tarasu.te napisane dlugopisem czarnym sa prawidlowe
ew3lina 14:56, 08 maj 2014

Dołączył: 27 kwi 2013
Posty: 42
Ewunia, trawe chcialabym bardzo. i ziola chcialam wlasciwie wszystkie miec w gruncie bo maz nie lubi jak tak wszedzie stoja donice, ale nie wiem gdzie je w integrowac w ktora czesc tarasu?ziola i lawenda czeka juz w kolejce do sadzenia
ew3lina 15:08, 08 maj 2014

Dołączył: 27 kwi 2013
Posty: 42
i ta wentylacja betonowa Ewus tez mi sie podoba ,lubie proste linie,surowy beton,minimalizm ale chcialabym to wszystko jakos ladnie wkomponowac.tylko przy tym betonie pomimo ze strona poludniowa jest prawie caly czas cien i nawet trawa nie za dobrze rosnie...
ew3lina 13:54, 09 maj 2014

Dołączył: 27 kwi 2013
Posty: 42
dzisiaj zbadalismy pH naszej ziemi na tarasie i wynosi 6,5 czyli na ziola i lawende jest ok? albo? i przy okazji dokupilam znowu troche swiezych ziol teraz nic talko sadzic ...

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies